Jesteś tutaj: Strona główna Wiedza Poradnik rozliczenia Jak legalnie pracować w Polsce? Wielojęzyczny poradnik dla obcokrajowców

Jak legalnie pracować w Polsce? Wielojęzyczny poradnik dla obcokrajowców

▪ 21 lutego 2020 r. ▪ Zaktualizowano: 29 marca 2020 r. ▪ Autor: Redakcja PITax.pl

uk russia ukraine

Jak legalnie pracować w Polsce? Wielojęzyczny poradnik dla obcokrajowców

Jak legalnie pracować w Polsce?

Jakie warunki musi spełnić obywatel państwa nienależącego do Unii Europejskiej, aby legalnie pracować w Polsce? Czym różni się zezwolenie na pracę od zezwolenia na pracę sezonową i jak zdobyć taki dokument? Czy obywatel Ukrainy potrzebuje zezwolenia na pracę w Polsce? (Czytaj Wiecej...)

Czy muszę być zameldowany w Polsce, żeby tu pracować? 

Zezwolenie na pobyt czasowy, to nie to samo, co zameldowanie. Zezwolenie na pobyt dotyczy pobytu na terytorium Polski, zameldowanie – dotyczy potwierdzenia zamieszkania w danym miejscu. Czy obcokrajowiec, który chce pracować w Polsce, musi być tutaj zameldowany? (Czytaj Wiecej...)

Kiedy obcokrajowiec musi płacić podatki w Polsce?

Czy każdy obcokrajowiec mieszkający w Polsce musi płacić tu podatki? Jak prawidłowo wypełnić deklarację podatkową i kiedy wysłać ją do urzędu skarbowego? Który formularz PIT wybrać? (Czytaj Wiecej...)

Sposoby rozliczenia zeznania rocznego PIT

Jak rozliczyć się najkorzystniej i wyliczyć wysokość podatku? Aby zapłacić niższy podatek, możemy skorzystać z przysługujących nam ulg. Jakie ulgi można odliczyć w rocznym rozliczeniu? Kiedy i w jakiej formie otrzymamy od urzędu skarbowego nadpłatę podatku? (Czytaj Wiecej...)

Informacje praktyczne dotyczące obcokrajowców mieszkających w Polsce

Poniżej prezentujemy istotne informacje, dotyczące mieszkania w Polsce. Dowiedz się więcej o tym, jakie prawa przysługują tobie i twojej rodzinie, jak zapewnić sobie opiekę zdrowotną i czy musisz ubiegać się o polskie prawo jazdy. (Czytaj Wiecej...)

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00