Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Jesteśmy stowarzyszeniem artystów, terapeutów, edukatorów. Od 2006 roku wpływamy na rozwój obecnego i przyszłego odbiorcy kultury, kształcimy niezależność kulturalną i społeczną.
Zależy nam, aby sztuka wypełniła naszą przestrzeń, aby się "zadomowiła", co nie znaczy "ugrzeczniła". Przeciwnie - chcemy, żeby prowokowała do refleksji, wzbudzała emocje, zmieniała nasze odbiorcze przyzwyczajenia. Żeby nas zmieniała.
Wśród naszych celów statutowych jest:
- wszechstronne wspieranie artystów i rękodzielników,
- integracja międzypokoleniowa,
- tworzenie lepszej jakości życia seniorów,
- prowadzenie działalności na rzecz wspólnot i społeczności lokalnych, ekologii, ochrony środowiska i zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
- przeciwdziałanie uzależnieniom w szczególności od alkoholu i narkotyków w ramach autorskich programów arteterapetycznych,
- integracja i reintegracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem,
- prowadzenie działalności naukowej, edukacyjnej, oświatowej i wychowawczej dla dorosłych, dzieci i młodzieży,
- prowadzenie działalności na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn,
- prowadzenie działalności na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem w tym w szczególności niepełnosprawnych i seniorów,
- prowadzenie działalność na rzecz rewitalizacji i rozwoju potencjału społeczno-gospodarczego miast, województw, powiatów i gmin.
1,5% Twojego podatku może wesprzeć organizację zajęć rozwijających dla dzieci, osób niepełnosprawnych i seniorów, pomóc wyjść z uzależnienia dzięki arteterapii, wzmocnić młodych artystów, wzbogacić ofertę kulturalną Łodzi.
W naszej nowej siedzibie przy ulicy Pomorskiej, którą otworzymy na przełomie lutego i marca, powrócą zapoczątkowane w poprzednich latach cykliczne spotkania w ramach programu arteterapii uzależnień, nasi seniorzy będą kontynuować zajęcia z jogi, wrócą też sesje relaksacyjne. Uruchomimy gabinet psychologiczno-terapeutyczny. Planujemy wernisaże, spektakle teatralne oraz działania pomocowe dla ludności uchodźczej.
Działamy na wielu frontach, tak jak różnorodni są skupieni wokół Kamienicy artyści i rzemieślnicy. Nasza wrażliwość nie pozwala nam pozostać obojętnymi na potrzeby najsłabszych członków zgromadzonej wokół nas społeczności. 1,5% podatku zasili nasz budżet i pobudzi kreatywność, by każdy, kto przekroczy progi Kamienicy, wyszedł z niej spokojniejszy, silniejszy psychicznie i zdrowszy fizycznie.
Zespół Stowarzyszenia tworzą:
- IWONA PIETRZAK jako Prezeska Zarządu. Trenerka kompetencji miękkich, animatorka kultury, terapeutka, certyfikowana arteteraputka, muzykoterapeutka, bajkoterapeutka kliniczna.
- AGNIESZKA SYNKOWSKA, która jest Wiceprezeską Zarządu. Miłośniczka i propagatorka wegańskiego stylu życia w duchu slow life i zero waste. Prowadzi warsztaty kulinarne i kreatywno-muzyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych.
- MAŁGORZATA WLAŹLAK, pełniąca funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Autorka tekstów literackich, fotografka, tancerka, mówczyni, trener coach.
- BARBARA KACZOROWSKA jako członkini komisji rewizyjnej. Artystka wizualna i edukatorka. Zajmuje się sztuką książki, obiektem, performance, akcjami, nowymi mediami.
- ŁUKASZ TCHÓRZEWSKI - muzyk, muzykoterapeuta, autor tekstów. W Internecie znany jest jako „Alkoholik z TikToka”, a w Kamienicy prowadzi grupę wsparcia „Nie pij dziś!”.
- SŁAWA TARKOWSKA-ORZEŁEK – arteterapeutka, aktorka, współtwórczyni Teatru Wędrownego Małe Mi.
- KAROLINA MIELCZAREK – artystka tańca, pedagog i terapeutka, pisarka bajek. Prowadzi autorski projekt Storytelling in movement.
- DANIEL KIERMUT – animator kultury, fotograf, filmowiec. Współtwórca Teatru Wędrownego Małe Mi.
- KATARZYNA KUROPATWA-PIK – teatrolożka i certyfikowana trenerka z obszaru rozwoju osobistego i praktyk twórczych Muzealniczka z wieloletnim doświadczeniem, kuratorka projektów wystawienniczych, w tym Art-Puzzli cyklicznie wystawianych w Kamienicy.
- MIŁOSŁAWA ZAJUTREK – animatorka kultury, prowadzi pracownię krawiecką TURPIS, w której powstają materiały arteterapeutyczne.
Choć siedziba Stowarzyszenia uległa właśnie zmianie, w nowym, wyremontowanym miejscu, nadal będą odbywały się warsztaty rozwojowe, artystyczne, muzyczne, spotkania z tańcem, wykłady i szkolenia. Będziemy otwierać kolejne wystawy artystyczne i wernisaże. Zaprosimy na warsztaty oddechowe i sesje relaksacyjne przy dźwiękach mis i gongów czy jogę dla seniorów. Dzieciom zaproponujemy warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne, sensoryczne.
Jednak najbardziej zależy nam na stworzenia lokalnego, międzypokoleniowego miejsca, które będzie służyło lokalnej ludności, seniorom, mamom z małymi dziećmi. Już wiosną 2023 roku chcemy uruchomić ogród sztuki – miejsce, w którym będzie można odpocząć, ale też oddać się hortiterapii, poczytać książkę z bogatego księgozbioru lub tworzyć w trakcie warsztatów z ceramiki, wikliniarstwa, tkactwa. Nasza pracownia powstaje głównie dla osób starszych z deficytami neuropoznawczymi (w początkowej fazie). Mamy nadzieję poprowadzić wzorcową świetlicę działającą według założeń Montessori Senior z autorskim programem i bogatym zestawem narzędzi. Przy wsparciu terapeutów, psychologów arteterapeutów osoby zależne będą mogły w miłej domowej, sprzyjającej atmosferze spędzać twórczo czas. Kamienica prowadzi też terapie uzależnień, więc i ta grupa znajdzie u nas przestrzeń do spotkań. Otwieramy się na nowe pomysły i Wasze propozycje. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy dobre miejsce na mapie Łodzi. Może wspólna inicjatywa zaowocuje pracą przy uporządkowaniu terenu. Będzie to też miejsce otwarte na potrzeby grup z mniejszości narodowych. Nie wycofujemy się z pomocy ludności z Ukrainy, więc chętnie powitamy ich w nowej siedzibie.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Kamienica 56” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi