Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Początkiem powstawania Uczniowskich Klubów Sportowych w Polsce był rok 1994. Wysiłek twórczy kilku osób, a wśród nich Zbigniewa Kowalskiego, Wiktora Pikuli i Zbigniewa Winiarskiego z Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki nie poszedł na marne. W maju 1994 roku, ówczesny Prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki Stanisław Stefan Paszczyk i Minister Edukacji Narodowej Aleksander Łuczak wystosowali pisma skierowane do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów, w których zachęcali do zakładania Uczniowskich Klubów Sportowych. Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym przyjęciem w naszym środowisku.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego Marka Grzonki i Jarosława Fidurskiego oraz poparciu ówczesnego Dyrektora Szkoły Specjalnej w Czersku Jana Gliszczyńskiego powstał klub. Był pierwszym tego rodzaju klubem, zrzeszającym uczniów, nauczycieli i rodziców, który zakładał objęcie zajęciami nadobowiązkowymi wychowania fizycznego ogół młodzieży ze Szkoły Podstawowej Specjalnej, uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Malachinie oraz jej absolwentów na terenie miasta i gminy Czersk.
Decyzją Wojewody Bydgoskiego z dnia 19.09.1995r. wpisano pod numerem 240 do rejestrów stowarzyszeń kultury fizycznej i ich związków, stowarzyszenie kultury fizycznej pod nazwą: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Razem” w Czersku. Po rejestracji w Urzędzie Wojewódzkim, klub zgłoszono do konkursu Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki dla nowo utworzonych UKS-ów, skąd MUKS „Razem” otrzymał sprzęt sportowy na prowadzenie sekcji lekkiej atletyki i tenisa stołowego a dwa lata później również dla nowo utworzonej sekcji żeglarskiej.
Głównymi celami klubu są:
Od momentu powstania klubu pragniemy, aby sport stał się drogą kształtowania zdrowia, realizacji pasji, która pomaga wypoczywać, bawić się, przeżywać radość i cieszyć się z nabywania nowych i doskonalenia posiadanych umiejętności, a także, by tworzyć warunki dla szeroko pojętej integracji młodzieży niepełnosprawnej w społeczności lokalnej. Staramy się promować wiele dyscyplin sportowych, do których oprócz wyżej wymienionych należy; piłka nożna, pływanie, ringo czy badminton. W większości naszych poczynań jesteśmy wspierani przez Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Urząd Miejski w Czersku jak również przez lokalnych sponsorów.
Obecnie działalność Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM” prowadzona jest w czterech obszarach:
Wszystkie te działania propagują sport jako pasje, sposób spędzania wolnego czasu przynoszą wysokie sukcesy, a to prowadzi do podniesienia poziomu proponowanej przez szkołę oferty edukacyjnej, a tym samym do podniesienia jakości pracy szkoły oraz może przyczynić się do zapobiegania patologiom społecznym.
Osiągniecia zawodników Klubu w roku 2018:
2018
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM - SŁUPSK 2018
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ – CZERSK 2018
MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE STOŁOWYM ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” – CIECHANÓW 2018
HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI ZSS „SPRAWNI RAZEM” w PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT – SŁUPSK 2018
MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH „SPRAWNI RAZEM” - WARSZAWA 2018
MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - OSTRZESZÓW 2018
MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ 11-to OSOBOWEJ – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 2018
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA - WEJHEROWO 2018
Wyniki:
Grupa młodsza:
Grupa starsza:
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – GDAŃSK 2018
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ- LĘBORK 2018
MISTRZOSTWA POLSKI W LA - KRAKÓW 2018
I miejsce reprezentacji województwa w klasyfikacji medalowej w kategorii starszej i II miejsce w kategorii młodszej.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W TENISIE ZIEMNYM – KŁODZKO 2018
MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ KOBIET INAS FID – PORTUGALIA 2018
MISTRZOSTWA EUROPY W TENISIE ZIEMNYM INAS FID – PARYŻ 2018
MISTRZOSTWA ŚWIATA W TENISIE ZIEMNYM INAS FID- PARYŻ 2018
MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ INAS FID – SZWECJA 2018
MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - WARSZAWA 2018
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – LĘBORK 2018
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT ZSS SPRAWNI RAZEM – CHOSZCZNO 2018
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA – KONIN 2018
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W FUTSALU DZIEWCZĄT ZSS SPRAWNI RAZEM – PŁOCK 2018
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ UNIHOKEJA ZSS SPRAWNI RAZEM – ELBLĄG 2018
Ze środków uzyskanych z 1% odliczenia podatku pokryjemy część kosztów wyjazdu na zawody sportowe. Środki te wykorzystamy na zakup sprzętu sportowego dla zawodników Klubu. Rónież przeznaczone będą na organizację imprez organizowanych przez nasz Klub (nagrody, wyżywienie, opłaty sędziów i opieki medycznej).
Celem Klubu jest:
1. Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w tym uczniów niepełnosprawnych w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu.
2. Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych.
3. Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim.
4. Organizowanie zawodów i imprez sportowych różnych szczebli.
5. Organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkoły w tym uczniów niepełnosprawnych i jej absolwentów w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej.
6. Organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.
7. Organizowanie uczniom wszystkich klas różnorodnych form współzawodnictwa sportowego.
8. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu.
9. Organizowanie obozów sportowych i rekreacyjnych dla zawodników Klubu w tym zawodników niepełnosprawnych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "RAZEM"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi