Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma
Od 2007 roku pomagamy złożyć czyjś świat na nowo po diagnozie i przejść chorobę nowotworową godnie. Podnosimy jakość leczenia onkologicznego w Polsce, szczególnie w zakresie wczesnego rozpoznawania mięsaków (Sarcoma) i czerniaków (Melanoma). Stowarzyszenie powstało z inicjatywny pacjentów i lekarzy Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Pomożemy najbardziej potrzebującym pacjentom onkologicznym refundując m.in.:
👉 badania diagnostyczne,
👉 leki,
👉 dojazdy do klinik,
👉 protezy kończyn utraconych w wyniku nowotworu,
👉 opiekę psychoonkologiczną.
🔸 Wesprzemy w zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitali,
🔸 pokażemy jak przeciwdziałać chorobom onkologicznym,
🔸 wesprzemy merytorycznie zespoły medyczne.
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, nie przypadkowo w nazwie zawiera te dwa rodzaje nowotworów. To tym dwóm konkretnym grupom pacjentów, chorującym na mięsaki i czerniaki, Stowarzyszenie Sarcoma towarzyszy na ich ścieżce zdrowienia już od 2006 roku.
Cele jakie postawiliśmy sobie już na początku, to przede wszystkim wspieranie leczenia chorób nowotworowych zgodnie ze światowymi standardami i współpraca z ośrodkami klinicznymi leczącymi chorych na mięsaki i czerniaki. Ale także – co jest dla nas bardzo ważne, działalność na rzecz bezpośredniego wsparcia pacjentów i ich rodzinom, poprzez wsparcie finansowe (refundacja dojazdów do szpitala na badania i leczenie, dofinansowanie do leków, a także do zakupu protez kończyn, które pacjenci utracili w wyniku choroby nowotworowej). Korzystając z własnego doświadczenia jako pacjent, ale także przy wsparciu specjalistów psychologów i psychoonkologów ważne jest dla nas, aby pacjent słyszący diagnozę, był zaopiekowany także pod względem komfortu psychicznego. I choć trudno mówić tu o komforcie, to zależy nam, aby w poczuciu bezradności i zagubienia nie pozostał sam. I takie też wsparcie pacjentom i osobom wspierającym oferujemy na każdym etapie leczenia a także po jego zakończeniu. W obszarze swoich działań, dużą wagę przykładamy także do edukacji i profilaktyki przeciwnowotworowej w społeczeństwie w związku z czym prowadzimy projekty mające na celu wzrost świadomości Polaków na temat mięsaków i czerniaków.
Największym naszym projektem, który tak naprawdę zawiera w sobie wszystkie cele Stowarzyszenia jest „ONKOBIEG – Razem po zdrowie!”, który organizujemy od 2007 roku. Jest to pierwszy charytatywny bieg dedykowany szeroko rozumianej społeczności onkologicznej, czyli wszystkim. Wśród naszych biegaczy są pacjenci, osoby wspierające, lekarze, osoby które zakończyły swoje leczenie przeciwnowotworowe a także każdy, kto chce wyrazić solidarność ze środowiskiem onkologicznym. To co należy podkreślić to to, że nie jest to tylko zwykły bieg i zdobywanie kolejnych kilometrów. Za każdym zdobytym kilometrem kryje się realna pomoc tym, którzy dziś tego od nas potrzebują. Przez 14 edycji Onkobiegu zebraliśmy ponad 700 000 zł co przełóżyło sie na wsparcie finansowe ponad 300 pacjentów czy wyposażenie szpitali onkologicznych w specjalistyczny sprzęt medyczny.
Edukujemy i badamy społeczeństwo w zakresie zmian nowotworowych skóry. Jesteśmy organizatorem kampanii edukacyjnej „Miej oko na skórę”, której celem jest budowanie świadomości konieczności odpowiedzialnego korzystania ze słońca oraz regularnej kontroli znamion na skórze. W ramach tej akcji wzięło udziął prawie 500 osób, którzy zostali wyedukowani i przebadani pod kontem zmian nowotworowych skóry. Cżeść z nich otrzymała pomoc na jaką wcześniej noie mogła sobie pozwolić.
Jako Stowarzyszenie Sarcoma przykładamy wszelkich starań, aby pacjenci mieli dostęp do najnowocześniejszych terapii lekowych, dlatego włączamy się do rozmów z wieloma podmiotami, aby dostępne terapie lekowe na świecie były również dostepne dla każdego pacjenta leczacego sie w Polsce.
W swojej codziennej działalności na rzecz pacjentów, przede wszystkich pamiętamy o tych, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Przykładamy wszelkich starań, aby to pacjent, czyli realny człowiek nigdy nie został pominięty w systemie a jego głos, choć nie zawsze na tyle silny, by z naszą pomocą miał prawo głosu.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi