Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Celem PSONI Koło W Pruszczu Gdańskim jest stworzenie jak najkorzystniejszych warunków do pełnego fizycznego i osobowego rozwoju dzieci upośledzonych umysłowo i z kalectwami sprężonymi oraz ich aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Wspieramy rodziny, tworzymy warunki przestrzegania wobec osób upośledzonych umysłowo praw człowieka.
Prowadzimy:
Placówki finansowane są z subwencji oświatowych, dotacji, grantów i przez donatorów.
Środki finansowe zebrane w akcji 1% przenaczymy na wkład własny do projektów oraz zakup specjalistycznego samochodu przystosowanego do transportu osób niepełnosprawnych.
Pozwoli on nam na dowóz dzieci i dorosłych z ich domów do naszych placówek na codzienne zajęcia oraz wyjazdy grupowe.
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pruszczu Gdańskim działa od 1997r.,
Stowarzyszenie bierze czynny udział w konkursach i zadaniach ogłaszanych przez PFRON, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Pruszcz Gdański, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim – realizując działania i zadania zgodnie ze statutem Stowarzyszenia.
W okresie ostatnich dwóch lat zrealizowane zostały przez Stowarzyszenie następujące projekty:
Od ponad 18 lat prowadzimy placówki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi i zaburzeniami psychicznymi, udzielamy także wsparcia i pomocy w zakresie informacji, asysty, doradztwa i pomocy psychologicznej dla rodzin naszych uczestników.
To niepubliczna, specjalistyczna placówka edukacyjna, w której od 2002 r. obowiązek szkolny realizują dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim (od 3 do 25 roku życia) i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i umiarkowanym ze sprzężeniami (od 3 do 24 roku życia).
Nauka w Placówce jest nieodpłatna. Uczniom podlegającym obowiązkowi szkolnemu dowozy do Placówki zapewniają nieodpłatnie gminy, na terenie których dziecko zamieszkuje na podstawie pisemnego wniosku rodziców lub opiekunów ucznia, w oparciu o plan organizacyjny zajęć OREW obowiązujący w danym roku szkolnym.
Specjalizujemy się w kształceniu i rehabilitacji w/w dzieci i młodzieży z całego powiatu gdańskiego ziemskiego. Uczniowie do naszej Placówki przyjmowani są na wniosek rodziców dziecka i na podstawie odpowiedniego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego bądź orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, wydawanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
Kadra OREW przygotowana jest do pracy z uczniem - niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu głębokim oraz umiarkowanym i znacznym z współwystępującymi zaburzeniami rozwojowymi, tj. niepełnosprawnością ruchową, zaburzeniami narządów zmysłów, m.in. wzroku, słuchu, autyzmem i zespołami genetycznymi.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców naszych uczniów, prowadzimy:
PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim realizuje zadanie z zakresu pomocy społecznej - organizowanie i prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które finansowane jest przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański.
Środowiskowy Dom Samopomocy to profesjonalna placówka dziennego pobytu, w której pracuje wykwalifikowana kadra.
Placówka jest czynna w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.
Uczestnikami naszej placówki są osoby zamieszkujące teren powiatu gdańskiego.
Do zadań Środowiskowego Domu Samopomocy należą m.in.:
Głównym celem naszej działalności jest organizacja i prowadzenie terapii m.in. zajęciowej, poprawa jakości życia uczestników, zapewnienie pomocy w podtrzymywaniu zdobytych umiejętności oraz rozwijaniu nowych niezbędnych do funkcjonowania w życiu codziennym.
Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim powstały 01.12.2004 r. Warsztaty są młodą placówką, do której uczęszcza dwudziestu uczestników z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz schorzeniami psychicznymi i kalectwami sprzężonymi. W warsztatach utworzono cztery pracownie: technik różnych, kuchnia dydaktyczna, witrażowa, gospodarczo-porządkowa. Każda z nich oferuje uczestnikom możliwość zdobycia różnych umiejętności. Warsztaty funkcjonują przez pięć dni w tygodniu od 7:00 do 16:00. Każdy uczestnik posiada opracowany, indywidualny program terapii. Ponadto podopieczni korzystają z zajęć rekreacyjno-turystycznych i rehabilitacji, terapii zajęciowej, itp. Mogą dzięki temu rozwijać swoją osobowość pod kierunkiem terapeutów i psychologów.
Kuchnia dydaktyczna umożliwia zapoznanie się z zasadami funkcjonowania w kuchni, podstawowymi czynnościami kuchennymi aż do wyuczenia samodzielnego stosowania zaawansowanych procedur i przepisów kucharskich.
Pracownia witrażowa pozwala uczestnikom na naukę obróbki szkła: wykonywanie witraży techniką Tiffany'ego oraz zdobienie szkła użytkowego elementami metaloplastyki. Uczestnicy naszej pracowni uczą się również malarstwa witrażowego i techniki mozaiki.
Pracownia technik różnych proponuje swoim uczestnikom zajęcia z zakresu florystyki, malowanie min. obrazów na szkle, obróbka drewna, malowanie pastelami, rzeźbienie w glinie.
Pracownia gospodarczo-porządkowa wykonuje szeroki zakres zajęć gospodarczych - utrzymywanie czystości na terenie ośrodka, wykonywanie niewielkich czynności naprawczych, opieka nad terenami zielonymi wokół placówki.
Pracownia rękodzieła. Podczas zajęć uczestnicy mają szansę wykonywać wyroby m.in. z masy solnej oraz mas plastycznych, malować, ozdabiać przedmioty techniką decoupage, filcować i próbować swoich sił w wytwarzaniu biżuterii zarówno z półproduktów jak z materiałów własnoręcznie przygotowanych oraz tworzyć kartki okolicznościowe przeróżnymi technikami.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi