Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Misją Fundacji Lepsza Terapia jest wspieranie społeczeństwa polskiego w zakresie ochrony zdrowia poprzez zapobieganie chorobom nowotworowym oraz umożliwienie nowoczesnego leczenia chorych na choroby nowotworowe.
Fundacja Lepsza Terapia walczy z rakiem wspierając najnowsze metody terapii.
Chcemy być w tej walce coraz skuteczniejsi.
Zabiegamy o taką terapię na którą każdy chory zasługuje w dzisiejszych czasach.
Fundacja Lepsza Terapia powstała w październiku 2017 roku i także w październiku, ale 2020 roku, uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.
Celem Fundacji jest przede wszystkim zaopatrzenie Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w aparaturę diagnostyczną, terapeutyczną, medyczną oraz środki lecznicze.
Ponadto udzielanie pomocy i kształtowanie w społeczeństwie postaw prozdrowotnych w zakresie chorób nowotworowych, mających na celu zapobieganie zachorowaniom oraz wczesne wykrywanie nowotworów i ich nowoczesne leczenie.
Dodatkowym obszarem działania Fundacji Lepsza Terapia jest wspomaganie i prowadzenie badań medycznych, naukowych i klinicznych.
Choroby nowotworowe od wielu lat są drugą przyczyną zgonów w Polsce, a ich leczenie, podobnie, jak wielu innych chorób w naszym kraju, jest chronicznie i dramatycznie niedofinansowane.
Katedra i Klinika Onkologii jest jednym z wiodących ośrodków onkologicznych w Polsce, zajmującym się leczeniem najczęstszych nowotworów złośliwych a w szczególności chorych na raka płuc i raka piersi, gdzie kobiety w wieku 30-40 lat stanowią coraz większą grupę.
Bez wsparcia finansowego /ale także i rzeczowego/ podmiotów gospodarczych, firm medycznych, farmaceutycznych i indywidualnych osób, nie sposób byłoby zagwarantować właściwego poziomu leczenia przez tak wyspecjalizowany podmiot medyczny trzeciego stopnia referencji.
Nadal podstawową metodą leczenia nowotworów złośliwych pozostaje chemioterapia. Większość stosowanych leków cytostatycznych powoduje niestety wypadanie włosów, co jest ogromnym problemem psychicznym dla chorych. Może to powodować niejednokrotnie niechęć do kontynuacji leczenia oraz negatywny odbiór stosowanych terapii zarówno przez chorych jak i ich rodziny.
Istotny jest fakt, że w Polsce nie inwestuje się w poprawę jakości życia pacjentów, w związku z czym urządzenie PAXMAN - ani procedura wykonywana na nim jest nierefundowana. Szpitale nie finansują zakupu ponieważ urządzenie "nie zarabia" na siebie, nie jest też częścią procedur punktowanych i finansowanych przez NFZ. PAXMAN w przeciwieństwie do np. USG nie jest urządzeniem ani diagnostycznym ani nie ratuje życia.
Jest natomiast urządzeniem terapeutycznym, w tym sensie że pacjentki, które w wyniku leczenia nowotworowego zostały okaleczone mają szanse zachować atrybut kobiecości - włosy. Za granicą jest to oczywiste, że żadna chemia nie poprawia rokowań tak jak dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie. Dlatego PAXMAN jest tak istotny w leczeniu pacjentek z rakiem piersi.
Urządzenie firmy PAXMAN rocznie jest w stanie obsłużyć do 1000 cykli chemioterapii. Obecnie Fundacja zakupiła dwa takie urządzenia, które zapobiega wypadaniu włosów w trakcie i po podawaniu chemioterapii dla Katedry i Klinki Onkologii. Ośrodek ten jako jedyny w Wielkopolsce ma do dyspozycji te urządzenia.
Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawirusa swoimi skutkami dotknęła wszystkie dziedziny życia gospodarczego i społecznego, ale mamy też świadomość, że życie i zdrowie ludzi determinuje właściwie wszystko.
Wiele udało się już wraz z pracownikami Katedry i Kliniki Onkologii - Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego zrobić, ale ciągle jeszcze dużo jest do zrobienia.
W nadziei na życzliwą reakcję Państwa, która pozwoliłaby nam na wsparcie działań profilaktycznych, rehabilitacyjnych oraz edukacyjnych prowadzonych przez Katedrę i Klinikę Onkologii pozwalamy sobie pzrekazać wyrazy szacunku i wdzięczności.
Będziemy wdzięczni, ale przede wszystkim nasi pacjenci, za każde wsparcie finansowe działalności Fundacji, Lepsza Terapia a w rezultacie Katedry i Kliniki Onkologii.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FUNDACJA LEPSZA TERAPIA” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi