Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie działa od 16.03.1992 roku. W grudniu 2004 roku Koło uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie jest organizacją pozarządową, niedochodową i samopomocową, działa na rzecz: wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną i tworzenia stosownych ku temu warunków, przestrzegania wobec nich praw człowieka oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i wspierania ich rodzin, tworzenia osobom z niepełnosprawnością intelektualną warunków umożliwiających decydowanie o swoich prawach zarówno w rodzinie jak i placówkach.
Głównym celem Koła PSONI jest stworzenie kompleksowego systemu rehabilitacji i opieki nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Stworzony system pozwala na kierowanie do odpowiedniej placówki takich osób, dla których profil prowadzonej rehabilitacji jest najodpowiedniejszy, uwzględnia ich potrzeby oraz możliwości psychofizyczne. W ten sposób podopieczni Koła znajdują dla siebie takie miejsce, które zagwarantuje im optymalne warunki terapii, rehabilitacji i pracy.
Koło prowadzi następujące placówki i inne formy działalności: Warsztat Terapii Zajęciowej 45 uczestników (od 1.04.1993r.), Środowiskowy Dom Samopomocy 40 uczestników (od 15.12.1998r.), Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia” 80 niepełnosprawnych pracowników(od 15.08.2000r.), Mieszkalnictwo Wspomagane 33 mieszkańców (od 17.12.1999r.).
Jako organizacja pożytku publicznego środki pozyskane z 1,5 % wykorzystamy na potrzeby naszych podopiecznych Koła PSONI w Stargardzie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki temu wsparciu jesteśmy w stanie zapewnić osobom niepełnosprawnym, min. możliwość korzystania z różnych form terapii i rehabilitacji poprzez organizację wyjazdów rehabilitacyjnych, zakup niezbędnych materiałów i pomocy do terapii, rehabilitację leczniczą i społeczną. Nasi podopieczni są uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, pracownikami Zakładu Aktywności Zawodowej i mieszkańcami Mieszkalnictwa Wspomaganego. W każdych z naszych działaniach wspieramy wszystkie osoby niepełnosprawne, które rehabilitują się w naszych placówkach. Środki pozyskane z 1,5 % są wykorzystywane do wsparcia, rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej. Zapewnienia godnego życia w społeczeństwie "bez barier" jakie są wywoływane przez niepełnosprawność intelektualną. Nasze działania zapobiegają marginalizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną pozwalają na godne życie w otwartym społeczeństwie.
Jako Stowarzyszenie działamy na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną od 30 lat. Rodzice osób niepełnosprawnych byli inicjatorami powstania naszego Stowarzyszenia i to oni cały czas czuwają nad jego rozwojem i działalnością.
Wskazując 1,5% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia pomagasz nam w tworzeniu lepszej przyszłości dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pomóż nam kontynuować misję rodziców już dorosłych dzieci, które dla nich zawsze pozostaną dziećmi.
Misją naszą jest:
- dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, wsparcie rodzin ON we wszystkich obszarch życia i sytacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym.
- działanie na rzecz wyrównania szans osób niepełnosprawnych,
- tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw,
- wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym,
- ułatwienie uzyskania i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia, adekwatnego do możliwości osób niepełnosprawnych,
- prowadzenie form indywidualnego wsparcia w niezależnym i samodzielnym życiu - mieszkalnictwa wspomaganego, szkolenia zawodowego i przygotowania do pracy, zatrudnienia chronionego i wspomaganego na otwartym rynku pracy.
Cele:
Rehabilitacja: zawodowa, społeczna, lecznicza.
Zapewnienie podopiecznym miejsca w społeczeństwie.
Dbanie o przestrzeganie praw człowieka.
Zatrudnienie osób niepełnosprawnych.
Własne mieszkania wspomagane.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „PSONI Koło w Stargardzie” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi