• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie
  KRS 0000025002

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Hospicjum Betania - dla nas każda chwila jest najważniejsza!

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie prowadzi hospicjum stacjonarne, hospicjum domowe i poradnię medycyny paliatywnej - Centrum Opieki Paliatywnej "Betania". Pomoc świadczona jest pacjentom nieodpłatnie.

Ponadto Stowarzyszenie prowadzi działania informacyjne i promocyjne na rzecz hospicjum, organizuje różnego typu wydarzenia charytatywne i działa na rzecz rozwoju wolontariatu (prowadząc własną grupę wolontariacką i współpracując ze szkolnymi kołami wolontariackimi). 

Jak wykorzystamy 1%

Pieniądze z 1% podatku Stowarzyszenie wykorzystuje przede wszystkim na pokrycie kosztów utrzymania budynku hospicjum i comiesięczne opłaty np. za prąd, gaz czy wodę. Ponadto, z 1% podatku kupuje się niezbędny sprzęt czy środki higieniczne.

 

Więcej o nas

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w lipcu 2001. Wówczas zainicjowano różnego typu działania, mające na celu szerzenie świadomości społecznej na temat opieki paliatywnej i idei hospicyjnej, a także przedsięwzięcia przybliżające do otwarcia hospicjum - najpierw domowego, a następnie stacjonarnego.  

Dzięki tym działaniom od 2006 roku Stowarzyszenie prowadzi Poradnię Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowe, natomiast od 2012 roku - także hospicjum stacjonarne.

Obecnie wszystkie te placówki funkcjonują jako Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" i mieszczą się w Opolu (45-555) przy Placu Kościelnym 2.

 

Celem Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie, zgodnie z zapisami statutu Stowarzyszenia jest: 

"1. Wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad osobami ze schorzeniami ograniczającymi życie i ich rodzinami, w tym nad osobami z niepełnosprawnością.

Opieka paliatywna nad osobami, w tym osobami z niepełnosprawnością - ze schorzeniami ograniczającymi życie, jest aktywnym i całościowym podejściem obejmującym fizyczne, emocjonalne, społeczne i duchowe elementy. Skupia się na podniesieniu jakości życia chorego  i wspieraniu rodziny.

Obejmuje leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opieki w czasie umierania i w okresie żałoby.

Celem opieki paliatywnej nie jest przedłużanie, ani skracanie życia, ale poprawa jego jakości.

2. Wprowadzenie i rozwijanie modelu domowej opieki paliatywnej nad osobami, w tym osobami z niepełnosprawnością."

 

Hospicjum "Betania" otacza profesjonalną, specjalistyczną i bezpłatną opieką medyczną dorosłe osoby chore nowotworowo w stanie terminalnym, a więc takich pacjentów, u których leczenie nowotworu zostało zakończone i nie ma już prognozy wyzdrowienia. Pacjenci Centurm Opieki Paliatywnej "Betania" mają zapewnioną zarówno opiekę medyczną i pielęgniarską, jak również wsparcie psychologa, rehabilitantów i wolontariuszy. Do ich dyspozycji są przestronne, w większości jednoosobowe, pokoje z łazienkami i telewizorami, pokój relaksacyjny, kuchnia, ogród, kaplica i świetlica.

Celem Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i samego Centrum Opieki Paliatywnej  "Betania" jest poprawienie jakości życia i jednocześnie zagwarantowanie całodobowej opieki chorym w okresie terminalnym, przebywającym zarówno w hospicjum stacjonarnym, jak również będącym pod opieką hospicjum domowego. Pobyt w Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" jest nieodpłatny. Fundusze z Narodowego Funduszu Zdrowia pokrywają jednak jedynie część kosztów związanych z pobytem pacjenta na oddziale. Pozostałe fundusze Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie pozyskuje od darczyńców, sponsorów, osób dobrej woli, a także z 1% podatku.

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie jest koordynatorem opolskiech edycji dwóch ogólnopolskich kampanii społecznych, tj. jesiennej "Hospicjum to też Życie" i wiosennej "Pola Nadziei". W ramach tych dwóch kampanii Stowarzyszenie organizuje łącznie koło czterdziestu wydarzeń charytatywnych rocznie. Są to zarówno koncerty charytatywne połączone ze zbiórkami publicznymi na rzecz hospicjum, same zbiórki publiczne, charytatywne wydarzenia sportowe (mecze, maratony zumby) i kulturalne, konkursy z nagrodami, jak również bezpłatne szkolenia o różnej tematyce powiązanej z opieką nad osobami chorymi czy wsparciem psychologicznym po utracie bliskiej osoby, a ponadto liczne wydarzenia dla samych pacjentów (przedstawienia teatralne, występy muzyczne, ciekawe spotkania, Mikołajki, warsztaty pieczenia pierników czy tworzenia kartek świątecznych itp.) 

Poza prowadzeniem Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" i organizowaniem różnych wydarzeń charytatywnych na rzecz placówki, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie prowadzi także własną grupę wolontariuszy hospicyjnych, medycznych i akcyjnych, a także utrzymuje relacje z kilkoma szkolnymi kołami wolontariuszy, zachęcając w ten sposób ludzi w różnym wieku, zarówno dzieci i młodzież, jak również osoby starsze, do bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka. 

Zachęcamy Państwa do wsparcia działalności Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" i podarowania na swojego 1% podatku. 

 


  • Obszar działalności:Zdrowie
  • Obszar działania:województwo opolskie
  • KRS:0000025002
  • Konto:59 124 0 16 33 1 111 0010 159 6 78 29
  • Adres:Pl. Kościelny 2, 45-555 Opole
  • WWW:hospicjumopolskie.pl
  • E-mail:biuro_zarzadu@hospicjumopolskie.pl
  • Telefon:728 949 636  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie

   KRS 0000025002

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L PIT-OP

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo
  Oświadczenie
  w sprawie 1% podatku

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%
  PIT-OP wypełniają osoby,
  które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00