Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
PSONI Koło w Szczecinie od 55 lat tworzy system wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości oraz stwarza warunki integracji społecznej i zawodowej.
Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych.
Misją Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie jest:
Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym, działanie na rzecz ochrony ich zdrowia oraz wspieranie ich rodzin.
PSONI Koło w Szczecinie prowadzi nieodpłatną działalność pożytku publicznego w postaci:
Prowadzenie placówek:
1. Ośrodek Oparcia Społecznego – który istnieje od 1996 r i prowadzi bazę danych o 650 rodzinach z niepełnosprawnością intelektualną oraz serwis informacyjny, monitorujący ich losy i potrzeby oraz realizuje poradnictwo, pomoc pedagogiczną, prawną oraz socjalną. W ramach ośrodka działa Klub Młodzieży i Dorosłych, Klub Rodziców, Orkiestra Perkusyjna Gamelan oraz Mieszkanie Treningowe (wytchnieniowe) dla 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną mające na celu naukę samodzielnego funkcjonowania i zaradności osobistej - (wcześniej- Pensjonat Krótkiego Pobytu) prowadzone od 1996 r.
2. Centrum Małego Dziecka - niepubliczna specjalistyczna placówka powołana i prowadzona od 01.10.2017 r., w miejsce Ośrodka Wczesnej Interwencji powołanego w 1978 r. Przeznaczona dla dzieci zagrożonych niepełnosprawnością, opóźnionych w rozwoju psychoruchowym i niepełnosprawnych, w tym w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi od urodzenia, z terenu Gminy Miasto Szczecin oraz województwa zachodniopomorskiego. W strukturze placówki działają: 1) Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (w szczególności do 3 r.ż.) – obejmujące obecnie opieką 73 dzieci , 2) Wczesna Interwencja, powołana w 1978 r. obejmująca obecnie 115 dzieci (w wieku 0-7 lat). Zajmuje się diagnozą i wczesną rehabilitacją medyczną dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym oraz wdrażaniem ich rodziców do jak najwcześniejszej, kompleksowej i ciągłej stymulacji rozwoju.
3. Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy utworzony w 1989 r., obecnie dla 60 osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężonymi kalectwami w wieku realizacji obowiązku szkolnego. Dodatkowo dzieci objęte są opieką w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju. Ośrodek zajmuje się realizacją obowiązku szkolnego na podstawie indywidualnych programów edukacyjnych.
4. Warsztat Terapii Zajęciowej utworzony w 1993 r. Zapewnia pobyt 85 osobom z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańcom Szczecina i powiatu polickiego. Zadaniem WTZ jest rehabilitacja społeczna i zawodowa oraz przysposobienie do pracy tych osób.
5. Środowiskowy Dom Samopomocy powołany w 2000 r. zapewnia dzienny pobyt 38 dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną z terenu Szczecina. Celem ŚDS jest wspomaganie aktywności i podtrzymywanie umiejętności koniecznych w codziennym życiu.
6. Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej utworzony w 2013 r. Obecnie zatrudnia 235 osób, w tym 175 osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu Szczecina i powiatu polickiego. Jest miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz przygotowuje osoby z niepełnosprawnościami do życia w otwartym środowisku.
7. Mieszkanie Chronione prowadzone od 2002 r, obecnie dla 15 osób z niepełnosprawnością intelektualną mające na celu stworzenie warunków optymalnie samodzielnego i niezależnego życia.
8. Ośrodek Edukacyjno – Szkoleniowy powołany od 2003 r., realizujący zadania w postaci organizacji szkoleń profesjonalistów zajmujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną, rodziców i opiekunów oraz seminariów i wykładów edukacyjnych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „PSONI Koło w Szczecinie” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi