Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
W Banku Żywności SOS w Warszawie codziennie od prawie 30 lat pozyskujemy żywność od producentów, rolników, dystrybutorów, sieci handlowych i dajemy ją tym, którym brakuje pieniędzy na jedzenie. Codziennie ładujemy kilkanaście samochodów i rozwozimy żywność dla potrzebujących. Nasi podopieczni to osoby ubogie, starsze, w kryzysie bezdomności, chore, rodzice samotnie wychowujący dzieci i rodziny wielodzietne.
Chcemy, by żyli godnie i mieli co jeść.
Dzięki Państwa 1,5% możemy zapewnić jedzenie tym, którzy nie mają co jeść.
W 2021 roku dzięki nam do potrzebujących trafiło 2 372 530 kg żywności. Dzięki nam 56 000 osób dostało jedzenie i mogło godnie żyć.
Chcemy również w tym roku móc zapewnić jedzenie tym, którzy go potrzebują.
Zwłaszcza teraz, kiedy rosną ceny żywności. Drożeje gaz. Więcej płacimy za prąd.
A my coraz częściej w Fundacji odbieramy telefony. W słuchawce starsza Pani mówi:
„Nie mam co jeść. Jak mogę od Was dostać jedzenie?”
Widzimy, że ludzi stać na coraz mniej.
Pani Maria, która w zeszłym roku miała niewiele ponad 9 złotych na dzień na jedzenie, teraz ma już tylko 7,60.
Bez pomocy innych nie da rady za to przeżyć. Takich skarg słyszymy coraz więcej.
Dlatego naszą największą potrzebą w tym roku jest to, by w naszym punkcie rozdawania żywności zawsze było jedzenie.
By każdy, kto tutaj przyjdzie i powie „Potrzebuję jedzenia”, je dostał.
Bez czekania.
Po to, by nakarmić siebie i swoich bliskich.
Po to, by żyć godnie.
Teraz możesz nam w tym pomóc przekazując 1,5% podatku.
Bardzo serdecznie prosimy!
DZIĘKUJEMY!
Dla wielu z naszych podopiecznych dzień, w którym dostają emeryturę lub wynagrodzenie to najważniejszy dzień w miesiącu. I od razu wiedzą, co z nimi zrobią. Opłacą czynsz za swoje mieszkanie. Zapłacą rachunki za prąd, gaz, wodę. Kupią leki, bez których nie mogą się obyć. O kupnie ubrań i butów nawet nie myślą. A i tak na jedzenie w ich portfelach zostaje niewiele. To pieniądze, za które trudno godnie żyć.
I dlatego jesteśmy my - Bank Żywności SOS w Warszawie.
Zdobywamy żywność dla tych, którym na co dzień jej brakuje.
Poszukujemy żywności produkowanej w nadmiarze i ratujemy ją przed zmarnowaniem. Dajemy ją tym, którzy nie mają co jeść. Staramy się by trafiła zgodnie ze swoim przeznaczeniem – na stół, a nie na śmietnik.
ŻYWNOŚĆ PRZEKAZUJĄ NAM:
Producenci, dystrybutorzy, hurtownicy,
Sieci handlowe
Rolnicy
Są to produkty wycofane z obrotu handlowego ze względu na: krótki termin ważności lub nadwyżki produkcyjne.
Żywność, która trafia do naszego magazynu jest to żywność dobra, pełnowartościowa, z krótkim terminem przydatności do spożycia (ale nie przeterminowana). Są to produkty nieuszkodzone, bez oznak zepsucia czy pleśni. Produkty, z których można przygotować dobre posiłki.
Od firm odbieramy:
produkty wymagające warunków chłodniczych tj. mięso, wędliny, nabiał
produkty trwałe – suche
warzywa, owoce.
Bank Żywności SOS w Warszawie od 27 lat pomaga przywracać ludziom godność, przekazując żywność do 170 organizacji wspierających ludzi ubogich, niepełnosprawnych, bezdomnych, emerytów, rodziców samotnie wychowujących dzieci, których nie stać na zakup żywności i codziennie zastanawiają się, czy będą mieli co jeść.
Dlatego codziennie z Banku Żywności SOS wyjeżdża kilkanaście samochodów, dzięki czemu prawie 56 tys. osób w potrzebie co miesiąc może otrzymać jedzenie.
Potrzebujemy Twojego 1,5%, by dawać jedzenie ubogim. Teraz chcemy stworzyć w Warszawie nowy punkt wydawania żywności. Tu będzie mógł przyjść każdy, prosto z ulicy. Każdy, komu zabraknie jedzenia. I tu to jedzenie dostanie. Bez czekania. By móc ugotować posiłki dla siebie i swoich bliskich. Prosimy: Zostań współtwórcą tego miejsca.
Dodatkowo na przełomie listopada i grudnia organizujemy Świąteczną Zbiórkę Żywności, a przed Świętami Wielkanocnymi Wielkanocną Zbiórkę Żywności, w największych marketach w Warszawie.
Zebrana żywność jest sortowana w naszym magazynie, pakowana w paczki, a następnie rozwożona do osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Żywność ta trafia do potrzebujących dzięki organizacjom, które na codzień współpracują z Bankiem Żywności SOS w Warszawie.
W ciągu 2 dni na Mazowszu, dzięki naszym wolontariuszom, zarówno uczniom jak i pracownikom firm, jesteśmy w stanie zebrać nawet 100 ton produktów z długim terminem ważności.
Paczki z jedzeniem jeszcze przed Świętami trafiają do potrzebujących. Z ofiarowanych produktów udaje się wyczarować jedzenie nawet na kilka dni.
Angażujemy się również w Światowy Dzień Żywności. Pokazujemy dzieciom i dorosłym problem marnowania jedzenia, jego przyczyny i skutki: ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Uczymy, co mogą zrobić, żeby nie marnować jedzenia.
Celami Fundacji- Banku Żywności SOS w Warszawie - jest inicjowanie, wspieranie i prowadzenie działalności społecznej zmierzającej do zmniejszenia obszarów niedożywienia najuboższych grup społecznych oraz niedopuszczenia do marnotrawstwa żywności:
a) zorganizowanie systemu gromadzenia i dystrybucji niewykorzystanej żywności;
b) pomoc żywnościowa dla osób i rodzin najuboższych, w szczególności w rejonach zagrożonych bezrobociem;
c) wspieranie organizacji i instytucji zajmujących się w szczególności opieka nad dziećmi, młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi, bezdomnymi, bezrobotnymi i innymi będącymi w trudnej sytuacji życiowej;
d) promowanie w społeczeństwie, a w szczególności wśród młodzieży, postawy niedopuszczania do marnotrawstwa żywności;
e) wypracowanie reguł współpracy z administracją rządową, samorządami terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi osobami prawnymi w zakresie zapobiegania marnotrawstwu żywności.
Zadania swoje Fundacja realizuje przez:
a) wyszukiwanie rezerw żywności produkowanej w nadmiarze i marnotrawionej;
b) gromadzenie żywności i jej rozdział między organizacje pozarządowe i inne instytucje prowadzące bezpośrednią pomoc potrzebującym;
c) działalność edukacyjną, oświatowa i wydawniczą dotyczącą celów działania Fundacji;
d) zakładanie placówek opiekuńczych i szkoleniowych pozwalających na realizację i popularyzacje celów Fundacji;
e) współpracę z organizacjami pozarządowymi, organami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi instytucjami działającymi na polu pomocy społecznej;
f) udzielanie pomocy materialnej, szkoleniowej, organizacyjnej instytucjom prowadzącym działalność realizującą cele Fundacji;
g) rozwijanie kontaktów z organizacjami, których cele nie są sprzeczne z celami Fundacji działającymi w Polsce i innych krajach;
h) prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie:
1. gromadzenia żywności i jej rozdziału między organizacje pozarządowe i inne instytucje prowadzące bezpośrednią pomoc potrzebującym; współpracę z organizacjami pozarządowymi, organami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi instytucjami działającymi na polu pomocy społecznej; udzielanie pomocy materialnej, szkoleniowej, organizacyjnej instytucjom prowadzącym działalność realizującą cele Fundacji;
2. działalności edukacyjnej i oświatowej,
3. działalności wydawniczej dotyczącą celów działania Fundacji;
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi