Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim powstało z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych w roku 1998. Jest organizacją pozarządową, pożytku publicznego, utrzymującą się ze składek i darowizn.
Realizacja celów statutowych:
Misja:
Udzielanie pomocy rodzinom osób niepełnosprawnych i osobom niepełnosprawnym.
Na w/w działania Stowarzyszenie pozyskuje środki w wysokości ok. 80% z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aby otrzymać dotacje do poszczególnych działań Stowarzyszenie musi posiadać własne środki finansowe, stanowiące uzupełnienie stuprocentowych kosztów zaplanowanych zadań na rzecz osób niepełnosprawnych. W/w środki Stowarzyszenie pozyskuje ze Starostwa Powiatowego w Brzegu, Gminy, od przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które wspomagają działania organizacji poprzez darowizny bądź też przekazanie 1% podatku.
Stowarzyszenie działa na terenie całego województwa. Pozyskało środki na zakup busa, który codziennie dowozi na zajęcia uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dodatkowo w miarę możliwości czasowych dowożone są dzieci i młodzież niepełnosprawna na zajęcia rehabilitacyjne i integracyjne. Każda osoba niepełnosprawna objęta działalnością Stowarzyszenia powinna posiadać ważne orzeczenie o niepełnosprawności.
Jednym z większych zadań, które Stowarzyszenie realizuje od 17 stycznia 2000 r. i prowadzi do dnia dzisiejszego jest działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej. Stowarzyszenie poprzez swoje działania stara się podnosić świadomość społeczności lokalnej w zakresie uznania praw osób niepełnosprawnych do pełnej integracji ze społeczeństwem.
Celem Stowarzyszenia jest udzielenie pomocy rodzinom osób niepełnosprawnych i osobom niepełnosprawnym.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
- wyszukiwanie rodzin mających osoby niepełnosprawne, proponowanie współpracy oraz pomocy w rehabilitacji,
- organizowanie spotkań rodziców dzieci niepełnosprawnych w celu wymiany doświadczeń z zakresu rehabilitacji i nauki,
- prowadzenie dla rodziców systematycznych spotkań konsultacyjnych,
- organizowanie spotkań integracyjnych dla osób niepełnosprawnych,
- pomoc osobom niepełnosprawnym w życiu publicznym, społecznym, zawodowym, kulturalnym i artystycznym odpowiednio do ich zainteresowań i potrzeb,
- przełamywanie istniejących barier psychologicznych w społeczeństwie poprzez m.in. ukazywanie osób niepełnosprawnych jako ludzi stanowiących część społeczeństwa, którym bariery zarówno technologiczne jak i psychofizyczne nie pozwalają na integrację lub ją utrudniają,
- pomoc w załatwianiu formalności związanych:
Pomocy Rodzinie, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
- Realizując cele Stowarzyszenia opiera się na społecznej pracy członków.
- Może jednak zatrudniać pracowników do prowadzenia zajęć specjalistycznych wymagających odpowiednich kwalifikacji.
Prowadzone działania:
Od stycznia 2000 roku prowadzimy Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 25 osób.
Od maja 2001 roku prowadzimy w ramach programu celowego "Partner" rehabilitację dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w godzinach popołudniowych oraz rehabilitację logopedyczną i psychologiczną dla rodzin i osób niepełnosprawnych.
Od 2000 roku prowadzimy zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, które odbywają się dwa razy w tygodniu od 8.00 - 12.00.
Od maja 2004 roku prowadzimy zajęcia "rozwojowo-opiekuńcze" dla dzieci w wieku przedszkolnym, codziennie w godz. 8.00 - 12.00.
Działalnością Stowarzyszenia kieruje Zarząd w składzie:
Robert Laszuk – prezes
Stefania Iwanicka – wiceprezes
Irena Urban - skarbnik
Danuta Sobczyk - członek
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „SPiON "Pomóżmy Im"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi