Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Prowadzimy rehabilitację ruchową, społeczną oraz zawodową osób niepełnosprawnych. Prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej.
Pomagamy dzieciom w rehabilitacji. Wspieramy osoby niepełnosprawne w trudnych sytuacjach życiowych.
Z inicjatywą założenia Stowarzyszenia wyszli rodzice dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z Lesk i okolic w 1996r. Stąd też pierwotna nazwa Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Po kilku latach nazwę zmieniono na Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Lesku z/s w Huzelach.
Stowarzyszenie niesie pomoc dzieciom, młodzieży oraz dorosłym niepełnosprawnym z terenu całych Bieszczad. Działa na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, tworzeniu warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzeniu ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym. Wspiera rodziny, aby były one w stanie sprostać sytuacją, które pociąga za sobą fakt posiadania osoby niepełnosprawnej wśród najbliższych. Organizuje różne formy rehabilitacji jak również tworzy warunki do integracji ze społecznością lokalna. Niesie pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz innych wypadkach losowych, pomoc ta staje się konieczna w sytuacji ograniczeń budżetu na lecznictwo, a także ze względu na narastająca degradację gospodarczą regionu, wynikającą z likwidacji zakładów pracy oraz pogorszeniu się warunków materialnych rodzin. Główną działalnością Stowarzyszenia jest prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Huzelach do którego uczęszcza 55 uczestników, są to osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z zespołem Downa, niepełnosprawnych intelektualnie, z zaburzeniami psychicznymi, posiadającym dodatkowo dysfunkcje różnych narządów. Swoim zasięgiem obejmuje 3 powiaty: leski, bieszczadzki oraz sanocki. Działania Warsztatu zmierzają do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia – na miarę ich indywidualnych możliwości. W Warsztacie działa dziewięć pracowni: krawiecka, plastyczna, tkacka, dekoratorska, rozmaitości, umiejętności społecznych oraz gastronomii, stolarska, gospodarstwa domowego i fizjoterapii. Prowadzone jest kółko teatralne oraz sportowe w ramach których podopieczni uczestniczą w olimpiadach specjalnych oraz przeglądach i festiwalach twórczości teatralnej.
Działalność Stowarzyszenia powoduje że osoby niepełnosprawne w różnym wieku, maja okazję przebywać przez większą część dnia wśród lokalnej społeczności, co pozwala im na wzajemną integracje. Poprzez uczestnictwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej odciążamy rodziców i opiekunów od codziennych obowiązków związanych z opieką nad osobą niepełnosprawną. Prowadzona w Warsztacie rehabilitacja pozwala na systematyczne usprawniane a tym samym poprawę stanu zdrowia. Obecność osób z różnymi schorzeniami w życiu społeczności lokalnej powoduje że wiele osób zmienia swoje zachowania wobec nich.
Umożliwia w dużym stopniu przezwyciężenie problemów i likwidowanie barier, które uniemożliwiają pełnowartościowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w rodzinie i społeczeństwie.
Stowarzyszenie jest organizacją Pożytku Publicznego, w związku z tym pozyskuje środki z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, dzięki którym uzyskują pomoc konkretne osoby przebywające w domach będące w bardzo ciężkim stanie.
Stowarzyszenie Rodziców dzieci Specjalnej Troski w Lesku z/s w Huzelach jest organizacją społeczna, działającą w oparciu o Ustawę z dnia 7 kwietnia 1989 r. „Prawo o Stowarzyszeniach” Dz. U. nr 20 póź. 104 z 1989 oraz opracowany na jej podstawie Statut. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej Członków.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi