Opiekujemy się ponad 500 pacjentami miesięcznie. Naszą ideą są wartości humanitarne skierowane na drugiego człowieka – jego potrzeby, ból, cierpienie. Organizujemy akcje takie jak: Dzień Dziecka dla dzieci z Hospicjum, Marsz Nadziei, Wyprawka dla dzieci z Hospicjum, Ferie dla dzieci osieroconych, Puchar o Żonkilowy Puchar Nadziei, Bal Charytatywny, Wybiegaj Życie, Kalendarz Gwiazdy dla Hospicjum, Zostań Wolontariuszem Szkolenia, Pluszowa Częstochowa, Mikołaj dla dzieci z Hospicjum, Kampania Pola Nadziei, Światowy Dzień Hospicjów, Spektakle Sztuka w służbie Hospicjum.
Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
|
Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję!Opiekujemy się ponad 500 pacjentami miesięcznie. Naszą ideą są wartości humanitarne skierowane na drugiego człowieka – jego potrzeby, ból, cierpienie. Organizujemy akcje takie jak: Dzień Dziecka dla dzieci z Hospicjum, Marsz Nadziei, Wyprawka dla dzieci z Hospicjum, Ferie dla dzieci osieroconych, Puchar o Żonkilowy Puchar Nadziei, Bal Charytatywny, Wybiegaj Życie, Kalendarz Gwiazdy dla Hospicjum, Zostań Wolontariuszem Szkolenia, Pluszowa Częstochowa, Mikołaj dla dzieci z Hospicjum, Kampania Pola Nadziei, Światowy Dzień Hospicjów, Spektakle Sztuka w służbie Hospicjum. |
|
Jak wykorzystamy 1%Działalność pożytku publicznego, ochrona i promocja zdrowia, pomoc psycho-duchowa, społeczno-socjalna na rzecz przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych, ich rodzin i osieroconych. Misją Stowarzyszenia jest świadczenie wielodyscyplinarnej i całościowej opieki sprawowanej w celu łagodzenia cierpień, leczenia bólu oraz innych objawów towarzyszących chorobie, a także poprawy jakości życia pacjentów chorych na przewlekle i nieuleczalnie choroby nie poddające się leczeniu, dbałość o sferę psychiczną, duchową, fizyczną i społeczną pacjentów oraz ich rodzin w trakcie trwania choroby oraz w okresie osierocenia, podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat idei opieki hospicyjnej oraz edukacja pracowników i wolontariuszy. |
|
Więcej o nasStowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zwane dalej „Stowarzyszeniem” prowadzi działalność pożytku publicznego będąc dobrowolnym samorządnym i dobroczynnym zrzeszeniem osób i instytucji działających w zakresie ochrony i promocji zdrowia, pomocy psycho-duchowej, społeczno-socjalnej na rzecz przewlekle i nieuleczalnie chorych ich rodzin i osieroconych. Realizując cele statutowe Stowarzyszenie prowadzi działalność pożytku publicznego nieodpłatną oraz działalność gospodarczą. Nieodpłatną działalność pożytku publicznego Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej prowadzi w formie opieki paliatywnej - ambulatoryjnej, stacjonarnej i domowej. Główną działalnością Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej jest zapewnienie całościowej, wielodyscyplinarnej opieki osobom dorosłym i dzieciom chorującym na przewlekłe, niepoddające się leczeniu choroby, w warunkach stacjonarnych, domowych, ambulatoryjnych, dziennych, oraz wsparcie ich rodzin w trakcie trwania choroby jak i w okresie osierocenia. Opieka medyczna, psychologiczna duchowa i fizjoterapeutyczna dostępna jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Celem podejmowanych działań jest łagodzenie cierpień fizycznych, psychicznych, duchowych i socjalnych oraz poprawa jakości życia pacjentów na miarę ich możliwości. Świadczona opieka obejmuje między innymi: świadczenia medyczne, lekarskie, pielęgniarskie, kontrolę objawów towarzyszących chorobie, wykonywanie niezbędnych badań laboratoryjnych, zabiegi medyczne, pielęgniarskie i pielęgnacyjno-higieniczne; wsparcie i pomoc psychologiczną i duchową chorym i ich rodzinom; wsparcie, edukację i pomoc wyręczającą rodzinom chorych objętych opieką; wykonywanie świadczeń fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych, wypożyczanie i pomoc w pozyskiwaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego; zapewnianie dziennej opieki medycznej i terapeutyczno-zajęciowej pacjentom w dobrej kondycji fizycznej z dowozem. Stowarzyszenie pomaga potrzebującym z powiatów: częstochowskiego grodzkiego i ziemskiego, kłobuckiego, lublinieckiego oraz myszkowskiego. Terytorialny zakres działania hospicjum dziecięcego, jest szerszy i dotyczy również powiatu radomszczańskiego oraz pajęczańskiego. Średnio miesięcznie wykonujemy ponad 1000 wizyt. Łącznie w ciągu roku pokonujemy samochodami służbowymi 500 tys. kilometrów. Do pacjentów dojeżdżają również pracownicy swoimi samochodami prywatnymi pokonując 150 tys. kilometrów rocznie. Powołane zespoły terapeutyczne prowadzą działania w bliskiej lokalizacji dla chorych, organizując swoisty „szpital na kółkach”. Rocznie obejmujemy opieką paliatywną 1500 osób dorosłych i 75 dzieci oraz ich rodziny i opiekunów. Zestawienie 2017:
Objęci opieką pacjenci i ich rodziny przebywali na terenie powiatu ziemskiego i grodzkiego częstochowskiego, powiatu myszkowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego oraz pajęczańskiego. |
|
|
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

-
Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję!
-
Jak wykorzystamy 1%
Działalność pożytku publicznego, ochrona i promocja zdrowia, pomoc psycho-duchowa, społeczno-socjalna na rzecz przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych, ich rodzin i osieroconych. Misją Stowarzyszenia jest świadczenie wielodyscyplinarnej i całościowej opieki sprawowanej w celu łagodzenia cierpień, leczenia bólu oraz innych objawów towarzyszących chorobie, a także poprawy jakości życia pacjentów chorych na przewlekle i nieuleczalnie choroby nie poddające się leczeniu, dbałość o sferę psychiczną, duchową, fizyczną i społeczną pacjentów oraz ich rodzin w trakcie trwania choroby oraz w okresie osierocenia, podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat idei opieki hospicyjnej oraz edukacja pracowników i wolontariuszy.
-
Więcej o nas
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zwane dalej „Stowarzyszeniem” prowadzi działalność pożytku publicznego będąc dobrowolnym samorządnym i dobroczynnym zrzeszeniem osób i instytucji działających w zakresie ochrony i promocji zdrowia, pomocy psycho-duchowej, społeczno-socjalnej na rzecz przewlekle i nieuleczalnie chorych ich rodzin i osieroconych.
Stowarzyszenie działa na podstawie obowiązującego Prawa oraz niniejszego statutu.Realizując cele statutowe Stowarzyszenie prowadzi działalność pożytku publicznego nieodpłatną oraz działalność gospodarczą. Nieodpłatną działalność pożytku publicznego Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej prowadzi w formie opieki paliatywnej - ambulatoryjnej, stacjonarnej i domowej. Główną działalnością Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej jest zapewnienie całościowej, wielodyscyplinarnej opieki osobom dorosłym i dzieciom chorującym na przewlekłe, niepoddające się leczeniu choroby, w warunkach stacjonarnych, domowych, ambulatoryjnych, dziennych, oraz wsparcie ich rodzin w trakcie trwania choroby jak i w okresie osierocenia. Opieka medyczna, psychologiczna duchowa i fizjoterapeutyczna dostępna jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Celem podejmowanych działań jest łagodzenie cierpień fizycznych, psychicznych, duchowych i socjalnych oraz poprawa jakości życia pacjentów na miarę ich możliwości. Świadczona opieka obejmuje między innymi: świadczenia medyczne, lekarskie, pielęgniarskie, kontrolę objawów towarzyszących chorobie, wykonywanie niezbędnych badań laboratoryjnych, zabiegi medyczne, pielęgniarskie i pielęgnacyjno-higieniczne; wsparcie i pomoc psychologiczną i duchową chorym i ich rodzinom; wsparcie, edukację i pomoc wyręczającą rodzinom chorych objętych opieką; wykonywanie świadczeń fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych, wypożyczanie i pomoc w pozyskiwaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego; zapewnianie dziennej opieki medycznej i terapeutyczno-zajęciowej pacjentom w dobrej kondycji fizycznej z dowozem.
Stowarzyszenie pomaga potrzebującym z powiatów: częstochowskiego grodzkiego i ziemskiego, kłobuckiego, lublinieckiego oraz myszkowskiego. Terytorialny zakres działania hospicjum dziecięcego, jest szerszy i dotyczy również powiatu radomszczańskiego oraz pajęczańskiego. Średnio miesięcznie wykonujemy ponad 1000 wizyt. Łącznie w ciągu roku pokonujemy samochodami służbowymi 500 tys. kilometrów. Do pacjentów dojeżdżają również pracownicy swoimi samochodami prywatnymi pokonując 150 tys. kilometrów rocznie. Powołane zespoły terapeutyczne prowadzą działania w bliskiej lokalizacji dla chorych, organizując swoisty „szpital na kółkach”.
Rocznie obejmujemy opieką paliatywną 1500 osób dorosłych i 75 dzieci oraz ich rodziny i opiekunów.
Zestawienie 2017:
-
Objęto opieką 1045 chorych dorosłych oraz ich rodziny przebywających w swoim środowisku domowym, w ramach zespołu domowej opieki paliatywnej/hospicjum domowego;
-
Udzielono 3847 porad i wizyt domowych dla 219 chorych w ramach poradni opieki paliatywnej;
-
W stacjonarnym oddziale opieki paliatywnej objęto opieką 186 chorych z niemożliwymi do złagodzenia w warunkach domowych objawami;
-
Objęto opieką 30 podopiecznych w ramach pobytu w dziennym oddziale opieki paliatywnej;
-
Objęto również opieką 93 osób osieroconych w ramach cyklicznych spotkań dla osieroconych oraz ok. 1000 rodzin pozostających w środowisku domowym.
-
W ramach zespołu domowej opieki paliatywnej dla dzieci/hospicjum domowego dla dzieci objęło opieką 76 dzieci oraz ich rodziny w trakcie trwania choroby oraz w okresie osierocenia.
-
Wypożyczono sprzęt medyczny 273 chorym.
Objęci opieką pacjenci i ich rodziny przebywali na terenie powiatu ziemskiego i grodzkiego częstochowskiego, powiatu myszkowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego oraz pajęczańskiego.
-
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
-
Dochody kapitałowe
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
-
Dochody rozliczane ryczałtowo
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
-
Zbycie nieruchomości
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
-
Działalność gospodarcza rozliczana liniowo
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
-
Oświadczenie w sprawie 1% podatku
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
-
Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
-
Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT
-
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
-
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
-
Odpowiedz na tylko proste pytaniabez cytowania ustaw i językaprawnego
-
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
-
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
Formularze PIT
O firmie
Pomoc Techniczna
- 534 30 50 40
- pn-pt 9:00-16:00
Krajowa Informacja Skarbowa
- 22 330 0 330
- pn-pt 7:00-18:00