1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Hospicjum św. Franciszka
KRS 0000071161

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

Razem dbajmy o życie!

Jesteśmy najstarszym HOSPICJUM "Domowym" na Śląsku.

Od 33 lat profesjonalnie pomagamy naszym podopiecznym zgodnie z aktualnymi standardami medycyny paliatywnej. Odwiedzamy ich w domu, w miejscu gdzie czują się najbezpieczniej.

Nasze HOSPICJUM to troskliwy zespół ludzi przyjmujący każdego chorego z otwartymi ramionami, niosąc nadzieję i ulgę w cierpieniu. Są wśród nas: lekarze, pielęgniarki, wolontariusze niemedyczni, rehabilitant, psycholog, a także ksiądz kapelan.

Oferujemy bezpłatnie opiekę w domu nad osobami w terminalnym okresie choroby, sprzęt medyczny, którym dysponujemy i którego udostępniamy.

Organizujemy różnego rodzaju akcje charytaywne mające na celu wspieranie działalności hospicyjnej oraz promowanie wolontariatu. Prowadzimy warsztatay w szkołach i przedszkolach na temat opieki hospicyjnej oraz pomagania drugiemu człowiekowi.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

Przekazując ten jakże cenny 1% swojego podatku, tworzycie razem z nami zespół ludzi, chcących nieść pomoc tym, którzy tak bardzo jej potrzebują!

Wasz 1% stanowi ważną pomoc w każdym aspekcie związanym z działalnością Hospicjum. Każdego dnia podopiecznych Stowarzyszenia odwiedzają pracownicy medyczni, niemedyczni oraz wolontariusze, którzy dbają o jak najwyższą jakoś życia chorych. Troską otaczana jest także rodzina podopiecznego, której wsparcie w tak trudnej sytuacji jest dla nas równie ważne.  Dzięki 1% Waszego podatku jesteśmy w stanie pomóc podopiecznym znajdującym się w  trudnej sytuacji finansowej, zapewniając im leki, materiały opatrunkowe oraz sprzęt medyczny, a także przygotowując dla nich paczki na święta. Prowadzimy zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach na temat opieki hospicyjnej oraz pomagania drugiemu człowiekowi. 1% podatku wspiera nas przy realizacji róznego rodzaju akcji charytaywnyhch, mających na celu propagowanie ideii hospicyjnej oraz wolontariatu.

Każda z tych akcji to tak naprawdę nasz wspólny sukces! Tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu od takich osób jak Wy możemy dalej się rozwijać i realizować misję naszej hospicyjnej działalności.

Więcej o nas

Więcej o nas

Misja Hospicjum

Domowe hospicjum ściśle współpracuje z rodziną chorego w zakresie sprawowania opieki nad najbliższymi udzielając wskazówek opiekuńczo-pielęgnacyjnych, wspierając w pokonywaniu różnych trudności, pomagając rozwiązywać, w stopniu jakim jest to możliwe, problemów związanych z codziennym życiem. Całościowa opieka paliatywna domowa nad chorym, opanowanie jego bólu somatycznego, psychicznego, społecznego, egzystencjalnego jest ogromnie trudne, dlatego też wymaga zaangażowania się w opiekę zespołu ludzi odpowiednio to tego przygotowanych, by udało się złagodzić dolegliwości skutków rozwijającej się choroby - przynieść ulgę w cierpieniu, by lęki i niepokoje wyciszyć, samotność obecnością drugiej osoby wypełnić. Zaspokojenie, choćby w części potrzeb chorego terminalnie pozwala mu godziwie przeżyć ten bardzo trudnym okresie życia. Sama rodzina nawet najbardziej kochająca nie jest w stanie stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom. Opieka nad chorym w domu jest ogromnym wyzwaniem dla najbliższych.

Opieka hospicyjna w domu:
- podkreśla wartość życia, uwalnia chorego od bólu i innych uciążliwych objawów rozwijającej się choroby,
- ofiaruje wsparcie choremu, aby mógł prowadzić jak najbardziej aktywne życie aż do końca,
- ofiaruje wsparcie rodzinie w sprawowaniu opieki nad bliskim w tym szczególnie trudnym okresie.

Zespół hospicyjny

W składzie personelu hospicjum domowego znajduje się lekarz specjalista z dziedziny medycyny paliatywnej, a także pielęgniarka, która ukończyła specjalizację lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej (albo jest w trakcie tej specjalizacji), wolontariusz niemedyczny, rehabilitant, psycholog i jeśli jest taka wola chorego również kapelan. Aby poprawić jakość funkcjonowania chorego, hospicjum wypożycza specjalistyczny sprzęt medyczno-rehabilitacyjny, zaopatruje, w miarę możliwości w niektóre środki medyczne.

Leczenie paliatywne w domu polega przede wszystkim na leczeniu objawowym, niesieniem ulgi w bólu i zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych osób ciężko, nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin. Lekarz powinien udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania w sposób zrozumiały dla pacjenta i wspólnie z nim ustalić oczekiwany cel i sposób dalszej opieki paliatywnej w domu. Pielęgniarka uczy rodzinę m.in.: pielęgnacji ciała chorego, profilaktyki przeciwodleżynowej, zapobiegania zaparciom, biegunkom, obsługi pompy infuzyjnej, techniki przygotowywania leków doustnych, podawania leków.

Bardzo ważnym elementem opieki paliatywnej w domu jest wsparcie psychospołeczne. Osoba nieuleczalnie chora często czuje się zagubiona w nowej sytuacji życiowej, przed którą zostawiła nagle postawiona. Rozmowy z psychologiem mogą pomóc pacjentom zmniejszyć stres i niepewność związane z przewlekłą chorobą, przywrócić poczucie bezpieczeństwa, wyjaśnić nurtujące wątpliwości i obawy, a także odnaleźć się w nowej, diametralnie innej sytuacji.

Oprócz opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i psychologicznej ważne jest również wsparcie wolontariuszy w sprawiających problem czynnościach dnia codziennego.

Wspieranie rodzin hospicyjnych

Troską otaczana jest także rodzina podopiecznego, której wsparcie w tak trudnej sytuacji jest dla nas równie ważne. Rodziny o trudnej sytuacji finansowej objete są przez Hospicjum opieką socjalną. Rodziny wspierane są poprzez zakup leków i materiałów opatrunkowych. Organizujemy równiez zbiórki funduszy, żywności oraz środków chemicznych. Prowadzimy równiez grupę wsparcia dla wszystkich osób, które utraciły bliską osobę i pogrążone są w żąłobie. Założyliśmy takze Wspólnotę Rodzin Hospicyjnych.

Propagowanie w społeczeństwie idei opieki hospicyjnej

Hospicjum św. Franciszka stara się w bardzo aktywny spospób porpagowac ideę hospicyjną w społeczeństwie. Organizujemy róznego rodzaju wydarzenia charyatywne, takie jak przedświąteczne zbiórki, pikniki/festyny, przemarsz ulicami miasta. Prowadzimy warsztaty dla uczniów szkół i przedszkoli na temat opieki hospicyjnej i pomagania drugiemu człowaiekowi. Szkolimy obecnych oraz potenacjalnych wolontariuszy.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Zdrowie
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000071161
 • Konto:73 1020 2313 0000 3602 0020 4602
 • Adres:ul. Henryka Sienkiewicza 36 40-031 Katowice, woj. śląskie
 • WWW:https://www.hospicjumkatowice.pl/
 • E-mail:hospicjumwkatowicach@poczta.onet.pl
 • Telefon:32 204 54 99Formularze PIT 2019/2020 dla
Hospicjum św. Franciszka

KRS 0000071161

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Hospicjum św. Franciszka

 • Razem dbajmy o życie!

  Jesteśmy najstarszym HOSPICJUM "Domowym" na Śląsku.

  Od 33 lat profesjonalnie pomagamy naszym podopiecznym zgodnie z aktualnymi standardami medycyny paliatywnej. Odwiedzamy ich w domu, w miejscu gdzie czują się najbezpieczniej.

  Nasze HOSPICJUM to troskliwy zespół ludzi przyjmujący każdego chorego z otwartymi ramionami, niosąc nadzieję i ulgę w cierpieniu. Są wśród nas: lekarze, pielęgniarki, wolontariusze niemedyczni, rehabilitant, psycholog, a także ksiądz kapelan.

  Oferujemy bezpłatnie opiekę w domu nad osobami w terminalnym okresie choroby, sprzęt medyczny, którym dysponujemy i którego udostępniamy.

  Organizujemy różnego rodzaju akcje charytaywne mające na celu wspieranie działalności hospicyjnej oraz promowanie wolontariatu. Prowadzimy warsztatay w szkołach i przedszkolach na temat opieki hospicyjnej oraz pomagania drugiemu człowiekowi.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Przekazując ten jakże cenny 1% swojego podatku, tworzycie razem z nami zespół ludzi, chcących nieść pomoc tym, którzy tak bardzo jej potrzebują!

  Wasz 1% stanowi ważną pomoc w każdym aspekcie związanym z działalnością Hospicjum. Każdego dnia podopiecznych Stowarzyszenia odwiedzają pracownicy medyczni, niemedyczni oraz wolontariusze, którzy dbają o jak najwyższą jakoś życia chorych. Troską otaczana jest także rodzina podopiecznego, której wsparcie w tak trudnej sytuacji jest dla nas równie ważne.  Dzięki 1% Waszego podatku jesteśmy w stanie pomóc podopiecznym znajdującym się w  trudnej sytuacji finansowej, zapewniając im leki, materiały opatrunkowe oraz sprzęt medyczny, a także przygotowując dla nich paczki na święta. Prowadzimy zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach na temat opieki hospicyjnej oraz pomagania drugiemu człowiekowi. 1% podatku wspiera nas przy realizacji róznego rodzaju akcji charytaywnyhch, mających na celu propagowanie ideii hospicyjnej oraz wolontariatu.

  Każda z tych akcji to tak naprawdę nasz wspólny sukces! Tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu od takich osób jak Wy możemy dalej się rozwijać i realizować misję naszej hospicyjnej działalności.

 • Więcej o nas

  Misja Hospicjum

  Domowe hospicjum ściśle współpracuje z rodziną chorego w zakresie sprawowania opieki nad najbliższymi udzielając wskazówek opiekuńczo-pielęgnacyjnych, wspierając w pokonywaniu różnych trudności, pomagając rozwiązywać, w stopniu jakim jest to możliwe, problemów związanych z codziennym życiem. Całościowa opieka paliatywna domowa nad chorym, opanowanie jego bólu somatycznego, psychicznego, społecznego, egzystencjalnego jest ogromnie trudne, dlatego też wymaga zaangażowania się w opiekę zespołu ludzi odpowiednio to tego przygotowanych, by udało się złagodzić dolegliwości skutków rozwijającej się choroby - przynieść ulgę w cierpieniu, by lęki i niepokoje wyciszyć, samotność obecnością drugiej osoby wypełnić. Zaspokojenie, choćby w części potrzeb chorego terminalnie pozwala mu godziwie przeżyć ten bardzo trudnym okresie życia. Sama rodzina nawet najbardziej kochająca nie jest w stanie stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom. Opieka nad chorym w domu jest ogromnym wyzwaniem dla najbliższych.

  Opieka hospicyjna w domu:
  - podkreśla wartość życia, uwalnia chorego od bólu i innych uciążliwych objawów rozwijającej się choroby,
  - ofiaruje wsparcie choremu, aby mógł prowadzić jak najbardziej aktywne życie aż do końca,
  - ofiaruje wsparcie rodzinie w sprawowaniu opieki nad bliskim w tym szczególnie trudnym okresie.

  Zespół hospicyjny

  W składzie personelu hospicjum domowego znajduje się lekarz specjalista z dziedziny medycyny paliatywnej, a także pielęgniarka, która ukończyła specjalizację lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej (albo jest w trakcie tej specjalizacji), wolontariusz niemedyczny, rehabilitant, psycholog i jeśli jest taka wola chorego również kapelan. Aby poprawić jakość funkcjonowania chorego, hospicjum wypożycza specjalistyczny sprzęt medyczno-rehabilitacyjny, zaopatruje, w miarę możliwości w niektóre środki medyczne.

  Leczenie paliatywne w domu polega przede wszystkim na leczeniu objawowym, niesieniem ulgi w bólu i zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych osób ciężko, nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin. Lekarz powinien udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania w sposób zrozumiały dla pacjenta i wspólnie z nim ustalić oczekiwany cel i sposób dalszej opieki paliatywnej w domu. Pielęgniarka uczy rodzinę m.in.: pielęgnacji ciała chorego, profilaktyki przeciwodleżynowej, zapobiegania zaparciom, biegunkom, obsługi pompy infuzyjnej, techniki przygotowywania leków doustnych, podawania leków.

  Bardzo ważnym elementem opieki paliatywnej w domu jest wsparcie psychospołeczne. Osoba nieuleczalnie chora często czuje się zagubiona w nowej sytuacji życiowej, przed którą zostawiła nagle postawiona. Rozmowy z psychologiem mogą pomóc pacjentom zmniejszyć stres i niepewność związane z przewlekłą chorobą, przywrócić poczucie bezpieczeństwa, wyjaśnić nurtujące wątpliwości i obawy, a także odnaleźć się w nowej, diametralnie innej sytuacji.

  Oprócz opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i psychologicznej ważne jest również wsparcie wolontariuszy w sprawiających problem czynnościach dnia codziennego.

  Wspieranie rodzin hospicyjnych

  Troską otaczana jest także rodzina podopiecznego, której wsparcie w tak trudnej sytuacji jest dla nas równie ważne. Rodziny o trudnej sytuacji finansowej objete są przez Hospicjum opieką socjalną. Rodziny wspierane są poprzez zakup leków i materiałów opatrunkowych. Organizujemy równiez zbiórki funduszy, żywności oraz środków chemicznych. Prowadzimy równiez grupę wsparcia dla wszystkich osób, które utraciły bliską osobę i pogrążone są w żąłobie. Założyliśmy takze Wspólnotę Rodzin Hospicyjnych.

  Propagowanie w społeczeństwie idei opieki hospicyjnej

  Hospicjum św. Franciszka stara się w bardzo aktywny spospób porpagowac ideę hospicyjną w społeczeństwie. Organizujemy róznego rodzaju wydarzenia charyatywne, takie jak przedświąteczne zbiórki, pikniki/festyny, przemarsz ulicami miasta. Prowadzimy warsztaty dla uczniów szkół i przedszkoli na temat opieki hospicyjnej i pomagania drugiemu człowaiekowi. Szkolimy obecnych oraz potenacjalnych wolontariuszy.

 • Obszar działalności:Zdrowie
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000071161
 • Konto:73 1020 2313 0000 3602 0020 4602
 • Adres:ul. Henryka Sienkiewicza 36 40-031 Katowice, woj. śląskie
 • WWW:https://www.hospicjumkatowice.pl/
 • E-mail:hospicjumwkatowicach@poczta.onet.pl
 • Telefon:32 204 54 99
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00