Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Bractwo Miłosierdzia jest organizacją pożytku publicznego, której misją jest przywracanie godności ludzkiej oraz pomoc osobom ubogim i bezdomnym w powrocie do społeczeństwa i na rynek pracy, a także podejmowanie działań mających na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób zagrożonych bezdomnością.
Środki pozyskane z 1% podatku zostaną przeznaczone na:
-walkę z ubóstwem Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia ;
-funkcjonowanie Kuchni Społecznej św. Brata Alberta dla osób ubogich, bezdomnych i chorych;
-przygotowywanie paczek żywnościowych społecznych;
-aktywizację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
-niesienie pomocy osobom zagrożonym bezdomnością.
Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku.). Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Z pomocy Bractwa korzystają również emeryci, rodziny wielodzietne i samotne matki, którzy osiągają niewielki dochód.
Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta pomaga potrzebującym prowadząc:
1. Jadłodajnię przy ul. Zielonej 3 w Lublinie, która codziennie wydaje ok. 250-350 ciepłych posiłków;
2. Ośrodek Wsparcia dla Bezdomnych przy ul. Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie. W skład Ośrodka wchodzą:
3. Ośrodek Aktywizacji Społecznej i Zawodowej dla osób bezdomnych i długotrwale bezrobotnych w Bystrzejowicach Trzecich pod Lublinem, którego zadaniem jest przywracanie osób objętych pomocą do społeczeństwa i na rynek pracy.
4. Klub Integracji Społecznej, którego celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.
Pamiętajmy, że skomplikowana i bardzo kapryśna sytuacja gospodarczo-polityczna może również i nam lub naszym bliskim zburzyć poukładany porządek życia. Każdy z nas może nagle, przypadkowo, znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej… Pamiętajmy więc o pomocy – dobro rodzi dobro.
Kuchnia św. Brata Alberta
Kuchnia św. Brata Alberta rozpoczęła działalność 8 lutego 1988 roku. Jej działalność polega na przygotowywaniu i wydawaniu bezpłatnych ciepłych posiłków oraz przygotowywaniu i wydawaniu paczek żywnościowych przez okres całego roku. Oprócz posiłków osoby potrzebujące i borykające się z ubóstwem otrzymują w Bractwie również odzież, środki higieny osobistej i pomoc w zrealizowaniu recept.
Produkty żywnościowe przekazują darczyńcy instytucjonalni (firmy, instytucje pomocy społecznej) i indywidualni. Na działalność kuchni przeznaczane są również darowizny finansowe przekazywane bezpośrednio na konto Bractwa Miłosierdzia oraz zbierane podczas kwest.
Ze wsparcia Kuchni Brata Alberta korzystają osoby ubogie, bezrobotne, chore, niepełnosprawne, samotne lub opuszczone przez najbliższych, emeryci i renciści, rodziny wielodzietne i bezdomni.
Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych
Od 1992 roku Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta prowadzi w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 32 Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych (schronisko dla bezdomnych mężczyzn).
Do schroniska przyjmowani są mężczyźni, którzy doświadczają problemu bezdomności. Zgłaszają się sami, lub kierowani są przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, policję, straż miejską.
W Schronisku świadczone są następujące formy pomocy:
Oprócz form pomocy wymienionych powyżej, schronisko wspiera potrzebujących poprzez: przekazywanie mebli, pościeli i innych sprzętów osobom usamodzielniającym się, udzielanie pomocy informacyjno-doradczej, opiekę, wsparcie i przygotowywanie duchowe osób umierających, motywowanie do podjęcia leczenia odwykowego, wspieranie osób poddających się terapii, kierowanie do specjalistycznych placówek medycznych i opiekuńczych osób ciężko i przewlekle chorych oraz do domów pomocy społecznej osób starych, niepełnosprawnych, upośledzonych.
Ośrodek Wsparcia prowadzi także następujące działania: resocjalizacyjne, socjalizacyjne, prewencyjno-zapobiegawcze, pomoc psychologiczną, pomoc prawną, pomoc duszpasterską, profilarkę przestępstw, profilaktykę uzależnień, motywowanie i pomoc w poszukiwaniu pracy (legalnej, sezonowej, zajęć dorywczych), wspieranie wszelkich działań i zachowań podejmowanych w kierunku dokonywania pozytywnych zmian osobistych, kontakt podtrzymujący z osobami, które podjęły próbę usamodzielnienia się.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi