Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie działa na rzecz osób uzależnionych, współuzależnionych, bezdomnych, pomagając im w powrocie do życia w społeczeństwie, oraz młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych.
1% przeznaczany jest na potrzeby naszych beneficjentów, współfinansujemy otwarte spotkania pod hasłem: Dni Nowej Szansy oraz grupy wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych.
Przez wiele lat funkcjonowania stworzyliśmy kompleksowy program pomocy osobom dotkniętym problemem uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Począwszy od punktów konsultacyjnych Coffee House (street work), których pracownicy wychodzą do osób potrzebujących. W przypadku stwierdzenia uzależnienia - motywują do podjęcia terapii odwykowej i pomagają w kierowaniu do placówek terapeutycznych, a po zakończeniu leczenia pomagają tym osobom zafunkcjonować w społeczeństwie w sposób zgodny z powszechnie akceptowanymi normami, np. poprzez podjęcie pracy, uzupełnienie bądź rozpoczęcie edukacji, naprawianie zniszczonych relacji rodzinnych, społecznych, itd. Poza tym nasi pracownicy wspierają oraz przekazują informacje o możliwościach uzyskania pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową, motywują sprawców przemocy oraz osoby, wobec których stosowana jest przemoc, do udziału w programach korekcyjnych bądź podjęcia terapii. Inicjują interwencje w przypadku stwierdzenia przemocy domowej. Pomagają również osobom współuzależnionym, m.in. poprzez podniesienie świadomości dotyczącej etapów uzależnienia.
Kolejny etap niesienia pomocy to terapia dla uzależnionych w Chrześcijańskim Ośrodku dla Osób Uzależnionych „Teen Challenge” w Broczynie i Oddziale Leczenia Uzależnień w Łękini. Od 2014 roku Ośrodek posiada certyfikat ISO. Jego kadra wciąż podnosi swoje kwalifikacje, by jak najlepiej pomóc pacjentom w zrozumieniu mechanizmów choroby i radzenia sobie z nią.
Dalszy element stanowią hostele postrehabilitacyjne w Świdwinie, Białogardzie i Miastku. Ich zadaniem jest pomoc w łagodnym powrocie do funkcjonowania w społeczeństwie osobie po zakończonej terapii.
Dopełnieniem całości jest uruchomione w 2011r. w Miastku Centrum Integracji Społecznej. Udział w tym programie daje sposobność zdobycia nowych umiejętności poprzez szkolenia zawodowe umożliwiające podjęcie pracy czy rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Bardzo ważni są dla nas także młodzi ludzie i z myślą o nich stworzyliśmy program profilaktyczny „The Gate”. Poza tym prowadzimy prelekcje w szkołach, domach dziecka, podczas których burzymy przekonania młodzieży o niewielkiej szkodliwości środków zmieniających świadomość oraz udzielamy informacji na temat dostępnych miejsc specjalistycznej pomocy
to przede wszystkim pracownicy i wolontariusze gotowi nieść pomoc potrzebującym. Zaczynając od licznych punktów Coffe House poprzez ośrodki terapeutyczne i hostele a kończąc na grupach wsparcia, gdzie na przestrzeni lat setki osób odbyło terapię, tysiące uzyskało wsparcie, zostało zmotywowanych do podjęcia wysiłku polepszenia jakości swojego życia, uzyskało poradę, nowy zawód, odbudowało relacje z rodziną, uregulowało swoją sytuację prawną, uzupełniło swoją edukację.
Setki tych osób są dzisiaj czynnymi wolontariuszami niosąc dalej, do kolejnych potrzebujących przesłanie, że zawsze jest nadzieja na zmianę.
Pobyt w ośrodku resocjalizacyjnym dzieli się na cztery etapy. Każdy etap jest określony przez poszczególne cele i zadania, które pacjent powinien osiągnąć i wykonać, aby przejść na następny etap. Decydująca w tej sprawie jest samoocena pacjenta i pisemnie złożone podanie o przeniesienie na wyższy etap oraz opinia kadry ośrodka. Terapia trwa zasadniczo 12 miesięcy. Przejście z jednego etapu na następny jest uzależnione od stopnia osiągnięcia poszczególnych celów ogólnych, a także od indywidualnego planu terapii. Leczenie stacjonarne jest uzupełnione pobytem w hostelu oraz pomocą w grupach wsparcia po zakończeniu terapii w ośrodku.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „"Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi