Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie "Betlejem" z siedzibą w Krakowie jest organizacją non-profit w pełnym znaczeniu tego wyrażenia. Pierwsze i najważniejsze z podejmowanych przez nas działań to prowadzenie Chrześcijańskiego Ośrodka Pomocy Bezdomnym "Dom Łazarza", który jest zlokalizowany przy ul. Nowogródzkiej 8. Każdego dnia udostępniamy w nim 30 całodobowych miejsc dla osób potrzebujących pomocy, a także świetlicę dzienną z 15 miejscami.
Na cele bieżącej działalności - dalsza działalność Chrześcijańskiego Ośrodka Pomocy Bezdomnym "Dom Łazarza", który mieści się w Krakowie przy ulicy Nowogródzkiej 8 prowadzonego przy współpracy z krakowskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Środki zostaną wykorzystane na pokrycie bieżących wydatków na żywność, artykuły higieniczne, niezbędne wyposażenie oraz utrzymanie samochodów niezbędnych w realizacji zadań Stowarzyszenia (w ciągu najbliższych czterech lat, najprawdopodobniej, będzie nas czekała wymiana przynajmniej jednego z nich).
Środki te posłużą również do opłacania bieżących faktur za energię elektryczną, media, telefon, dostawy gazu ziemnego (służy do gotowania posiłków dla podopiecznych ale również ogrzewania wody i budynku Ośrodka) ale przede wszystkim za czynsz dzierżawny.
Wielu podopiecznych zjawia się w naprawdę trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W takiej sytuacji pomagamy (również finansowo) w m.in. odzyskiwaniu dokumentów i wykupieniu koniecznych środków farmaceutycznych.
Misja
1. Stowarzyszenie realizuje swoje cele przez:
a) opiekę, doradztwo, pracę wychowawczo-adaptacyjną, pomoc duchową i także materialną osobom, rodzinom, środowiskom dotkniętym patologią, biednym, słabym, zagubionym, bezradnym, uzależnionym i upośledzonym społecznie, materialnie, zdrowotnie i duchowo,
b) kształtowanie właściwych postaw i relacji obowiązujących w zdrowej społeczności, opartych na zasadach i wartościach chrześcijańskich.
2. Formy i metody realizacji:
a) poprzez system opieki, poradnictwa i wdrażania:
I) w dziedzinie materialnej
- żywienie, organizowanie stołówek, jadłodajni itp., rozdawnictwo gotowych artykułów żywnościowych,
- rozdzielnictwo odzieży, przedmiotów codziennego użytku, artykułów sanitarnych i higienicznych,
- organizowanie, finansowanie wypoczynku,
- ustanawianie stypendiów, darowizn dla uczniów, szkół, przedszkoli, domów opieki, rencistów, emerytów, chorych.
II) w dziedzinie opieki
- odwiedzanie chorych w domach, szpitalach, domach opieki, hospicjach,
- odwiedzanie uzależnionych w zakładach leczniczych,
- odwiedzanie bezdomnych w schroniskach,
- odwiedzanie domów dla samotnych matek,
- odwiedzanie domów wychowawczych dla młodzieży,
- opieka nad ludźmi słabymi i bezradnymi,
- opieka nad rodzinami patologicznymi.
III) w dziedzinie poradnictwa
- system poradni dla uzależnionych (narkomanów i alkoholików), trudnej młodzieży, rodzin zastępczych itp.
- poradnictwo prawne.
IV) w dziedzinie wychowawczo-adaptacyjnej
- pomoc w poszukiwaniu i ewentualnej organizacji miejsc pracy dla byłych alkoholików, narkomanów, więźniów oraz wdów, samotnych matek, inwalidów itp.
- organizowanie hosteli - schronisk dla bezdomnych i opuszczających zakłady karne oraz ośrodki lecznictwa odwykowego,
- organizowanie ośrodków terapeutycznych i resocjalizacyjnych dla ofiar patologii społecznej.
Prowadzone działania
Planowane i realizowane oferty programowe:
W roku 2007 Stowarzyszenie Dobroczynne "Betlejem" wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa - Wydział Spraw Społecznych realizuje projekt "Bezdomność - wspólna troska". Staramy się również o dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dla projektu "Chrześcijański Ośrodek Pomocy Bezdomnym "Betlejem - Zamkowa" w Krakowie".
Na rok 2008 przygotowujemy w ramach Konkursu Grantowego ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Krakowa dwa projekty: "Bezdomność - wspólna troska" będący kontynuacją projektu realizowanego od roku 2001 w ramach działań z zakresu pomocy społecznej i pomocy osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, oraz projekt "Chrześcijański Punkt Konsultacyjny dla Uzależnionych od Alkoholu i ich Rodzin "Nowa Nadzieja" w ramach działań na rzecz profilaktyki i rehabilitacji uzależnień oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Dobroczynne "Betlejem"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi