Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Nie musisz być wolontariuszem, krwiodawcą lub ratownikiem, by pomagać innym. Jeżeli nie masz czasu albo nie możesz zaangażować się osobiście, to nie znaczy, że nie możesz pomóc. Wystarczy, że przekażesz 1,5% podatku na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, a my dzięki Twojemu gestowi będziemy mogli odmienić los potrzebujących osób. Razem możemy więcej.
Polski Czerwony Krzyż ponad 104 lat wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. W 2021 roku PCK prowadził 13 magazynów pomocy doraźnej, z których każdego roku korzysta prawie 90 411 osób. Ponad 5047 sióstr PCK na co dzień opiekuje się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Pod szyldem PCK działa 84 punktów opieki, z którego korzysta ponad 14 158 osób oraz ponad 80 różnego rodzaju placówek (jadłodajnie, noclegownie, domy pobytu dziennego, domy interwencji kryzysowej oraz świetlice integracyjne).
Nie musisz być wolontariuszem, by pomagać
W PCK działa ponad 41 500 wolontariuszy, którzy zaangażowani są kwesty, zbiórki żywności oraz niesienie pomocy humanitarnej potrzebującym. Od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie dzięki wsparciu wolontariuszy udzieliliśmy pomocy prawie 1 000 000 osób. Wolontariusze w PCK to również ratownicy, czy członkowie Grup Pomocy Humanitarnej, a także członkowie organizacji.
Nie musisz być ratownikiem, by ratować życie
Wspieramy poszkodowanych przez klęski i katastrofy. W Polskim Czerwonym Krzyżu działa 428 ratowników w 19 Grupach Ratownictwa. W minionym roku (2022) ratownicy brali udział w 114 poszukiwaniach osób zaginionych oraz zabezpieczali 1182 imprezy, podczas których udzielili pomocy 5040 osobom.
Przez ponad 5 tygodni (na przełomie lutego i marca 2022 r.) na Podkarpaciu Grupy Ratownictwa PCK pełniły dyżury w 5 punktach recepcyjnych, gdzie przebywało najwięcej uchodźców (Medyce, Przemyślu, Korczowej, Krościenku i Budomierzu). W tym czasie udzielili pomocy medycznej ponad 8 500 osobom.
Nie musisz być krwiodawcą, by ratować życie
W PCK działa 922 kluby honorowych dawców krwi, zrzeszających ponad 52 000 członków. Dzięki nim w ciągu roku oddano prawie 120 000 litrów krwi.
Aby pomagać razem z PCK możesz być wolontariuszem, krwiodawcą czy ratownikiem, albo po prostu podarować nam 1,5% podatku, a my dzięki Tobie pomożemy potrzebującym.
Bądź świadomy. Bądź aktywny. Bądź z nami.
Pamiętaj, wypełniając swój PIT, wpisz numer KRS 0000225587.
Przekazując 1,5% podatku na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża pomagasz odmienić los potrzebujących osób. Polski Czerwony Krzyż pomaga wszystkim poszkodowanym w wyniki klęsk i katastrof, konfliktów zbrojnych, czy pokrzywdzonych przez los (osobom samotnym, chorym, w kryzysie bezdomności, czy bezrobotnym).
Dzięki 1,5% prowadzimy programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Uczymy zdrowych nawyków, pokazujemy, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, a także jak przestrzegać międzynarodowego prawa humanitarnego. Promujemy ideę honorowego krwiodawstwa.
Posiadamy 19 Grup Ratownictwa PCK oraz Grupę Pomocy Humanitarnej, których członkowie gotowi są nieść pomoc poszkodowanym osobom, w sytuacjach kryzysowych.
W naszej codziennej działalności ważne jest, że realizujemy zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne projekty dostosowane do potrzeb naszych beneficjentów.
CK pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, przeciwdziała wykluczeniu społecznym i stara się wyrównać szanse na godne życie swoim podopiecznym.
PCK finansuje obiady dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin potrzebujących, wydaje żywność dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, aktywizuje seniorów, przekazuje dary rzeczowe,
a także świadczy usługi opiekuńcze dla osób starszych, samotnych i chorych.
Polski Czerwony Krzyż od ponad 104 lat wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. PCK prowadzi działania w trzech strategicznych obszarach: gotowość do działania w czasach kryzysu, działania na rzecz zdrowia i profilaktyki, aktywizacja społeczeństwa i niwelowanie nierówności społecznych. Organizacja działa zgodnie z 7 zasadami: humanitaryzmem, bezstronnością, neutralnością, niezależnością, dobrowolnością, jednością i powszechnością. Misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. PCK jest częścią Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, który obecny jest w ponad 190 krajach.
Polski Czerwony Krzyż powstał w niespełna rok po tym, jak Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Przez 100 lat towarzyszyliśmy kilku pokoleniom Polaków w ważnych dla nich wydarzeniach: podczas I i II Wojny Światowej, odbudowie naszego kraju, tworzeniu nowych struktur i instytucji. To z ramienia Polskiego Czerwonego Krzyża powstały pierwsze stacje krwiodawcze w naszym kraju. Podczas stanu wojennego pracownicy PCK, jako jedni z nielicznych, mogli odwiedzać osoby internowane. Ratownicy i tysiące wolontariuszy PCK pomagali poszkodowanym podczas powodzi tysiąclecia w 1997 oraz w 2010 roku.
Więcej na: www.pck.pl
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi