Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
organizacja i wspólorganizacja wydarzen kulturalnych promujących dzieci, młodzież w tym osoby niepełnosprawne. Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży głównie z miejscowości wykluczonych oraz z utrudnionym dostępem do kultury. Kultywowanie i propagowanie tradycji polskich w obszarze okresów Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia
nagrody, stypendia, nagrania oraz wydawanie płyt CD promujących uzdolnione muzycznie dzieci i modzież, wspólczesnych kompozytorów polskich, reportaże filmowe i programy edukacyjne z udziałem dzieci i młodzieży
Misja
1. organizowanie festiwali, przeglądów, koncertów, spotkań oraz innych cennych inicjatyw muzycznych.
2. współorganizowanie imprez wymienionych w punkcie 1
3. podtrzymywanie tradycji śpiewu zbiorowego przez prowadzenie działalności chórów
4. szerzenie wiedzy muzycznej w społeczeństwie
5. inspiracja środowisk kompozytorskich do wzbogacania sakralnego repertuaru chóralnego i oratoryjnego i instrumentalnego
6. zachowanie dla przyszłych pokoleń dorobku współczesnych kompozytorów w sferze muzyki sakralnej
7. projekty kulturalne na rzecz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu
8. działania kulturalne i edukacyjne na rzecz środowisk niepełnosprawnych
9. działania kulturalne na rzecz przeciwdziałaniu patologiom społecznym i uzależnieniom
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra istnieje od roku 2000. Wpis do KRS dokonany był w 2004 r. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną opierającą swoja działalność na pracy społecznej jej członków. Utrzymuje się z dotacji i darowizn. Realizację swych celów osiąga przez współpracę z organizacjami muzycznymi, indywidualnymi twórcami i innymi podmiotami imprez kulturalnych. W 2013 roku Stowarzyszenie nabyło prawa do korzystania z odpisu 1% podatku jako organizacja pożytku publicznego. W tym zakresie większość środków przeznacza na promocję uzdolnionej młodzieży w Podlasia oraz realizację festiwali i koncertów. W sferze działalności statutowej Stowarzyszenie organizuje i współorganizuje cykliczne zadania kulturalne Działania te wyraźnie wpływają na zwiększenie roli kultury w procesie edukacji synkretycznej. Priorytetem jest w wspieranie i rozwój edukacji kulturalnej: zdolności muzycznych, plastycznych i teatralnych dzieci i młodzieży w przygotowaniu do świadomego odbioru i kształtowania nawyku uczestnictwa w kulturze. Cykliczne wydarzenia, które na stałe wpisały się w pejzaż kulturalny regionu to: Podlaski Festiwal Wielkanocny, Koncerty przed hejnałem, Podlaskie Muzyczne Spotkania z naturą Franciszkiada - granie na byle czym, Letni Festiwal Chopin nad Netta, Koncerty Pamięci, Koncert Totus Tuus, Chopin z widokiem na Supraśl. W działalności Stowarzyszenia jest promocja uzdolnionych muzycznie dzieci, młodzieży oraz współczesnych kompozytorów w dokumentacja tym nagrania płytowe, reportaże edukacyjne . W ciągu dwudziestoletniej działalności Stowarzyszenia wypracowaliśmy swoisty obraz kultury w odniesieniu do okresu Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. W dokumentacji Stowarzyszenia jest 10000 oryginalnych prac przesyłanych od 2007 roku na konkurs Pocztówka Wielkanocna oraz 46 wzorów wydancyh w formie kartki pocztowej. Przed Stowarzyszeniem stoi wyzwanie organizacji i prowadzenia Muzeum Tradycji Wielkanocnej zlokalizowanej w gminie Dobrzyniewo Duże. Dzięki promowaniu i kultywowaniu tradycji okresu wielkanocnego powołaliśmy do życia społecznegow małej ojczyźnie: Wielkanocne Pogorzałki - doroczne spotkania kół gospodyń wiejskich z konkursem na regionalna potrawę wielkanocną i Podlaski Bieg Wielkanocny. W roku 2019 podczas widowiska muzycznego Bóg się rodzi, cudze chwalicie swego nie znacie ogłosiliśmy Podlasie stolicą kolędy polskiej. W nastęnych latach stoi przed nami popularyzacja miejsca powstania (Suchodolina koło Różanegostoku), pierwszego wydania (Oficyna Ojców Bazylianów w Supraślu) i pierwszego wykonania (Stary Kościół Farny w Białymstoku) królowej kolędy polskiej Bóg sie rodzi autorstwa Franciszka Karpińskiego głównie poprzez kolejne edycje widowiska muzycznego z udziałem młodzieży z podlasia oraz przygotowanie reportażu filmowego o kolędzie Bóg się rodzi.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Musica Sacra w Białymstoku” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi