1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Fundacja „Dom w Łodzi”
KRS 0000263103

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

Dom dla chorych, porzuconych dzieci

Fundacja „Dom w Łodzi” od 11 lat prowadzi jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. Mieszka w nim 9-cioro dzieci porzuconych przez biologiczne rodziny, mające bardzo różne niepełnosprawności i schorzenia. Gdyby nie fundacja, dzieci mieszkałyby na oddziałach szpitalnych, w hospicjach lub domach pomocy. Największą radością jest to, gdy uda się dla Dziecka znaleźć prawdziwą rodzinę. Pod opieką Fundacji było dotychczas 26 dzieci. Połowa z nich mieszka dziś w kochających rodzinach.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

Dlaczego warto nam przekazać 1% podatku?

Znacie nas. Wiecie, że prowadzimy wyjątkowy dom dziecka – dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Wasz 1% to dla nas nadzieja. To szansa na stabilne funkcjonowanie Domu. To budowanie poczucia bezpieczeństwa. To właśnie daje nam Wasz 1 procent. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dzięki Wam możemy utrzymać Dom. Dom, który działa przecież całą dobę, 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku – nieustannie. Dzieci muszą mieć zapewnioną najlepszą opiekę non stop. W niedziele, święta, w czasie wakacji. To nie półkolonie. To nie dom dziennego pobytu. To Dom.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem Dzieci czuwa zespół wielu specjalistów. To właśnie dzięki ekspertom z różnych dziedzin udaje się pokonywać codzienne trudności. Nasz Dom to nie tylko kadra pedagogiczna. To też pielęgniarki i rehabilitanci: fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. To też pracownicy, którzy szukają możliwości dodatkowej pomocy – na wszystkich polach: od leczenia, przez realizowanie pasji, po dbanie o trudne sprawy prawne.

Wasz 1% to nowe możliwości: to dodatkowe terapie, to zajęcia i dojazdy. To leki, środki opatrunkowe, to chemia gospodarcza i codzienne życie, które przy tak dużej rodzinie – jest wyzwaniem.

Więcej o nas

Więcej o nas

Wszystko zaczęło się w… sercu. Od buntu i wewnętrznej niezgody na smutną rzeczywistość. Zaczęło się od zderzenia dwóch skrajnie różnych światów.

Ona… Jolanta Bobińska – pełna energii kobieta, która właśnie została babcią. Zakochana w swoim wnuku. Spędzająca z nim godziny na zabawach i rozpieszczaniu.

On… wcześniak porzucony w szpitalu przez rodzinę. Drobny chłopczyk, podłączony do medycznej aparatury… którego domem od roku jest szpital. Bo nie ma innego miejsca.

Los styka ich ze sobą. Jest szok, jest wzruszenie, chwila smutku i zadumy. A potem już tylko bunt i pewność, że nie można odejść. Nie można Chłopca zostawić samego. Za chwilę okuje się, że dzieci w podobnej sytuacji jest więcej – bo nie ma dla nich miejsca w typowych domach dziecka, które nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki. Chore, niepełnosprawne i potrzebujące leczenia dzieci mieszkają w szpitalach, domach pomocy, hospicjach. Jola Bobińska jest pewna: Trzeba to zmienić. Trzeba stworzyć dla nich dom.

Tak powstaje Fundacja „Dom w Łodzi”. To rok 2006. Pracy jest dużo. Jola Bobińska organizuje wszystko od podstaw, z pomocą rodziny, przyjaciół i przychylnych instytucji zdobywa lokal, fundusze, szkoli się.

Niektórzy pukają się w czoło, bo w jej wieku myślą już o emeryturze. Jola Bobińska ma 50 lat. I otwiera nowy etap życia. Nie tylko swojego. W 2007 roku otwiera pierwszy w Polsce dom dziecka dla chorych, niepełnosprawnych i porzuconych dzieci.

Fundacja „Dom w Łodzi” od 11 lat prowadzi jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. Mieszka w nim 9-cioro Podopiecznych – to Dzieciaki porzucone przez biologiczne rodziny, mające bardzo różne niepełnosprawności i schorzenia.

Nie chodzi tu o katar, ani grypę. To poważne schorzenia – zarówno ciała, jak i duszy, takie jak m.in. mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, przepuklina oponowo - rdzeniowa, FAS, małogłowie. Dlatego Dzieci wymagają stałej opieki medycznej, specjalistycznej aparatury i leków.

Jolanta Bobińska, założycielka Fundacji „Dom w Łodzi”, stworzyła Dom, w którym Dzieci otoczone są miłością i troską, a także – w którym każdego dnia pracują z nimi specjaliści: rehabilitantka, logopeda, psycholog, pedagodzy, w którym zawsze czuwa ciocia pielęgniarka. 

To pierwszy i – jak dotąd jedyny tego typu dom w Polsce. Gdyby nie Dom przy ul. Wierzbowej 13, dzieci mieszkałyby na oddziałach szpitalnych, w hospicjach lub domach pomocy. Tak jak Dawidek, od którego zaczęła się historia Fundacji. Chłopiec przez rok mieszkał w szpitalu – nie było bowiem placówki, która mogłaby otoczyć go odpowiednią opieką.

Dzieciaki są fantastyczne. Mimo trudnego losu są bardzo pozytywnie nastawione do świata i pięknie potrafią – uśmiechem i swoją niewinną radością – odwdzięczyć się za każdą pomoc. Towarzyszenie im w pokonywaniu swoich ograniczeń daje ogromną satysfakcję i masę wzruszeń.

 Oczywiście, największą radością jest to, gdy uda się dla Dziecka znaleźć prawdziwą rodzinę. Choć nie lubimy statystyk, bo przecież liczby nie oddają emocji i zaangażowania, to warto podać: pod opieką Fundacji było dotychczas 26 dzieci. Połowa z nich mieszka dziś w kochających rodzinach. Dawidek, od którego wszystko się zaczęło, mieszka we Włoszech i jest bardzo szczęśliwy.

Dlaczego warto nam przekazać 1% podatku?

Znacie nas. Wiecie, że prowadzimy wyjątkowy dom dziecka – dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Wasz 1% to dla nas nadzieja. To szansa na stabilne funkcjonowanie Domu. To budowanie poczucia bezpieczeństwa. To właśnie daje nam Wasz 1 procent. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dzięki Wam możemy utrzymać Dom. Dom, który działa przecież całą dobę, 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku – nieustannie. Dzieci muszą mieć zapewnioną najlepszą opiekę non stop. W niedziele, święta, w czasie wakacji. To nie półkolonie. To nie dom dziennego pobytu. To Dom.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem Dzieci czuwa zespół wielu specjalistów. To właśnie dzięki ekspertom z różnych dziedzin udaje się pokonywać codzienne trudności. Nasz Dom to nie tylko kadra pedagogiczna. To też pielęgniarki i rehabilitanci: fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. To też pracownicy, którzy szukają możliwości dodatkowej pomocy – na wszystkich polach: od leczenia, przez realizowanie pasji, po dbanie o trudne sprawy prawne.

Wasz 1% to nowe możliwości: to dodatkowe terapie, to zajęcia i dojazdy. To leki, środki opatrunkowe, to chemia gospodarcza i codzienne życie, które przy tak dużej rodzinie – jest wyzwaniem.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:województwo łódzkie
 • KRS:0000263103
 • Wizytówka:www.pitax.pl/domwlodzi
 • Konto:62 1020 3408 0000 4302 0171 6018
 • Adres:ul. Wierzbowa 13, 91-426 Łódź
 • WWW:domwlodzi.org
 • E-mail:pomoc@domwlodzi.org
 • Telefon:42 678 0100Formularze PIT 2020/2021 dla
Fundacja „Dom w Łodzi”

KRS 0000263103

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja „Dom w Łodzi”

 • Dom dla chorych, porzuconych dzieci

  Fundacja „Dom w Łodzi” od 11 lat prowadzi jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. Mieszka w nim 9-cioro dzieci porzuconych przez biologiczne rodziny, mające bardzo różne niepełnosprawności i schorzenia. Gdyby nie fundacja, dzieci mieszkałyby na oddziałach szpitalnych, w hospicjach lub domach pomocy. Największą radością jest to, gdy uda się dla Dziecka znaleźć prawdziwą rodzinę. Pod opieką Fundacji było dotychczas 26 dzieci. Połowa z nich mieszka dziś w kochających rodzinach.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Dlaczego warto nam przekazać 1% podatku?

  Znacie nas. Wiecie, że prowadzimy wyjątkowy dom dziecka – dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

  Wasz 1% to dla nas nadzieja. To szansa na stabilne funkcjonowanie Domu. To budowanie poczucia bezpieczeństwa. To właśnie daje nam Wasz 1 procent. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dzięki Wam możemy utrzymać Dom. Dom, który działa przecież całą dobę, 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku – nieustannie. Dzieci muszą mieć zapewnioną najlepszą opiekę non stop. W niedziele, święta, w czasie wakacji. To nie półkolonie. To nie dom dziennego pobytu. To Dom.

  Nad bezpieczeństwem i zdrowiem Dzieci czuwa zespół wielu specjalistów. To właśnie dzięki ekspertom z różnych dziedzin udaje się pokonywać codzienne trudności. Nasz Dom to nie tylko kadra pedagogiczna. To też pielęgniarki i rehabilitanci: fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. To też pracownicy, którzy szukają możliwości dodatkowej pomocy – na wszystkich polach: od leczenia, przez realizowanie pasji, po dbanie o trudne sprawy prawne.

  Wasz 1% to nowe możliwości: to dodatkowe terapie, to zajęcia i dojazdy. To leki, środki opatrunkowe, to chemia gospodarcza i codzienne życie, które przy tak dużej rodzinie – jest wyzwaniem.

 • Więcej o nas

  Wszystko zaczęło się w… sercu. Od buntu i wewnętrznej niezgody na smutną rzeczywistość. Zaczęło się od zderzenia dwóch skrajnie różnych światów.

  Ona… Jolanta Bobińska – pełna energii kobieta, która właśnie została babcią. Zakochana w swoim wnuku. Spędzająca z nim godziny na zabawach i rozpieszczaniu.

  On… wcześniak porzucony w szpitalu przez rodzinę. Drobny chłopczyk, podłączony do medycznej aparatury… którego domem od roku jest szpital. Bo nie ma innego miejsca.

  Los styka ich ze sobą. Jest szok, jest wzruszenie, chwila smutku i zadumy. A potem już tylko bunt i pewność, że nie można odejść. Nie można Chłopca zostawić samego. Za chwilę okuje się, że dzieci w podobnej sytuacji jest więcej – bo nie ma dla nich miejsca w typowych domach dziecka, które nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki. Chore, niepełnosprawne i potrzebujące leczenia dzieci mieszkają w szpitalach, domach pomocy, hospicjach. Jola Bobińska jest pewna: Trzeba to zmienić. Trzeba stworzyć dla nich dom.

  Tak powstaje Fundacja „Dom w Łodzi”. To rok 2006. Pracy jest dużo. Jola Bobińska organizuje wszystko od podstaw, z pomocą rodziny, przyjaciół i przychylnych instytucji zdobywa lokal, fundusze, szkoli się.

  Niektórzy pukają się w czoło, bo w jej wieku myślą już o emeryturze. Jola Bobińska ma 50 lat. I otwiera nowy etap życia. Nie tylko swojego. W 2007 roku otwiera pierwszy w Polsce dom dziecka dla chorych, niepełnosprawnych i porzuconych dzieci.

  Fundacja „Dom w Łodzi” od 11 lat prowadzi jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. Mieszka w nim 9-cioro Podopiecznych – to Dzieciaki porzucone przez biologiczne rodziny, mające bardzo różne niepełnosprawności i schorzenia.

  Nie chodzi tu o katar, ani grypę. To poważne schorzenia – zarówno ciała, jak i duszy, takie jak m.in. mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, przepuklina oponowo - rdzeniowa, FAS, małogłowie. Dlatego Dzieci wymagają stałej opieki medycznej, specjalistycznej aparatury i leków.

  Jolanta Bobińska, założycielka Fundacji „Dom w Łodzi”, stworzyła Dom, w którym Dzieci otoczone są miłością i troską, a także – w którym każdego dnia pracują z nimi specjaliści: rehabilitantka, logopeda, psycholog, pedagodzy, w którym zawsze czuwa ciocia pielęgniarka. 

  To pierwszy i – jak dotąd jedyny tego typu dom w Polsce. Gdyby nie Dom przy ul. Wierzbowej 13, dzieci mieszkałyby na oddziałach szpitalnych, w hospicjach lub domach pomocy. Tak jak Dawidek, od którego zaczęła się historia Fundacji. Chłopiec przez rok mieszkał w szpitalu – nie było bowiem placówki, która mogłaby otoczyć go odpowiednią opieką.

  Dzieciaki są fantastyczne. Mimo trudnego losu są bardzo pozytywnie nastawione do świata i pięknie potrafią – uśmiechem i swoją niewinną radością – odwdzięczyć się za każdą pomoc. Towarzyszenie im w pokonywaniu swoich ograniczeń daje ogromną satysfakcję i masę wzruszeń.

   Oczywiście, największą radością jest to, gdy uda się dla Dziecka znaleźć prawdziwą rodzinę. Choć nie lubimy statystyk, bo przecież liczby nie oddają emocji i zaangażowania, to warto podać: pod opieką Fundacji było dotychczas 26 dzieci. Połowa z nich mieszka dziś w kochających rodzinach. Dawidek, od którego wszystko się zaczęło, mieszka we Włoszech i jest bardzo szczęśliwy.

  Dlaczego warto nam przekazać 1% podatku?

  Znacie nas. Wiecie, że prowadzimy wyjątkowy dom dziecka – dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

  Wasz 1% to dla nas nadzieja. To szansa na stabilne funkcjonowanie Domu. To budowanie poczucia bezpieczeństwa. To właśnie daje nam Wasz 1 procent. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dzięki Wam możemy utrzymać Dom. Dom, który działa przecież całą dobę, 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku – nieustannie. Dzieci muszą mieć zapewnioną najlepszą opiekę non stop. W niedziele, święta, w czasie wakacji. To nie półkolonie. To nie dom dziennego pobytu. To Dom.

  Nad bezpieczeństwem i zdrowiem Dzieci czuwa zespół wielu specjalistów. To właśnie dzięki ekspertom z różnych dziedzin udaje się pokonywać codzienne trudności. Nasz Dom to nie tylko kadra pedagogiczna. To też pielęgniarki i rehabilitanci: fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. To też pracownicy, którzy szukają możliwości dodatkowej pomocy – na wszystkich polach: od leczenia, przez realizowanie pasji, po dbanie o trudne sprawy prawne.

  Wasz 1% to nowe możliwości: to dodatkowe terapie, to zajęcia i dojazdy. To leki, środki opatrunkowe, to chemia gospodarcza i codzienne życie, które przy tak dużej rodzinie – jest wyzwaniem.

 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:województwo łódzkie
 • KRS:0000263103
 • Wizytówka:www.pitax.pl/domwlodzi
 • Konto:62 1020 3408 0000 4302 0171 6018
 • Adres:ul. Wierzbowa 13, 91-426 Łódź
 • WWW:domwlodzi.org
 • E-mail:pomoc@domwlodzi.org
 • Telefon:42 678 0100
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00