Fundacja Bullerbyn realizuje projekty rozwijające więzi międzyludzkie oraz umacniające dobre, zdrowe relacje w rodzinie i w szkole. Fundacja skupia wokół siebie dzieci i rodziców oraz osoby, które wiążą swoje życie zawodowe z pracą z dzieckiem i rodzicem. Wszystkim nam zależy na budowaniu wzajemnych relacji opartych na szacunku i zaufaniu.
Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
|
Wspieramy rodziców, wychowawców i dzieci w budowaniu więzi opartych na szacunku i zaufaniuFundacja Bullerbyn realizuje projekty rozwijające więzi międzyludzkie oraz umacniające dobre, zdrowe relacje w rodzinie i w szkole. Fundacja skupia wokół siebie dzieci i rodziców oraz osoby, które wiążą swoje życie zawodowe z pracą z dzieckiem i rodzicem. Wszystkim nam zależy na budowaniu wzajemnych relacji opartych na szacunku i zaufaniu. |
|
Jak wykorzystamy 1%Pieniądze zebrane w ramach akcji 1% podatku, zostaną wykorzystane na:
|
|
Więcej o nasFundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych powstała z potrzeby zapewnienia dzieciom pełnego i harmonijnego rozwoju z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Misję Fundacji widzimy we wsparciu współpracy rodziców, wychowawców, nauczycieli i dzieci, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Mamy przekonanie, że właśnie dzięki temu dzieci uczą się wartościowych postaw społecznych, niezbędnych do tego, by umacniały się pozytywne procesy w naszym społeczeństwie, przeżywającym trudne przemiany ekonomiczno-społeczne. Fundacja została powołana do życia w roku 2007, będącym rokiem jubileuszu setnych urodzin Astrid Lindgren. Jesteśmy dumni z faktu, że naszemu przedsięwzięciu patronuje duch dzieciństwa zamieszkujący twórczość tej pisarki, która „nigdy nie zapomniała, jak cudownie, a równocześnie trudno jest być dzieckiem.” Włączamy się w nurt działań społecznych, które w Europie zostały zapoczątkowane własnie w Szwecji dzięki aktywności zarówno pisarskiej jak i społecznej Astrid Lindgren. Nasze projekty zawsze bazują na synergii oddziaływań ukierunkowanych na rozwój naszej organizacji jako wspierającej wychowawców w ich przygotowywaniu do pracy z dziećmi, rodziców oraz samych dzieci. Uważamy, że jedynie działania w obrębie całego systemu składającego się na proces wychowawczy mają szansę przynieść realne rezultaty w postaci pełnego i harmonijnego rozwoju dziecka. I przynoszą - jak pokazuje nasze kilkuletnie już doświadczenie, które zdobyliśmy także dzięki czerpaniu z dobrych praktyk innych organizacji zajmujących się podmiotowością dziecka. Fundacja prowadzi Niepubliczną Placówkę Oświatowo - Wychowawczą "Wioska Bullerbyn" oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną Bullerbyn. W ramach działalności tych placówek Fundacja nieustannie szkoli rodziców i wychowawców w zakresie umiejętności społecznych i wychowawczych, a także oferuje wsparcie superwizyjne. Od 2013 prowadzimy szkołę demokratyczną i wspieramy ruch społeczny na rzecz edukacji domowej, unschoolingu oraz szkół demokratycznych w Polsce. Realizowane działania statutowe:Placówki:
Projekty: Wieloletni projekt Wioska Bullerbyn – w jego ramach realizujemy następujące działania:
Wspieranie ruchu społecznego na rzecz edukacji domowej, unschoolingu oraz szkół demokratycznych w Polsce
|
|
|
Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych

-
Wspieramy rodziców, wychowawców i dzieci w budowaniu więzi opartych na szacunku i zaufaniu
-
Jak wykorzystamy 1%
Pieniądze zebrane w ramach akcji 1% podatku, zostaną wykorzystane na:
- Fundusz dofinansowań, przeznaczony na wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim statusie materialnym.
- Wspieranie ruchu społecznego na rzecz edukacji domowej, unschoolingu oraz szkół demokratycznych w Polsce. Działamy w tym obszarze od 2013 roku i rozwija się już blisko 40 oddolnych inicjatyw rodzicielskich tworzących grupy unschoolingowe i szkoły demokratyczne.
- Wsparcie działalności Partnerstwa Otwarty Jazdów, którego Fundacja Bullerbyn jest członkiem.
-
Więcej o nas
Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych powstała z potrzeby zapewnienia dzieciom pełnego i harmonijnego rozwoju z poszanowaniem ich godności i podmiotowości.
Misję Fundacji widzimy we wsparciu współpracy rodziców, wychowawców, nauczycieli i dzieci, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Mamy przekonanie, że właśnie dzięki temu dzieci uczą się wartościowych postaw społecznych, niezbędnych do tego, by umacniały się pozytywne procesy w naszym społeczeństwie, przeżywającym trudne przemiany ekonomiczno-społeczne.
Fundacja została powołana do życia w roku 2007, będącym rokiem jubileuszu setnych urodzin Astrid Lindgren. Jesteśmy dumni z faktu, że naszemu przedsięwzięciu patronuje duch dzieciństwa zamieszkujący twórczość tej pisarki, która „nigdy nie zapomniała, jak cudownie, a równocześnie trudno jest być dzieckiem.” Włączamy się w nurt działań społecznych, które w Europie zostały zapoczątkowane własnie w Szwecji dzięki aktywności zarówno pisarskiej jak i społecznej Astrid Lindgren.
Nasze projekty zawsze bazują na synergii oddziaływań ukierunkowanych na rozwój naszej organizacji jako wspierającej wychowawców w ich przygotowywaniu do pracy z dziećmi, rodziców oraz samych dzieci. Uważamy, że jedynie działania w obrębie całego systemu składającego się na proces wychowawczy mają szansę przynieść realne rezultaty w postaci pełnego i harmonijnego rozwoju dziecka. I przynoszą - jak pokazuje nasze kilkuletnie już doświadczenie, które zdobyliśmy także dzięki czerpaniu z dobrych praktyk innych organizacji zajmujących się podmiotowością dziecka.
Od 2009 roku Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego skupiając swoje działania w tym obszarze.Fundacja prowadzi Niepubliczną Placówkę Oświatowo - Wychowawczą "Wioska Bullerbyn" oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną Bullerbyn. W ramach działalności tych placówek Fundacja nieustannie szkoli rodziców i wychowawców w zakresie umiejętności społecznych i wychowawczych, a także oferuje wsparcie superwizyjne.
Od 2007 roku realizujemy nieprzerwanie projekt pod nazwą „Wioska Bullerbyn”, organizując aktywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i rodziców obejmujące działania psychoedukacyjne dla całej rodziny oraz szkolenia psychoedukacyjne dla kadry wychowawczej. Projekt Wioska Bullerbyn cieszy się uznaniem i dużą popularnością wśród warszawskich dzieci i rodziców zyskując markę wysokiej jakości realizacyjnej przede wszystkim dzięki naszej dbałości o aspekt psychoedukacyjny projektu. „Wioska Bullerbyn”, to przede wszystkim działania skupionymi na budowaniu partnerstwa pomiędzy wychowawcami a rodzicami w celu zapewnienia dzieciom odpowiednich warunków doskonalenia kompetencji społecznych.Od 2013 prowadzimy szkołę demokratyczną i wspieramy ruch społeczny na rzecz edukacji domowej, unschoolingu oraz szkół demokratycznych w Polsce.
Realizowane działania statutowe:
Placówki:
- Niepubliczna Placówka Oświatowo – Wychowawcza “Wioska Bullerbyn”
- Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna “Bullerbyn”
Projekty:
Wieloletni projekt Wioska Bullerbyn – w jego ramach realizujemy następujące działania:
- kolonie i obozy stacjonarne oraz wędrowne dla dzieci i młodzieży;
- zimowiska dla dzieci;
- warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy rozwojowe i grupy wsparcia dla rodziców;
- Akademia Wychowawców Bullerbyn – roczny staż rozwojowy dla osób pracujących z dziećmi obejmujący szkolenia i praktykę pod superwizją;
- Wolna Szkoła Demokratyczna Bullerbyn – świetlica dla dzieci spełniających obowiązek szkolny i/lub nauki poza szkołą (dla dzieci od 6 do 18 roku życia);
Wspieranie ruchu społecznego na rzecz edukacji domowej, unschoolingu oraz szkół demokratycznych w Polsce
- działania informacyjne, doradcze i szkoleniowe;
- integracja lokalnych środowisk edukacji pozaszkolnej
- organizacja międzynarodowego zjazdu szkół demokratycznych EUDEC oraz otwartej konferencji edukacyjnej Inspire the Future 2015
- organizacje konferencji dotyczących edukacji m.in.: Konferencja Kreatywnej Edukacji 2019
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
-
Dochody kapitałowe
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
-
Dochody rozliczane ryczałtowo
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
-
Zbycie nieruchomości
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
-
Działalność gospodarcza rozliczana liniowo
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
-
Oświadczenie w sprawie 1% podatku
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
-
Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
-
Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT
-
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
-
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
-
Odpowiedz na tylko proste pytaniabez cytowania ustaw i językaprawnego
-
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
-
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
Formularze PIT
O firmie
Pomoc Techniczna
- 534 30 50 40
- pn-pt 9:00-16:00
Krajowa Informacja Skarbowa
- 22 330 0 330
- pn-pt 7:00-18:00