• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Lepszy Start
  KRS 0000317555

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

1% to szansa na samodzielność dla dzieci z autyzmem

Fundacja Lepszy start wspiera osoby z autyzmem, głównie uczniów szkoły „Przylądek”. Zajmujemy się edukacją, terapią, rekreacją, sportem i działaniami charytatywnymi na rzecz tych dzieci.

Jak wykorzystamy 1%

Fundusze z 1% wykorzystamy na wyjazd letni dla dzieci oraz dofinansowanie zajęć rehabilitacyjnych i sportowych m.in. na basenie. 

Więcej o nas

Fundacja Lepszy start powstała, aby wspierać działania na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przyladek”. Specyfika zaburzenia, jakim jest autyzm sprawia, że osoby nim dotknięte potrzebują specjalistycznej terapii i edukacji prowadzonej przez fachowców specjalizujących się w tej dziedzinie. Jest niewiele szkół na terenie Polski, które są w stanie zapewnić dzieciom z autyzmem taką właśnie opiekę. Nasza szkoła uczy swoich podopiecznych specjalistycznymi metodami, dba o ich samodzielność, uczy zachowań społecznych i radzenia sobie w otaczającym świecie. Dzieci uczą się w 2, 3, 4 – osobowych klasach prowadzonych przez 2-3 nauczycieli. Poza edukacją otrzymują w szkole terapię integracji sensorycznej, logopedię uczącą komunikacji, zajęcia rewalidacyjne, naukę pływania, trening umiejętności społecznych itp. Planujemy swoje działania tak, aby towarzyszyć uczniom aż do dorosłego życia. Chcemy, aby nasi podopieczni mieli dostęp do edukacji, sportu, rekreacji, rehabilitacji, a także kin, teatrów, koncertów i dóbr kultury. Często osoby z autyzmem nie mogą uczestniczyć w ogólnodostępnych działaniach tego typu ze względu na szereg specyficznych zachowań i problemów społecznych. Nie chcemy, aby nasi podopieczni korzystali w przyszłości wyłącznie z działań opieki społecznej, dlatego uczymy ich samodzielności, prac domowych i wykonywania czynności, które w przyszłości mogą zaowocować pracą zarobkową.
Fundacja Lepszy start co roku organizuje dofinansowanie wyjazdu uczniów Przylądka na tygodniowy wyjazd wakacyjny. Jest to dla większości podopiecznych pierwszy samodzielny wyjazd w życiu. Dzięki obecności terapeutów, nauczycieli uczą się oswajać z nowymi miejscami i czynnościami, doświadczają wielu nowych sytuacji i przyzwyczajają się do tego, że nowości nie muszą być przerażające, wręcz przeciwnie - mogą być ciekawe i przyjemne. Mogą też korzystać z zajęć rekreacyjnych, sportowych, gier i innych form rozrywki, które są im niedostępne, ponieważ obozy i kolonie w formach zorganizowanych nie chcą przyjmować osób z autyzmem. Wyjazdy te są także bardzo ważne dla rodziców, ponieważ mogą odpocząć wiedząc, że ich dzieci są w bezpiecznych warunkach ze znanymi terapeutami i świetnie się bawią. Wieloletnia opieka nad dzieckiem z autyzmem, które wymaga ciągłego nadzoru 24 h na dobę jest bardzo dużym obciążeniem dla całych rodzin.
Dofinansowujemy zajęcia sportowe dla naszych uczniów. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza nastolatkowie potrzebują różnych form zabaw ruchowych, powinny uprawiać sporty i mieć możliwość aktywnego spędzania czasu. Uczniowie Przylądka mają zajęcia sportowe z elementami judo, zajęcia rehabilitacyjne, a także naukę pływania na basenie. Potrzebują także terapii integracji sensorycznej, która przez aktywność ruchową wpływa na pracę różnych ośrodków w mózgu.
Edukacja osób z autyzmem wymaga wielu różnorodnych pomocy edukacyjnych. Część to typowe pomoce szkolne, a inne to specyficzne pomoce edukacyjne pomagające zrozumieć naszym podopiecznym trudne treści. Indywidualne podejście do każdego ucznia, specjalnie dostosowane programy edukacyjne sprawiają, że codziennie każde dziecko ma przygotowywane pomoce tylko dla siebie, uwzględniające jego poziom funkcjonowania. Dopiero tak zindywidualizowane materiały dają uczniom możliwość dokonywania postępów w nauce. Fundacja Lepszy start dofinansowuje zakup tych pomocy.
Organizujemy również szkolenia dla rodziców i nauczycieli, aby mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności pracy z osobami z autyzmem.
Aby te wszystkie działania były możliwe organizujemy aukcje dzieł sztuki, koncerty charytatywne, kiermasze. Prowadzimy aukcje charytatywne na portalu Allegro Charytatywni i zbieramy 1% podatku.
Mamy w planach stworzenie ośrodka dla osób z autyzmem, który obejmowałby opieką, terapią i edukacją dzieci , młodzież i dorosłych w każdym wieku. Byłoby to miejsce zarówno edukacji – szkoła podstawowa Przylądek, szkoła przysposobienia zawodowego – jak i miejsce stałego pobytu dla dorosłych osób z autyzmem. Chcemy, aby mogli tam mieszkać, żyć i pracować w godnych warunkach.
  • Obszar działalności:Osoby niepełnosprawne
  • Obszar działania:województwo mazowieckie
  • KRS:0000317555
  • Adres:ul. Gawota 6 lok 16, 02-830 Warszawa
  • WWW:przyladek.org.pl
  • E-mail:biuro@lepszystart.com
  • Telefon:505 042 888  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Fundacja Lepszy Start

   KRS 0000317555

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika