Fundacja Go-Now rozpowszechnia szermierkę bez barier. Dzięki używanej bezpiecznej broni Go-Now może być uprawiana przez dzieci, młodzież, starszych, niepełnosprawnych jak i aktywnych fizycznie. Fundacja również wspiera aktywizację seniorów.
Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
|
Szermierka dla Każdego, Aktywny SeniorFundacja Go-Now rozpowszechnia szermierkę bez barier. Dzięki używanej bezpiecznej broni Go-Now może być uprawiana przez dzieci, młodzież, starszych, niepełnosprawnych jak i aktywnych fizycznie. Fundacja również wspiera aktywizację seniorów. |
|
Jak wykorzystamy 1%Głównie na organizację Mistrzostw Polski i prowadzenie sekcji szermierczych, ale także na prowadzenie projektów dla seniorów. |
|
Więcej o nasFundacja Go-Now Dariusza Wadowskiego powstała w celu wprowadzania i realizowania przedsięwzięć, które mają przynieść radość i korzyść ludziom w szczególności tym słabszym, starszym oraz niepełnosprawnym. Fundacja wzięła sobie również za cel promowanie i upowszechnianie szermierczego systemu Go-Now. Dzięki tradycji i literaturze, Polacy czują się szczególnie uprawnieni do identyfikowania szabli i konia, jako swoich narodowych atrybutów. Chcemy dać możliwość spełnienia tęsknoty za sprawnym i pięknym władaniem szablą każdemu, kto ma na to ochotę, bez względu na jego narodowość czy stopień niepełnosprawności. Nieformalne stowarzyszenie szermierki Go-Now istnieje od 2007 roku, nawiązaliśmy wtedy od razu kontakt z najlepszymi szermierzami - wielokrotnymi medalistami mistrzostw świata i olimpijczykami. Takie nazwiska jak Zbigniew Skrudlik, Wojciech Zabłocki czy Piotr Pawłowski (syn słynnego szablisty wszech czasów) znane są i cenione do tej pory na całym świecie. Ci Mistrzowie cały czas są naszymi mentorami, pomagają nam i kibicują. W grudniu 2008 roku zarejestrowaliśmy Fundację Go-Now, dzięki inicjatywie jej założyciela, to jest Dariusza Wadowskiego. Na początku roku 2011 fundacja stała się organizacją pożytku publicznego. Fundacja aktualnie prowadzi swą działalność w trzech głównych kierunkach:
Powołaliśmy do życia nowy sport: Szermierkę Historyczną Bezpieczną Bronią Go-Now. W tym roku odbyły się już XI Mistrzostwa Polski w tej formule! Jesteśmy bardzo dumni, że wzięli w nich udział najlepsi polscy zawodnicy z 24 klubów oraz zawodnicy z zagranicy. Finały tych mistrzostw odbyły się jak co roku w słynnej Łódzkiej Manufakturze, co jest też ewenementem w historii mistrzostw szermierki – pokazanie się przed szerszą, niekoniecznie zaznajomioną z tematem szermierki, publicznością. Nawiązaliśmy współpracę z innymi klubami szermierki historycznej ogólnie pojętej. Wskazaliśmy, że szermierka Go-Now może być wspólną platformą porozumienia dla szermierzy różnych styli walki i różnych epok historycznych i 15 marca 2014 roku podpisaliśmy deklarację współpracy pomiędzy dziewięcioma największymi takimi klubami. Prowadzimy treningi szermierki Go-Now, szkolenia i organizujemy zawody. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą na świecie fundacją, która wprowadziła szermierkę jako narzędzie do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością umysłową. W maju 2009 roku rozpoczęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Łodzi i od tej pory prowadzimy tam regularne zajęcia terapeutyczne i organizujemy kilka razy w roku pokazy umiejętności naszych podopiecznych. Każdy, kto był na takim pokazie i widział promieniującą radość ćwiczących, oraz postępy poszczególnych zawodników ten rozumie, że mamy powód do dumy! Przeprowadziliśmy kilka projektów aktywizacji osób starszych na terenie województwa łódzkiego w domach pobytu dziennego, w bibliotekach i klubach seniorów. Zajęcia te cieszyły się dużą popularnością wśród seniorów, miały na celu poszerzenie wiedzy z zakresu prawa, udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji skóry dojrzałej, diety oraz usprawnienie osób starszych przez trening pamięci. WYBRANE WYDARZENIA Z NASZEJ DZIAŁALNOŚCI:
Więcej o Fundacji można dowiedzieć się poprzez strony: www.go-now.pl menu po lewej stronie www.fundacjagonow.wordpress.com www.facebook.com/FundacjaGoNow |
|
|
Fundacja Go-Now

-
Szermierka dla Każdego, Aktywny Senior
-
Jak wykorzystamy 1%
Głównie na organizację Mistrzostw Polski i prowadzenie sekcji szermierczych, ale także na prowadzenie projektów dla seniorów.
-
Więcej o nas
Fundacja Go-Now Dariusza Wadowskiego powstała w celu wprowadzania i realizowania przedsięwzięć, które mają przynieść radość i korzyść ludziom w szczególności tym słabszym, starszym oraz niepełnosprawnym. Fundacja wzięła sobie również za cel promowanie i upowszechnianie szermierczego systemu Go-Now.
Dzięki tradycji i literaturze, Polacy czują się szczególnie uprawnieni do identyfikowania szabli i konia, jako swoich narodowych atrybutów. Chcemy dać możliwość spełnienia tęsknoty za sprawnym i pięknym władaniem szablą każdemu, kto ma na to ochotę, bez względu na jego narodowość czy stopień niepełnosprawności.
Nieformalne stowarzyszenie szermierki Go-Now istnieje od 2007 roku, nawiązaliśmy wtedy od razu kontakt z najlepszymi szermierzami - wielokrotnymi medalistami mistrzostw świata i olimpijczykami. Takie nazwiska jak Zbigniew Skrudlik, Wojciech Zabłocki czy Piotr Pawłowski (syn słynnego szablisty wszech czasów) znane są i cenione do tej pory na całym świecie. Ci Mistrzowie cały czas są naszymi mentorami, pomagają nam i kibicują.
W grudniu 2008 roku zarejestrowaliśmy Fundację Go-Now, dzięki inicjatywie jej założyciela, to jest Dariusza Wadowskiego.
Na początku roku 2011 fundacja stała się organizacją pożytku publicznego.
Fundacja aktualnie prowadzi swą działalność w trzech głównych kierunkach:
- Promowanie i upowszechnianie „szermierki dla każdego”
- Praca z osobami niepełnosprawnymi z wykorzystaniem elementów metodyki prowadzenia treningu szermierczego
- Aktywizacja osób starszych w różnych dziedzinach życia.
Powołaliśmy do życia nowy sport: Szermierkę Historyczną Bezpieczną Bronią Go-Now. W tym roku odbyły się już XI Mistrzostwa Polski w tej formule! Jesteśmy bardzo dumni, że wzięli w nich udział najlepsi polscy zawodnicy z 24 klubów oraz zawodnicy z zagranicy. Finały tych mistrzostw odbyły się jak co roku w słynnej Łódzkiej Manufakturze, co jest też ewenementem w historii mistrzostw szermierki – pokazanie się przed szerszą, niekoniecznie zaznajomioną z tematem szermierki, publicznością.
Nawiązaliśmy współpracę z innymi klubami szermierki historycznej ogólnie pojętej. Wskazaliśmy, że szermierka Go-Now może być wspólną platformą porozumienia dla szermierzy różnych styli walki i różnych epok historycznych i 15 marca 2014 roku podpisaliśmy deklarację współpracy pomiędzy dziewięcioma największymi takimi klubami.
Prowadzimy treningi szermierki Go-Now, szkolenia i organizujemy zawody.
Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą na świecie fundacją, która wprowadziła szermierkę jako narzędzie do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością umysłową. W maju 2009 roku rozpoczęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Łodzi i od tej pory prowadzimy tam regularne zajęcia terapeutyczne i organizujemy kilka razy w roku pokazy umiejętności naszych podopiecznych. Każdy, kto był na takim pokazie i widział promieniującą radość ćwiczących, oraz postępy poszczególnych zawodników ten rozumie, że mamy powód do dumy!
Przeprowadziliśmy kilka projektów aktywizacji osób starszych na terenie województwa łódzkiego w domach pobytu dziennego, w bibliotekach i klubach seniorów. Zajęcia te cieszyły się dużą popularnością wśród seniorów, miały na celu poszerzenie wiedzy z zakresu prawa, udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji skóry dojrzałej, diety oraz usprawnienie osób starszych przez trening pamięci.
WYBRANE WYDARZENIA Z NASZEJ DZIAŁALNOŚCI:
- 26-27 stycznia 2019 – XI Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now w Manufakturze Łodzi
- 9 czerwca 2018 – VII Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- marzec – grudzień 2018 – “Akademia 60+” projekt dofinansowany z środków programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych – zajęcia z seniorami z zakresu pielęgnacji, treningu pamięci, porad prawnych, pierwszej pomocy
- 20 – 21 stycznia 2018 – X Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now w Manufakturze w Łodzi
- 3 czerwca 2017 – VI Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- 3 czerwca 2017 – stacja zręcznościowa podczas Rajdu Przemysłowców. Zawodnicy wykazywali się swoją sprawnością w wykonywaniu zadań szermierczych oraz w symulacji zbierania psich odchodów specjalnym przyrządem wykonanym i opatentowanym przez Dariusza Wadowskiego
- 1-2 czerwca 2017 – Zaprezentowanie naszego spojrzenia na szermierkę na konferencji ,,Szermierka w ujęciu szkoleniowym i dydaktycznym”.
- Styczeń 2017 – IX Mistrzostwa Szermierki Historycznej Bronią Go-Now w Manufakturze w Łodzi
- 11 czerwca 2016 – V Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- 16,17 stycznia 2016 – VIII Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now. Manufaktura Łódź
- 1 kwietnia – 31 grudnia 2015 – Partycypacja społeczna osób starszych „Mam głos w swojej sprawie”
- maj - wrzesień 2015 - współpraca nad pracą magisterską w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Kierunku Wzornictwo. Praca dotyczyła prototypu trenażera Go-Light. Trenażer ten przeznaczony jest do treningów szermierki, a w szczególności dla treningu osób z Zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym. Praca ta uzyskała najwyższe noty i specjalne wyróżnienie spośród innych prac magisterskich. Prototyp trenażera został przekazany przez ASP dla Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Łodzi i jest cały czas wykorzystywany na treningach.
- 23 maja 2015 - IV Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- 17-18 stycznia 2015 - VII Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now w Manufakturze w Łodzi
- 15 marca 2014 - podpisanie deklaracji o współpracy między grupami szermierczymi. Spotkanie w Warszawie podczas Finału Eliminacji do Rycerskich Mistrzostw Świata - Bitwy Narodów
- 14 czerwca 2014 – III Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- 8-10 listopada 2013 - I Otwarte Mistrzostwa Europy w Szermierce Historycznej Twierdza Modlin – VI Mistrzostwa Go-Now oraz warsztaty szermiercze
- lipiec 2013 - warsztaty szermiercze podczas obchodów Bitwy pod Grunwaldem
- maj 2013 - Turniej w Czersku
- 10 -11 listopada 2012 - V Mistrzostwa w Szabli Go-Now o Puchar Obrońców Twierdzy Modlin
- lipiec 2012 - warsztaty szermiercze podczas obchodów Bitwy pod Grunwaldem
- maj 2012 – II Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- 17-18 września 2011 - IV ogólnopolski turniej Go-Now w Łodzi
- czerwiec 2011 - pierwsza praca magisterska dotyczącą wykorzystania szermierki Go-Now w rehabilitacji osób z zespołem Downa
- maj 2011 – I Turniej o Puchar w Sercu Borów w Czersku
- 19 kwietnia 2011 - warsztaty szermiercze na Uniwersytecie Gdańskim dla uczestników Olimpiady Mediewistycznej
- 4 grudnia 2010 - III ogólnopolski turniej Go-Now we Wrocławiu
- 11-12 września 2010 - udział w IV Międzynarodowym Festiwalu na wyspie Wolin „Wikingowie i Wenedzi”
- 14-17 lipca 2010 - warsztaty szermiercze w obozie rycerskim pod Grunwaldem w 600-ną rocznicę bitwy pod Grunwaldem
- 3-4 lipca 2010 - warsztaty szermiercze w Warszawie przy okazji 400-nej rocznicy Bitwy pod Kłuszynem
- 21-22 listopada 2009 - warsztaty szermiercze w Atlas Arenie przy okazji Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym
- od grudnia 2009 - współpraca z łódzką Szkołą Kaskaderów
- czerwiec 2009 - warsztaty szermiercze na Łódzkim Jarmarku Śledzia
- 2009 – w Sydney powstaje pierwsza międzynarodowa sekcja Go-Now
- 2009 - II turniej w szermierce Go-Now w Warszawie przeprowadzony w współpracy z Integracyjnym Klubem Sportowym AWF Warszawa - Sadyba Cup
- maj 2009 - pierwsze na świecie zajęcia terapeutyczne dla osób z zespołem Downa z wykorzystaniem szermierki Go-Now
- wrzesień 2008 - rozpoczęcie realizacji zajęć dla młodzieży w Ośrodku Socjoterapii
- czerwiec 2008 – pierwszy oficjalny turniej w szermierce Go-Now pod patronatem burmistrza Warszawy. W turnieju wzięło udział kilka klubów zajmujących się szermierką historyczną
Więcej o Fundacji można dowiedzieć się poprzez strony:
www.go-now.pl menu po lewej stronie
www.fundacjagonow.wordpress.com
www.facebook.com/FundacjaGoNow
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
-
Dochody kapitałowe
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
-
Dochody rozliczane ryczałtowo
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
-
Zbycie nieruchomości
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
-
Działalność gospodarcza rozliczana liniowo
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
-
Oświadczenie w sprawie 1% podatku
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
-
Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
-
Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT
-
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
-
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
-
Odpowiedz na tylko proste pytaniabez cytowania ustaw i językaprawnego
-
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
-
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
O firmie
Pomoc Techniczna
- 534 30 50 40
- pn-pt 9:00-16:00
pomoc@pitax.pl
Krajowa Informacja Skarbowa
- 22 330 0 330
- pn-pt 7:00-18:00