Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
1. Działanie na rzecz ochrony zwierząt, środowiska naturalnego i ekologii.
2. Działanie na rzecz poszanowania praw zwierząt i humanitarnego ich traktowania.
3. Zwalczanie wszelkich przejawów znęcania się nad zwierzętami oraz stosowania wobec nich przemocy.
4. Sprawowanie nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem przepisów z zakresu ochrony zwierząt i środowiska, w razie konieczności współdziałanie w tym zakresie z organami administracji państwowej i samorządowej.
5. Propagowanie edukacji ekologicznej i prozwierzęcej.
6. Upowszechnianie wiedzy o prawach zwierząt.
7. Podejmowanie działań zmierzających do zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt.
8. Organizowanie i prowadzenie ośrodków rehabilitacji zwierząt, schronisk dla zwierząt oraz pomoc w ich organizowaniu i prowadzeniu przez inne podmioty.
9. Współpraca z instytucjami propagującymi humanitarne traktowanie zwierząt
Jesteśmy organizają non profit utrzymującą się z datków od darczyńców oraz 1%, który jest przeznaczany na:
- paliwo - potrzebne nam, by móc dojeżdżać w każdą część województwa w celu realizacji interwencji oraz by dowozić chore zwierzęta do klinik, jak również domów tymczasowych
- karma mokra i sucha dla naszych podopiecznych, głównie psów i kotów
- podkłady dla szczeniąt
- żwirek
- kuwety
- transportery
- leki z apteki, suplementy zalecane przez weterynarzy
- leczenie, operacje, profilaktyka, zabiegi takie jak kastracje i sterylizacje
- chipy dla zwierząt
- fryzjer psi dla zaniedbanych zwierząt odebranych interwencyjnie
- hotele, w których przebywają niektórzy z naszych podopiecznych
- kojce dla psów, które stawiamy w niektórych domach tymczasowych
- bramki potrzebne do domów tymczasowych w celu rozdzielania psów
- klatki łapki i inne sprzęty potrzebne do odłowu zwierząt
- środki czystości, dezynfekcja
- siedlisko, by posiadać swoje własne miejsce dla zwierząt.
Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej i utrzymuje się wyłącznie z darowizn oraz datków Członków Zwyczajnych Stowarzyszenia, Członków Wspierających i innych osób prywatnych oraz firm sponsorujących działania organizacji, a także 1%.
W Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt wszyscy Członkowie działają jako wolontariusze, tym samym niosąc bezinteresowną pomoc wszystkim zwierzętom będącym w potrzebie.
Priorytetowe znaczenie dla działalności Stowarzyszenia ma Inspektorat Główny (mieszczący się w Chełmie) wraz z podległymi mu sekcjami terenowymi (w Lublinie, Krasnymstawie, Zamościu), który zajmuje się podejmowaniem interwencji w sprawach dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.
Głównymi zadaniami Inspektoratu CSOZ są:
1. Podejmowanie interwencji w miejscach, w których zachodzi podejrzenie nieprzestrzegania ustawy o ochronie zwierząt i czynne w nich uczestniczenie.
2. Ujawnianie i ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń przeciwko zwierzętom i środowisku, w razie konieczności wspólnie z Policją, Strażą Miejską, Izbą Celną oraz innymi uprawnionymi instytucjami i organizacjami.
3. Współdziałanie w razie konieczności z Państwową Inspekcją Weterynaryjną w zakresie kontroli warunków życia oraz poziomu dobrostanu zwierząt, przestrzegania przepisów ustawy o ochronie zwierząt oraz aktów wykonawczych.
4. Kierowanie wniosków do organów ścigania, organów wymiaru sprawiedliwości zmierzających do wykrycia i ukarania sprawców przestępstw przeciwko zwierzętom.
5. Udział w postępowaniach przed organami wymiaru sprawiedliwości, reprezentowanie wobec wymiaru sprawiedliwości praw zwierząt jako pokrzywdzonego.
6. Kontrola warunków życia oraz poziomu dobrostanu zwierząt w schroniskach, ubojniach, hodowlach, ogrodach zoologicznych, zwierzyńcach, handlu, transporcie oraz w wszystkich innych miejscach, gdzie przetrzymywane są zwierzęta.
7. Występowanie z inicjatywą ustawodawczą w zakresie przepisów dotyczących praw zwierząt, współuczestniczenie w tworzeniu aktów prawnych z tym związanych, opiniowanie aktów prawnych związanych ze zwierzętami.
8. Współpraca w zakresie realizacji zadań inspektorskich z krajowymi i zagranicznymi organizacjami, których statutowym celem jest ochrona zwierząt.
9. Współpraca z organami administracji rządowej i samorządowej. Realizacja zadań zleconych przez organy administracji państwowej w zakresie realizacji ich obowiązków ustawowych wynikających z ustawy o ochronie zwierząt oraz innych ustaw.
10. Organizowanie i przeprowadzanie szkoleń dla Inspektorów i Patroli Interwencyjnych oraz innych specjalistycznych szkoleń dla osób działających w Stowarzyszeniu.
11. Prowadzenie działalności edukacyjnej, wydawniczej i badawczej, tj. krzewienie zasad humanitaryzmu wobec zwierząt, współpraca z instytucjami oświatowo-wychowawczymi w zakresie wychowania dzieci i młodzieży w duchu humanitarnego stosunku do zwierząt, organizowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych, szkoleń, odczytów i konferencji związanych z ekologią, przyrodą i zwierzętami, organizowanie imprez kulturalno-rozrywkowych mających na celu promocję idei ochrony zwierząt i środowiska humanitarnego traktowania zwierząt.
12. Organizowanie, przeprowadzanie oraz opiniowanie akcji wyłapywania zwierząt.
13. Realizacja programów zapobiegających bezdomności zwierząt, w szczególności poprzez sterylizację, kastrację oraz poszukiwanie nowych właścicieli dla zwierząt.
14. Podejmowanie działań innych niż wymienione w ust. 1–13 służących ochronie zwierząt i ochronie środowiska.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2024 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi