Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja „Być Bardziej” wśród swoich celów stawia troskę o rozwój i byt drugiego człowieka, zwłaszcza tego, który jest wykluczony w społeczeństwie poprzez ubóstwo.
1% wykorzystamy na projekt Dzwonek na Obiad. Celem jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie go samodzielnie zapewnić.
Fundacja „Być Bardziej” wśród swoich celów stawia troskę o rozwój i byt drugiego człowieka, zwłaszcza tego, który jest wykluczony w społeczeństwie poprzez ubóstwo. Chcemy nasze projekty opierać na haśle: rozumieć i pomagać. W ten sposób pragniemy rozwijać i promować pasję szukania i pomnażania dobra wokół nas, zwłaszcza w ludziach przeżywających problemy. W ten sposób chcemy być bardziej… i pomnażać wyobraźnię miłosierdzia, o której mówił w Polsce św. Jan Paweł II. Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem. Chcemy pomnażać dobro oparte o ideę wzajemnej miłości, wolności i wiary w potencjał drugiego człowieka. W ten sposób darczyńcy oraz wolontariusze mogą dzielić się z potrzebującymi.
Fundacja „Być Bardziej” powstała pod koniec 2012 roku. Naszym celem jest propagowanie postawy dobroczynnej, kształtowanie ludzkich postaw i praw, w oparciu o wartości i normy ogólnoludzkie, ale przede wszystkim pomoc niedożywionym dzieciom i młodzieży. W tym celu przez ostatnie pięć lat przeprowadziliśmy pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Kuratoriów Oświaty programy: „Nakarm Głodnego”, „Dzwonek na obiad” (I – IV edycja w roku szkolnym 2014/15, 2015/16, 2016/17 i 2017/18) w ramach którego dzieci i młodzież, ze szkół różnych stopni na terenie Polski, otrzymała stypendia obiadowe w I i II semestrze.
Pragniemy rozszerzać naszą działalność i ukierunkować projekty fundacji na bezpośrednią pomoc dla potrzebujących, zwłaszcza do dzieci i młodzieży niedożywionej. W trwajacym roku szkolnym 2018/19 już po raz piąty ruszył ogólnopolski projekt społeczny „Dzwonek na obiad” poświęcony najwrażliwszej grupie społecznej- dzieciom i młodzieży. Chcemy, aby żadne dziecko nie chodziło głodne. Głód, oprócz konsekwencji zdrowotnych pociąga za sobą negatywny wpływ na edukację najmłodszych. Niedożywionym uczniom trudniej jest się skupić i nie są w stanie wykorzystać w pełni swoich możliwości intelektualnych.
Skala problemu niedożywienia dzieci dotyczy co dziesiątego ucznia z klas 1-3. Oznacza to, że około 800 tys. dzieci w Polsce nie je obiadu i innych posiłków. Dane te zawiera raport „Głód i niedożywienie dzieci w Polsce”, przeprowadzony przez Dom Badawczy MAISON. Ponad 30 procent badanych uznaje niedożywienie za najważniejszy problem dotyczący dzieci w naszym kraju. Najmłodsi z reguły nie proszą o pomoc, ponieważ głód, wynikający z biedy jest rzeczą wstydliwą.
GUS regularnie co rok, oblicza i publikuje wskaźniki dotyczące zasięgu ubóstwa ekonomicznego w Polsce opierając się na wynikach badań budżetów gospodarstw domowych. Prezentowane wskaźniki są danymi średniorocznymi. W obliczeniach uwzględnione zostały trzy różne granice: minimum egzystencji (granica ubóstwa skrajnego), granica ubóstwa relatywnego oraz granica ubóstwa ustawowego. W 2017 r., w odniesieniu do roku poprzedniego, odnotowano zmniejszenie się zasięgu wszystkich analizowanych typów ubóstwa, przy czym w przypadku stopy ubóstwa skrajnego oraz relatywnego obserwowane zmiany były wyraźnie mniejsze niż w 2016 r. Obecnie zasięg ubóstwa skrajnego w Polsce w 2017 r. to 4,3%.
Obecnie finansujemy obiady dla około 500 dzieci na terenie całej Polski. Cena jednego obiadu to średnio okoo 5,00 zł. Miesięcznie dziecko takie około 24 obiadów. To daje nam (24 obiady x 5,00 zł= 120 zł). Biorąc pod uwagę że rok skzolny trwa 10 miesięcy to jest to koszt 1200zł na jedno dziecko w ciągu całego roku szkolnego. Mamy nadzieję, ze żadne dziecko zgłoszone, ze potrzebuje pomocy nie będzie cierpiało głodu i niedożywienia i będzie mogło dzięki pomocy naszych Darczyńców być najedzone i łatwiej będzie się uczyło.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Być Bardziej” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi