1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Fundacja Kundel Bury
KRS 0000461812

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

Pomagamy! Pomóż i TY!

Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY powstała z inicjatywy wieloletnich wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Pabianicach. Fundacja jest organizacją non-profit, cała nasza praca opiera się na wolontariacie. Członkami Fundacji są osoby posiadające duże doświadczenie w aktywnej pomocy potrzebującym zwierzętom. Połączyła nas wysoka wrażliwość na cierpienie zwierząt.
Głównym celem naszej działalności jest szukanie domów przede wszystkim dla psów z pabianickiego Schroniska, sterylizacja i kastracja zwierząt, oraz pomoc tym najsłabszym starym i chorym, które nie radzą sobie za kratami i skazane są na poniewierkę i dożywocie. Chcielibyśmy aby nasza praca była zbędna i wierzymy, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym wszelkie fundacje pro zwierzęce będą „bezrobotne”. Ale dopóki nasze społeczeństwo nie dostrzega nic „społecznie szkodliwego” w dręczeniu i katowaniu psów, metodą ograniczania populacji zwierząt jest topienie, a lasy zapełniają się w wakacje uwiązanymi do drzew zwierzętami – nasza praca będzie potrzebna. Jednak nie osiągniemy sukcesu bez Waszej pomocy, dlatego zwracamy się z gorącym apelem… POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

Zebrane środki z 1% przeznaczymy w 100% dla naszych celów statutowych. Przede wszystkim jest to kastracja i sterylizacja zwierząt bezpańskich, ich leczenie i dokarmianie. By zachęcić do adopcji psów w podeszłym wieku finansujemy dożywotnią opiekę weterynaryjna, oraz dokładamy się do wyżywienia psów adoptowanych z pabianickiego Schroniska dla Zwierząt. Dodatkowo leczymy i wspomagamy karmą chore zwierzęta osób znajdujących się w trudnych sytuacjach materialnej. Poprawiamy dobrostan psów przetrzymywanych w trudnych warunkach poprzez budowę kojców, renowację bud, dokarmianie, finansowanie opieki weterynaryjnej. Psy które mocno podupadły na zdrowiu lub totalnie nie radzą sobie w schronisku zabieramy do płatnych domów tymczasowych czy hoteli oraz leczymy je. Pomagamy zwierzętom z wypadków które potrzebują specjalistycznej opieki weterynaryjnej a ich opiekunów na to nie stać.

Więcej o nas

Więcej o nas

Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY została zarejestrowana w Łodzi  w dniu 10.05.2013r pod numerem KRS 0000461812. Pomysł na utworzenie fundacji zrodził się podczas wieloletniego wolontariatu w Schronisku dla Zwierząt w Pabianicach. Fundacja jest organizacją non-profit, cała nasza praca opiera się na wolontariacie.

Członkami Fundacji są osoby posiadające bogate doświadczenie w aktywnej pomocy potrzebującym zwierzętom. Połączyła nas wysoka wrażliwość na cierpienie zwierząt.

Głównym celem naszej działalności jest szukanie domów głównie dla psów z pabianickiego Schroniska oraz pomoc tym najsłabszym starym i chorym, które nie radzą sobie za kratami i skazane są na poniewierkę i dożywocie.

Chcielibyśmy aby nasza praca była zbędna i wierzymy, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym wszelkie fundacje pro zwierzęce będą „bezrobotne”. Ale dopóki nasze społeczeństwo nie dostrzega nic „społecznie szkodliwego” w dręczeniu i katowaniu psów, metodą ograniczania populacji zwierząt jest topienie, a lasy zapełniają się w wakacje uwiązanymi do drzew zwierzętami – nasza praca będzie potrzebna.

Jednak nie osiągniemy sukcesu bez Waszej pomocy, dlatego zwracamy się z gorącym apelem… POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ.

Stramy się edukować dizeci, młodzież jak i samych dorosłych.

Zwracamy uwagę że:

Adopcja to przemyślane działanie. Nie można adoptować pod wpływem chwili, emocji, które targają nami widząc zdjęcie słodkiego szczeniaka czy ślicznego pieska.

Pies to nie rzecz tylko CZŁONEK RODZINY, istota, którą będziemy musieli opiekować się przez kilka/kilkanaście lat.

To nie zabawka, którą postawimy na półce kiedy się znudzi. To żywa istota, która musi wyjść na spacer, poudzielać się towarzysko (wąchanie trawy, znaczenie terenu, spotkania z innymi psami), skorzystać z toalety (trawy), zjeść,. Istota ta nie zawsze może pojechać za granicę czy na wczasy z nami, wyjazd majowy czy narty. Istota ta będzie chorować co wiąże się z kosztami. Co jeśli zje nasze ulubione buty, czy w najlepszym wypadku nabrudzi na dywan, wytarza się w padlinie lub błocie.

Warunki naszej adopcji są proste. Przede wszystkim wymagamy przemyślenia adopcji. Wizyta przedadopcyjna to spotkanie z wolontariuszem, który odwiedzi przyszłe miejsce zamieszkania pupila. Na wizycie muszą być wszyscy członkowie rodziny, którzy wyrażą zgodę na adopcję.

Umowa adopcyjna to umowa którą przyszły właściciel zobowiązuje się podpisać. Umowa ta powstała na podstawie naszych doświadczeń związanych z adopcjami. Każdy punkt to osobna historia psa i oby umowa nie wymagała rozszerzenia

Wizyty poadopcyjne to nic innego jak utrzymany kontakt z nami. (wysyłamy maile – zdjęcia, dzwonimy, chwalimy się naszym pupilem a czasami spotykamy)

STERYLIZACJA/KASTRACJA to niepodważalny warunek adopcji. Staramy się by psiaki przekazane do adopcji zawsze były wykastrowane jednak czasami nie możemy wykonać zabiegu z różnych względów takich jak np. zbyt młody/stary wiek zwierzęcia lub zły stan zdrowia.

Czy to takie straszne ? Dla osoby, która z góry zakłada, że nie podoła wyzwaniu – TAK. Dla osoby, która będzie traktować psiaka jak członka swojej rodziny – NIE. Dowód ? Nasi podopieczni, którzy znaleźli domy !

W A Ż N E !
Podczas spotkania adopcyjnego dotyczącego psa, miej ze sobą smycz i obrożę.
Podczas spotkania adopcyjnego dotyczącego kota, miej ze sobą transporter lub specjalny koszyk dla kota (zamykany).

ZANIM ADOPTUJESZ PAMIĘTAJ!

Przede wszystkim poczytaj w Internecie/książce o danej rasie. Nasze psy to głównie mieszańce ale często noszą w sobie cechy jakiejś rasy. Sprawdź czy jesteś w stanie okiełznać terierowatego, czy odpowiednio zadbasz o sierść kudłacza. Czy chcesz psa spokojnego, czy będziesz uprawiał z nim sporty. Pies to nie tylko wygląd, to przede wszystkim cechy charakteru!

Schroniska i azyle pękają w szwach od psich i kocich nieszczęść, ulice pełne są porzuconych, walczących o przetrwanie w ludzkim świecie zwierząt… Przemyśl swoją decyzję bardzo dokładnie, aby niepotrzebnie nie narobić nadziei psu, dla którego jesteś całym światem. Adopcja bezdomnego zwierzęcia nie jest łatwa, wymaga nie tylko dobrego serca i odwagi, ale w równym stopniu zastanowienia się i pewności. Zatem pierwszym krokiem chcącej przygarnąć zwierzę osoby powinien być szczery rachunek sumienia i odpowiedź na następujące pytania:

„Czy jestem gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność za życie adoptowanego psa/kota?” – musimy zdać sobie sprawę, że przyjmowany do naszego „stada” czworonóg żyje nawet kilkanaście lat i przywiązuje się do nas tak, jak my do niego. Porzucenie go jest dla niego, jak dla wszystkich stadnie żyjących zwierząt, tragicznym, silnie stresującym przeżyciem. Dlatego przed adopcją trzeba upewnić się, że każdy członek rodziny godzi się na to i liczyć siły na zamiary – okrucieństwem jest odebranie danej skrzywdzonemu, bezdomnemu psu/kotu nadziei na normalne życie i dom tylko dlatego, „że się przeliczyliśmy”!

„Czy jestem gotów /czy jestem w stanie wypełniać związane z utrzymaniem zwierzęcia obowiązki?” – poza niezaprzeczalną przyjemnością jaką jest obcowanie z najlepszym przyjacielem człowieka, posiadanie zwierzaka to głównie obowiązki: należy zapewnić mu odpowiednie pożywienie, opiekę weterynaryjną, zadbać o jego higienę (odrobaczanie, szczepienia, zabezpieczenie przed insektami) swój czas i towarzystwo, odpowiednią porcję ruchu (spacery, zabawy). Ważną sprawą jest możliwość zapewnienia zwierzęciu opieki na czas urlopu. Należy zatem obiektywnie ocenić swój i innych domowników zapał do opieki nad zwierzakiem, a także przeanalizować sprawę od strony finansowej.

Adopcja szczeniaka/kociaka: należy pamiętać, że na samym początku maluchowi należy poświęcić naprawdę dużo czasu – ucząc go podstawowych zasad życia w ludzkiej rodzinie, chodząc z nim na niezbędne szczepienia i kontrole do weterynarza, należy także pogodzić się z dość sporym prawdopodobieństwem wystąpienia w domu pewnych szkód – to zostanie posiusiane, tamto zjedzone, inne znowu tylko rozszarpane, podrapane, poślinione… Jeśli masz dzieci, to musisz być świadomy, że adoptując szczenię lub kocię, bierzesz na swoją głowę kolejne dziecko, które również trzeba dobrze wychować. Cierpliwość, przejrzyste zasady i konsekwencja – to słowa kluczowe szczególnie na początku wspólnej drogi, ale też przez całe wspólne życie. Bez tego, ze ślicznego stworzonka może wyrosnąć nam mały tyran, który na każdym kroku będzie chciał wejść nam na głowę i postawić na swoim.

Adopcja dorosłego zwierzęcia: wprawdzie dorosłe zwierzęta szybciej uczą się czystości w domu i przystosowują do pewnych panujących w nim zasad, należy pamiętać, jednak że mogą one mieć za sobą wiele złych doświadczeń, mogą w niektórych sytuacjach być lękliwe, bać się konkretnych rzeczy bądź ludzi – dlatego adoptując takie zwierzę należy dowiedzieć się o nim jak najwięcej, bacznie obserwować i pomagać mu w powrocie do normalnego życia prowadząc przemyślaną socjalizację. Szczególnie adopcje dorosłego psa/kota należy przemyśleć gdy mamy lub planujemy mieć dzieci – czworonogi to doskonali towarzysze dzieciństwa, uczą dzieci empatii, odpowiedzialności i wrażliwości, jednak nie każde zwierzę nadaje się do życia w rodzinie z małymi dziećmi. Mimo tych ewentualnych problemów warto adoptować dorosłe psy/koty – mają one mniejsze szanse na kochający dom niż „słodziutkie maluszki”, są bardziej niż one świadome swojej trudnej sytuacji a więc bardziej cierpią, warto dać im ciepło i miłość wynagradzając ból, smutek i strach, jakiego wcześniej doświadczyły. Wbrew obiegowym opiniom – DOROSŁEGO ZWIERZAKA RÓWNIEŻ MOŻNA WYCHOWAĆ, NAUCZYĆ WIELU RZECZY. Pokocha on nas wcale nie mniej (a może nawet bardziej?) niż szczeniak/kociak, który jest z nami „od małego”.

Adopcja zwierzęcia starszego: bez wątpienia zwierzęta porzucone z powodów starości bądź choroby znajdują się w najtrudniejszej sytuacji – nie mają one praktycznie żadnej szansy na znalezienie nowego domu, brak im umiejętności i wytrzymałości pozwalających samodzielnie zdobyć jedzenie, obronić się, znaleźć odpowiednie schronienie, poza tym porzucenie przez wieloletniego ludzkiego towarzysza odczuwają wyjątkowo silnie. Adopcja takiego starszego, nie najpiękniejszego, często schorowanego zwierzaka to niewątpliwie piękny gest, który często łączy się z uratowaniem mu życia. Troskliwa opieka może sprawić, że takie zwierzę będzie żyło dłużej, wypięknieje a jeśli nawet dość szybko odejdzie – zazna pod koniec życia miłości i bezpieczeństwa – czasem najważniejsze są chwile nie lata. Przed podjęciem takiej decyzji należy upewnić się, że stać nas na wizyty u weterynarza i często drogie leki.
Z naszych osobistych doświadczeń – to właśnie te poczciwe staruszki okazują się najwierniejszymi i najwspanialszymi przyjaciółmi. Serce rośnie, gdy widzi się jak z dnia na dzień młodnieją pod wpływem miłości i troskliwej opieki.

W każdym przypadku, trzeba pamiętać, że nie ma problemów nie do rozwiązania. W każdym przypadku, trzeba wykazać się cierpliwością, szczególnie przez pierwsze wspólne dni. Pamiętaj, że adoptowany zwierzak raczej nie pokocha Cię od pierwszego wejrzenia – musisz dać mu czas aby Ci zaufał, poczuł się bezpiecznie i komfortowo w Twoim towarzystwie i w nowym miejscu. Warto też cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat wychowania, zdrowia czy żywienia zwierzaka.

Przed przyjęciem nowego członka rodziny trzeba się solidnie przygotować.  Zacznijmy od obroży i ADRESATKI (to taka mała tubka metalowa lub stalowa blaszka, gdzie napisany jest numer telefonu do właściciela w razie gdyby pies się zgubił) oraz smyczy. Pies musi mieć gdzie spać. Nałóż narzutę na kanapę jeżeli nie lubisz sierści (wszak to członek rodziny, więc dlaczego ma nie korzystać z kanapy). Musimy zakupić POSŁANIE lub przygotować koc bo mimo tego, że psiak będzie mógł spać w łóżku czy na kanapie – pupil powinien mieć swój własny kąt.

Pies musi jeść. Niezależnie od tego czy będziesz gotować psu zakup SUCHĄ KARMĘ i naucz psiaka jeść. To wygoda a przede wszystkim sucha karma zawiera wszystkie niezbędne zwierzęciu witaminy i składniki. Jeżeli pies wymaga specjalistycznej karmy musisz taką kupić (jak skomponować jedzenie dla psa z chorą wątrobą czy nerkami?).

Kupując karmę w markecie czy sklepie SPÓJRZ NA SKŁAD TEJ KARMY!!! Większość karm dostępnych w sklepach zawiera 4 albo 5 % mięsa! A gdzie reszta???

Najlepiej kupić karmę w sklepie zoologicznym, u weterynarza lub renomowanych firmach w Internecie – wychodzi najtaniej a dowożą pod same drzwi!

NIE POLECAMY KARM REKLAMOWANYCH W TELEWIZJI typu PEDIGREE czy CHAPI. Przed zakupem tych karm zwróć uwagę na skład procentowy mięsa! W tej cenie zamówisz w Internecie karmę dobrej jakości z co najmniej 5 krotnie większą ilością mięsa, czyli białka!

Pies musi mieć w czym jeść. Musimy zakupić MISKI. 1 do wody (psiak musi mieć ciągły dostęp do wody) 2 do jedzenia.

ZABAWKI

SZOTKA/GRZEBIEŃ

SZAMPON

GRYZAKI (oj, jak psy lubią wszystko co śmierdzi, a mianowicie wędzone kurze łapki, żwacze, płuca i inne)

SMAKOŁYKI

Cała reszta w trakcie posiadania zwierzaka. To co najważniejsze już wymieniliśmy. A więc zapraszam na ZAKUPY .

ZACHĘCAMY DO ADOPCJI WIRTUALNEJ

Wiemy, że nie zawsze jest możliwość adopcji psa lub kota, ale są inne sposoby jakimi możesz pomóc poprawić ich sytuację.
Taką formą wsparcia jest adopcja wirtualna – taka adopcja “na odległość”.

Jak zostać wirtualnym opiekunem?

Wystarczy wysłać maila na adres kundel100@gmail.com w treści wpisując swoje imię, nazwisko, które będzie wyświetlane przy zdjęciu „zaadoptowanego” zwierzaka na stronie Fundacji, oraz wpłacić kwotę 50 zł na konto: Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY w Pabianicach, nr konta: 09 1750 0012 0000 0000 2188 4596, tytułem: „wirtualna adopcja + imię zwierzaka”.
Od teraz jesteś przez miesiąc wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka.

Czym jest wirtualna adopcja?

Jeżeli marzysz o adopcji zwierzaka, lecz nie masz możliwości tego zrobić, możesz zostać wirtualnym opiekunem jednego z naszych podopiecznych.
Na naszej stronie internetowej, przy zdjęciu wybranego psa pojawi się Twoje imię, nazwisko. Oczywiście w miarę swoich możliwości możesz również odwiedzić swojego podopiecznego, na pewno chętnie Cię pozna!

Jakie są koszty wirtualnej adopcji?

W chwili obecnej koszt wirtualnej adopcji zwierzaka, niezależnie od jego rasy czy tez rozmiarów to 50 zł miesięcznie.

Czy adoptując wirtualnie zwierzę podejmuję jakieś zobowiązanie?

Nie. Wpłacając na nasze konto kwotę 50 zł zostajesz wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka na 1 miesiąc. Dokonując takiej samej wpłaty w kolejnym miesiącu przedłużasz swój status wirtualnego opiekuna. Jeżeli chcesz zrezygnować, wystarczy napisać do nas maila z informacją, że rezygnujesz z wirtualnej adopcji oraz nie wpłacać kolejnej kwoty. Jednym słowem zrezygnować z wirutalnej adopcji możesz w każdej chwili, nie podając przyczyn. Oczywiście Fundacja nie zwraca wpłaconych wcześniej pieniędzy

Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?

Adopcje wirtualne choć w części umożliwiają nam pokrycie kosztów utrzymania naszych podopiecznych. Zwierzęta pod opieką Fundacji przebywają w domach tymczasowych oferowanych przez naszych wolontariuszy oraz w płatnych hotelach dla zwierząt.
Pieniądze z wpłat na wirtualne adopcje przeznaczane są na pokrycie kosztów wyżywienia zwierząt w domach tymczasowych, czy tez pokrycie opłat za hotel.
Często zdarza się, że trafiają do nas zwierzęta wymagające stacjonarnej opieki weterynaryjnej, adopcja wirtualna pomaga nam opłacić ich koszty hospitalizacji i leczenia.

Czy zwierzak adoptowany wirtualnie może zostać zaadoptowany?

Tak. Fundacja zastrzega sobie prawo do oddania wirtualnie adoptowanego zwierzaka do prawdziwej adopcji. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność, wizytówka psa zostaje usunięta ze strony (wraz z nickiem wirtualnego opiekuna), a Fundacja w ciągu tygodnia od daty adopcji zobowiązuje się do poinformowania o fakcie wirtualnego opiekuna. Fundacja nie zwraca pieniędzy wpłaconych na rzecz wirtualnej adopcji psa. W przypadku wpłaty na zwierzaka, który w ciągu miesiąca, za który była wpłata, znajdzie nowy dom, Fundacja może zaproponować w ramach tej wpłaty innego psa do adopcji wirtualnej.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.
Dla firm może to być dodatkowa forma reklamy – mogą umieścić obok zdjęcia zwierzaka swoje logo, czy też odnośnik do strony internetowej.

CO ZROBIĆ JAK ZAGINIE NAM ZWIERZĘ

Niezbędnym elementem, z którym pies nie powinien się rozstawać jest ADRESATKA! Adresatka to taka mała zakręcana tubka czy skórzane serduszko, gdzie w środku jest karteczka na naszym numerem telefonu. Można też wygrawerować adresatkę w sklepie zoologicznym albo po prostu napisać numer telefonu na obroży. PIES MUSI BYĆ OZNAKOWANY W Widoczny SPOSÓB. Czip to nie to samo, Czipa trzeba odczytać a czytnik ma tylko weterynarz i schronisko.  ADRESATKA TO PODSTAWA!

ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA - TAM ZNAJDZIECIE INFORMACJĘ Z JAKIM PROBLEMAMI BORYKAMY SIE W CHWILI OBECNEJ, ORAZ NA NASZA STRONE WWW.FUNDACJAKUNDELBURY.PL


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000461812
 • Konto:09 1750 0012 0000 0000 2188 4596
 • Adres:95-200 Pabianice, ul. Bracka 70
 • WWW:www.fundacjakundelbury.pl
 • E-mail:kundel100@gmail.com
 • Telefon:501043729Formularze PIT 2019/2020 dla
Fundacja Kundel Bury

KRS 0000461812

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja Kundel Bury

 • Pomagamy! Pomóż i TY!

  Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY powstała z inicjatywy wieloletnich wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Pabianicach. Fundacja jest organizacją non-profit, cała nasza praca opiera się na wolontariacie. Członkami Fundacji są osoby posiadające duże doświadczenie w aktywnej pomocy potrzebującym zwierzętom. Połączyła nas wysoka wrażliwość na cierpienie zwierząt.
  Głównym celem naszej działalności jest szukanie domów przede wszystkim dla psów z pabianickiego Schroniska, sterylizacja i kastracja zwierząt, oraz pomoc tym najsłabszym starym i chorym, które nie radzą sobie za kratami i skazane są na poniewierkę i dożywocie. Chcielibyśmy aby nasza praca była zbędna i wierzymy, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym wszelkie fundacje pro zwierzęce będą „bezrobotne”. Ale dopóki nasze społeczeństwo nie dostrzega nic „społecznie szkodliwego” w dręczeniu i katowaniu psów, metodą ograniczania populacji zwierząt jest topienie, a lasy zapełniają się w wakacje uwiązanymi do drzew zwierzętami – nasza praca będzie potrzebna. Jednak nie osiągniemy sukcesu bez Waszej pomocy, dlatego zwracamy się z gorącym apelem… POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Zebrane środki z 1% przeznaczymy w 100% dla naszych celów statutowych. Przede wszystkim jest to kastracja i sterylizacja zwierząt bezpańskich, ich leczenie i dokarmianie. By zachęcić do adopcji psów w podeszłym wieku finansujemy dożywotnią opiekę weterynaryjna, oraz dokładamy się do wyżywienia psów adoptowanych z pabianickiego Schroniska dla Zwierząt. Dodatkowo leczymy i wspomagamy karmą chore zwierzęta osób znajdujących się w trudnych sytuacjach materialnej. Poprawiamy dobrostan psów przetrzymywanych w trudnych warunkach poprzez budowę kojców, renowację bud, dokarmianie, finansowanie opieki weterynaryjnej. Psy które mocno podupadły na zdrowiu lub totalnie nie radzą sobie w schronisku zabieramy do płatnych domów tymczasowych czy hoteli oraz leczymy je. Pomagamy zwierzętom z wypadków które potrzebują specjalistycznej opieki weterynaryjnej a ich opiekunów na to nie stać.

 • Więcej o nas

  Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY została zarejestrowana w Łodzi  w dniu 10.05.2013r pod numerem KRS 0000461812. Pomysł na utworzenie fundacji zrodził się podczas wieloletniego wolontariatu w Schronisku dla Zwierząt w Pabianicach. Fundacja jest organizacją non-profit, cała nasza praca opiera się na wolontariacie.

  Członkami Fundacji są osoby posiadające bogate doświadczenie w aktywnej pomocy potrzebującym zwierzętom. Połączyła nas wysoka wrażliwość na cierpienie zwierząt.

  Głównym celem naszej działalności jest szukanie domów głównie dla psów z pabianickiego Schroniska oraz pomoc tym najsłabszym starym i chorym, które nie radzą sobie za kratami i skazane są na poniewierkę i dożywocie.

  Chcielibyśmy aby nasza praca była zbędna i wierzymy, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym wszelkie fundacje pro zwierzęce będą „bezrobotne”. Ale dopóki nasze społeczeństwo nie dostrzega nic „społecznie szkodliwego” w dręczeniu i katowaniu psów, metodą ograniczania populacji zwierząt jest topienie, a lasy zapełniają się w wakacje uwiązanymi do drzew zwierzętami – nasza praca będzie potrzebna.

  Jednak nie osiągniemy sukcesu bez Waszej pomocy, dlatego zwracamy się z gorącym apelem… POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ.

  Stramy się edukować dizeci, młodzież jak i samych dorosłych.

  Zwracamy uwagę że:

  Adopcja to przemyślane działanie. Nie można adoptować pod wpływem chwili, emocji, które targają nami widząc zdjęcie słodkiego szczeniaka czy ślicznego pieska.

  Pies to nie rzecz tylko CZŁONEK RODZINY, istota, którą będziemy musieli opiekować się przez kilka/kilkanaście lat.

  To nie zabawka, którą postawimy na półce kiedy się znudzi. To żywa istota, która musi wyjść na spacer, poudzielać się towarzysko (wąchanie trawy, znaczenie terenu, spotkania z innymi psami), skorzystać z toalety (trawy), zjeść,. Istota ta nie zawsze może pojechać za granicę czy na wczasy z nami, wyjazd majowy czy narty. Istota ta będzie chorować co wiąże się z kosztami. Co jeśli zje nasze ulubione buty, czy w najlepszym wypadku nabrudzi na dywan, wytarza się w padlinie lub błocie.

  Warunki naszej adopcji są proste. Przede wszystkim wymagamy przemyślenia adopcji. Wizyta przedadopcyjna to spotkanie z wolontariuszem, który odwiedzi przyszłe miejsce zamieszkania pupila. Na wizycie muszą być wszyscy członkowie rodziny, którzy wyrażą zgodę na adopcję.

  Umowa adopcyjna to umowa którą przyszły właściciel zobowiązuje się podpisać. Umowa ta powstała na podstawie naszych doświadczeń związanych z adopcjami. Każdy punkt to osobna historia psa i oby umowa nie wymagała rozszerzenia

  Wizyty poadopcyjne to nic innego jak utrzymany kontakt z nami. (wysyłamy maile – zdjęcia, dzwonimy, chwalimy się naszym pupilem a czasami spotykamy)

  STERYLIZACJA/KASTRACJA to niepodważalny warunek adopcji. Staramy się by psiaki przekazane do adopcji zawsze były wykastrowane jednak czasami nie możemy wykonać zabiegu z różnych względów takich jak np. zbyt młody/stary wiek zwierzęcia lub zły stan zdrowia.

  Czy to takie straszne ? Dla osoby, która z góry zakłada, że nie podoła wyzwaniu – TAK. Dla osoby, która będzie traktować psiaka jak członka swojej rodziny – NIE. Dowód ? Nasi podopieczni, którzy znaleźli domy !

  W A Ż N E !
  Podczas spotkania adopcyjnego dotyczącego psa, miej ze sobą smycz i obrożę.
  Podczas spotkania adopcyjnego dotyczącego kota, miej ze sobą transporter lub specjalny koszyk dla kota (zamykany).

  ZANIM ADOPTUJESZ PAMIĘTAJ!

  Przede wszystkim poczytaj w Internecie/książce o danej rasie. Nasze psy to głównie mieszańce ale często noszą w sobie cechy jakiejś rasy. Sprawdź czy jesteś w stanie okiełznać terierowatego, czy odpowiednio zadbasz o sierść kudłacza. Czy chcesz psa spokojnego, czy będziesz uprawiał z nim sporty. Pies to nie tylko wygląd, to przede wszystkim cechy charakteru!

  Schroniska i azyle pękają w szwach od psich i kocich nieszczęść, ulice pełne są porzuconych, walczących o przetrwanie w ludzkim świecie zwierząt… Przemyśl swoją decyzję bardzo dokładnie, aby niepotrzebnie nie narobić nadziei psu, dla którego jesteś całym światem. Adopcja bezdomnego zwierzęcia nie jest łatwa, wymaga nie tylko dobrego serca i odwagi, ale w równym stopniu zastanowienia się i pewności. Zatem pierwszym krokiem chcącej przygarnąć zwierzę osoby powinien być szczery rachunek sumienia i odpowiedź na następujące pytania:

  „Czy jestem gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność za życie adoptowanego psa/kota?” – musimy zdać sobie sprawę, że przyjmowany do naszego „stada” czworonóg żyje nawet kilkanaście lat i przywiązuje się do nas tak, jak my do niego. Porzucenie go jest dla niego, jak dla wszystkich stadnie żyjących zwierząt, tragicznym, silnie stresującym przeżyciem. Dlatego przed adopcją trzeba upewnić się, że każdy członek rodziny godzi się na to i liczyć siły na zamiary – okrucieństwem jest odebranie danej skrzywdzonemu, bezdomnemu psu/kotu nadziei na normalne życie i dom tylko dlatego, „że się przeliczyliśmy”!

  „Czy jestem gotów /czy jestem w stanie wypełniać związane z utrzymaniem zwierzęcia obowiązki?” – poza niezaprzeczalną przyjemnością jaką jest obcowanie z najlepszym przyjacielem człowieka, posiadanie zwierzaka to głównie obowiązki: należy zapewnić mu odpowiednie pożywienie, opiekę weterynaryjną, zadbać o jego higienę (odrobaczanie, szczepienia, zabezpieczenie przed insektami) swój czas i towarzystwo, odpowiednią porcję ruchu (spacery, zabawy). Ważną sprawą jest możliwość zapewnienia zwierzęciu opieki na czas urlopu. Należy zatem obiektywnie ocenić swój i innych domowników zapał do opieki nad zwierzakiem, a także przeanalizować sprawę od strony finansowej.

  Adopcja szczeniaka/kociaka: należy pamiętać, że na samym początku maluchowi należy poświęcić naprawdę dużo czasu – ucząc go podstawowych zasad życia w ludzkiej rodzinie, chodząc z nim na niezbędne szczepienia i kontrole do weterynarza, należy także pogodzić się z dość sporym prawdopodobieństwem wystąpienia w domu pewnych szkód – to zostanie posiusiane, tamto zjedzone, inne znowu tylko rozszarpane, podrapane, poślinione… Jeśli masz dzieci, to musisz być świadomy, że adoptując szczenię lub kocię, bierzesz na swoją głowę kolejne dziecko, które również trzeba dobrze wychować. Cierpliwość, przejrzyste zasady i konsekwencja – to słowa kluczowe szczególnie na początku wspólnej drogi, ale też przez całe wspólne życie. Bez tego, ze ślicznego stworzonka może wyrosnąć nam mały tyran, który na każdym kroku będzie chciał wejść nam na głowę i postawić na swoim.

  Adopcja dorosłego zwierzęcia: wprawdzie dorosłe zwierzęta szybciej uczą się czystości w domu i przystosowują do pewnych panujących w nim zasad, należy pamiętać, jednak że mogą one mieć za sobą wiele złych doświadczeń, mogą w niektórych sytuacjach być lękliwe, bać się konkretnych rzeczy bądź ludzi – dlatego adoptując takie zwierzę należy dowiedzieć się o nim jak najwięcej, bacznie obserwować i pomagać mu w powrocie do normalnego życia prowadząc przemyślaną socjalizację. Szczególnie adopcje dorosłego psa/kota należy przemyśleć gdy mamy lub planujemy mieć dzieci – czworonogi to doskonali towarzysze dzieciństwa, uczą dzieci empatii, odpowiedzialności i wrażliwości, jednak nie każde zwierzę nadaje się do życia w rodzinie z małymi dziećmi. Mimo tych ewentualnych problemów warto adoptować dorosłe psy/koty – mają one mniejsze szanse na kochający dom niż „słodziutkie maluszki”, są bardziej niż one świadome swojej trudnej sytuacji a więc bardziej cierpią, warto dać im ciepło i miłość wynagradzając ból, smutek i strach, jakiego wcześniej doświadczyły. Wbrew obiegowym opiniom – DOROSŁEGO ZWIERZAKA RÓWNIEŻ MOŻNA WYCHOWAĆ, NAUCZYĆ WIELU RZECZY. Pokocha on nas wcale nie mniej (a może nawet bardziej?) niż szczeniak/kociak, który jest z nami „od małego”.

  Adopcja zwierzęcia starszego: bez wątpienia zwierzęta porzucone z powodów starości bądź choroby znajdują się w najtrudniejszej sytuacji – nie mają one praktycznie żadnej szansy na znalezienie nowego domu, brak im umiejętności i wytrzymałości pozwalających samodzielnie zdobyć jedzenie, obronić się, znaleźć odpowiednie schronienie, poza tym porzucenie przez wieloletniego ludzkiego towarzysza odczuwają wyjątkowo silnie. Adopcja takiego starszego, nie najpiękniejszego, często schorowanego zwierzaka to niewątpliwie piękny gest, który często łączy się z uratowaniem mu życia. Troskliwa opieka może sprawić, że takie zwierzę będzie żyło dłużej, wypięknieje a jeśli nawet dość szybko odejdzie – zazna pod koniec życia miłości i bezpieczeństwa – czasem najważniejsze są chwile nie lata. Przed podjęciem takiej decyzji należy upewnić się, że stać nas na wizyty u weterynarza i często drogie leki.
  Z naszych osobistych doświadczeń – to właśnie te poczciwe staruszki okazują się najwierniejszymi i najwspanialszymi przyjaciółmi. Serce rośnie, gdy widzi się jak z dnia na dzień młodnieją pod wpływem miłości i troskliwej opieki.

  W każdym przypadku, trzeba pamiętać, że nie ma problemów nie do rozwiązania. W każdym przypadku, trzeba wykazać się cierpliwością, szczególnie przez pierwsze wspólne dni. Pamiętaj, że adoptowany zwierzak raczej nie pokocha Cię od pierwszego wejrzenia – musisz dać mu czas aby Ci zaufał, poczuł się bezpiecznie i komfortowo w Twoim towarzystwie i w nowym miejscu. Warto też cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat wychowania, zdrowia czy żywienia zwierzaka.

  Przed przyjęciem nowego członka rodziny trzeba się solidnie przygotować.  Zacznijmy od obroży i ADRESATKI (to taka mała tubka metalowa lub stalowa blaszka, gdzie napisany jest numer telefonu do właściciela w razie gdyby pies się zgubił) oraz smyczy. Pies musi mieć gdzie spać. Nałóż narzutę na kanapę jeżeli nie lubisz sierści (wszak to członek rodziny, więc dlaczego ma nie korzystać z kanapy). Musimy zakupić POSŁANIE lub przygotować koc bo mimo tego, że psiak będzie mógł spać w łóżku czy na kanapie – pupil powinien mieć swój własny kąt.

  Pies musi jeść. Niezależnie od tego czy będziesz gotować psu zakup SUCHĄ KARMĘ i naucz psiaka jeść. To wygoda a przede wszystkim sucha karma zawiera wszystkie niezbędne zwierzęciu witaminy i składniki. Jeżeli pies wymaga specjalistycznej karmy musisz taką kupić (jak skomponować jedzenie dla psa z chorą wątrobą czy nerkami?).

  Kupując karmę w markecie czy sklepie SPÓJRZ NA SKŁAD TEJ KARMY!!! Większość karm dostępnych w sklepach zawiera 4 albo 5 % mięsa! A gdzie reszta???

  Najlepiej kupić karmę w sklepie zoologicznym, u weterynarza lub renomowanych firmach w Internecie – wychodzi najtaniej a dowożą pod same drzwi!

  NIE POLECAMY KARM REKLAMOWANYCH W TELEWIZJI typu PEDIGREE czy CHAPI. Przed zakupem tych karm zwróć uwagę na skład procentowy mięsa! W tej cenie zamówisz w Internecie karmę dobrej jakości z co najmniej 5 krotnie większą ilością mięsa, czyli białka!

  Pies musi mieć w czym jeść. Musimy zakupić MISKI. 1 do wody (psiak musi mieć ciągły dostęp do wody) 2 do jedzenia.

  ZABAWKI

  SZOTKA/GRZEBIEŃ

  SZAMPON

  GRYZAKI (oj, jak psy lubią wszystko co śmierdzi, a mianowicie wędzone kurze łapki, żwacze, płuca i inne)

  SMAKOŁYKI

  Cała reszta w trakcie posiadania zwierzaka. To co najważniejsze już wymieniliśmy. A więc zapraszam na ZAKUPY .

  ZACHĘCAMY DO ADOPCJI WIRTUALNEJ

  Wiemy, że nie zawsze jest możliwość adopcji psa lub kota, ale są inne sposoby jakimi możesz pomóc poprawić ich sytuację.
  Taką formą wsparcia jest adopcja wirtualna – taka adopcja “na odległość”.

  Jak zostać wirtualnym opiekunem?

  Wystarczy wysłać maila na adres kundel100@gmail.com w treści wpisując swoje imię, nazwisko, które będzie wyświetlane przy zdjęciu „zaadoptowanego” zwierzaka na stronie Fundacji, oraz wpłacić kwotę 50 zł na konto: Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY w Pabianicach, nr konta: 09 1750 0012 0000 0000 2188 4596, tytułem: „wirtualna adopcja + imię zwierzaka”.
  Od teraz jesteś przez miesiąc wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka.

  Czym jest wirtualna adopcja?

  Jeżeli marzysz o adopcji zwierzaka, lecz nie masz możliwości tego zrobić, możesz zostać wirtualnym opiekunem jednego z naszych podopiecznych.
  Na naszej stronie internetowej, przy zdjęciu wybranego psa pojawi się Twoje imię, nazwisko. Oczywiście w miarę swoich możliwości możesz również odwiedzić swojego podopiecznego, na pewno chętnie Cię pozna!

  Jakie są koszty wirtualnej adopcji?

  W chwili obecnej koszt wirtualnej adopcji zwierzaka, niezależnie od jego rasy czy tez rozmiarów to 50 zł miesięcznie.

  Czy adoptując wirtualnie zwierzę podejmuję jakieś zobowiązanie?

  Nie. Wpłacając na nasze konto kwotę 50 zł zostajesz wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka na 1 miesiąc. Dokonując takiej samej wpłaty w kolejnym miesiącu przedłużasz swój status wirtualnego opiekuna. Jeżeli chcesz zrezygnować, wystarczy napisać do nas maila z informacją, że rezygnujesz z wirtualnej adopcji oraz nie wpłacać kolejnej kwoty. Jednym słowem zrezygnować z wirutalnej adopcji możesz w każdej chwili, nie podając przyczyn. Oczywiście Fundacja nie zwraca wpłaconych wcześniej pieniędzy

  Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?

  Adopcje wirtualne choć w części umożliwiają nam pokrycie kosztów utrzymania naszych podopiecznych. Zwierzęta pod opieką Fundacji przebywają w domach tymczasowych oferowanych przez naszych wolontariuszy oraz w płatnych hotelach dla zwierząt.
  Pieniądze z wpłat na wirtualne adopcje przeznaczane są na pokrycie kosztów wyżywienia zwierząt w domach tymczasowych, czy tez pokrycie opłat za hotel.
  Często zdarza się, że trafiają do nas zwierzęta wymagające stacjonarnej opieki weterynaryjnej, adopcja wirtualna pomaga nam opłacić ich koszty hospitalizacji i leczenia.

  Czy zwierzak adoptowany wirtualnie może zostać zaadoptowany?

  Tak. Fundacja zastrzega sobie prawo do oddania wirtualnie adoptowanego zwierzaka do prawdziwej adopcji. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność, wizytówka psa zostaje usunięta ze strony (wraz z nickiem wirtualnego opiekuna), a Fundacja w ciągu tygodnia od daty adopcji zobowiązuje się do poinformowania o fakcie wirtualnego opiekuna. Fundacja nie zwraca pieniędzy wpłaconych na rzecz wirtualnej adopcji psa. W przypadku wpłaty na zwierzaka, który w ciągu miesiąca, za który była wpłata, znajdzie nowy dom, Fundacja może zaproponować w ramach tej wpłaty innego psa do adopcji wirtualnej.

  Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

  Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.
  Dla firm może to być dodatkowa forma reklamy – mogą umieścić obok zdjęcia zwierzaka swoje logo, czy też odnośnik do strony internetowej.

  CO ZROBIĆ JAK ZAGINIE NAM ZWIERZĘ

  Niezbędnym elementem, z którym pies nie powinien się rozstawać jest ADRESATKA! Adresatka to taka mała zakręcana tubka czy skórzane serduszko, gdzie w środku jest karteczka na naszym numerem telefonu. Można też wygrawerować adresatkę w sklepie zoologicznym albo po prostu napisać numer telefonu na obroży. PIES MUSI BYĆ OZNAKOWANY W Widoczny SPOSÓB. Czip to nie to samo, Czipa trzeba odczytać a czytnik ma tylko weterynarz i schronisko.  ADRESATKA TO PODSTAWA!

  ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA - TAM ZNAJDZIECIE INFORMACJĘ Z JAKIM PROBLEMAMI BORYKAMY SIE W CHWILI OBECNEJ, ORAZ NA NASZA STRONE WWW.FUNDACJAKUNDELBURY.PL

 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000461812
 • Konto:09 1750 0012 0000 0000 2188 4596
 • Adres:95-200 Pabianice, ul. Bracka 70
 • WWW:www.fundacjakundelbury.pl
 • E-mail:kundel100@gmail.com
 • Telefon:501043729
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00