Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja powstała w 2013 roku z inicjatywy rodziców, których głównym celem było wybudowanie Naszego Przyjaznego Domu. Miejsca, które zapewni ich dzieciom samodzielność i bezpieczeństwo na czas kiedy ich zabraknie.
Fundacja to także wszechstronna działalność na rzecz wspierania i niesienia pomocy, opieki, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia osobom niesamodzielnym, w szczególności osobom niepełnosprawnym intelektualnie i ich rodzinom.
Wsparcie otrzymane z 1% podatku dochodowego, zgodnie z przepisami, będą wydane
na prowadzenie działalności pożytku publicznego. Wykorzystamy je konkretnie, transparentnie i celowo, a informację na co zostały spożytkowane umieścimy w swoim sprawozdaniu merytorycznym przedstawionym na stronie WWW.
Fundusze uzyskane w ramach 1% umożliwią nam przede wszystkim finansowanie idei, którą realizujemy, z myślą o naszych Podopiecznych. Dzięki wsparciu mieszkańcy Naszego Przyjaznego Domu mają szanse na wszechstronną rehabilitację przez wprowadzenie Ich w życie społeczne w tym aktywizację zawodową.
Fundacja Nasz Przyjazny Dom – organizacja powołana na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Jej założeniem było wybudowanie Naszego Przyjaznego Domu. Ośrodka, który buduje nowe standardy i łamie stereotypy związane z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną.
„Przyjazny” jest inwestycją pionierską, tzw. innowacją społeczną.
Założeniem jego jest wszechstronna odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
W Naszym Przyjazny Domu zapewniamy dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie:
W celu realizacji powyższych zadań w ramach działalności Fundacji nawiązaliśmy współpracę
z gdańskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej, aby pod okiem i przy wsparciu fachowców utworzyć przedsiębiorstwo społeczne, tzw. podmiot ekonomii społecznej. W ramach, którego prowadzimy działalność gospodarczą, wykorzystując przestrzenie „Przyjaznego”
- rehabilitacja – usług kierowane do podopiecznych oraz w ramach ekonomii społecznej dla lokalnego społeczeństwa ze wskazaniem na seniorów
- wynajem powierzchni konferencyjnej, uwzględniając potrzeby lokalnego społeczeństwa, szkolenia, warsztaty, współpracę z biznesem w ramach CSR
- wynajem pokoi gościnnych w ramach, których będzie świadczona również oferta wytchnieniowa kierowana do rodzin z osobami niepełnosprawnymi, borykających się często z brakiem możliwości wypoczynku. „Przyjazny” da taką możliwość. Zespół „Przyjaznego” zaopiekuje się osobą niepełnosprawną, a rodzina może korzystać z wolnych chwil.
W ramach prowadzonej w/w działalności aktywizujemy zawodowo pięcioro naszych podopiecznych - mieszkańców Przyjaznego.
„Przyjazny” w grudniu 2020 roku zaczął tętnić życiem naszych mieszkańców. Rozpoczęła się ich nowa droga do samodzielności, mając na uwadze bezpieczeństwo, integrację i aktywizację zawodową.
To rozdział w życiu, na który czekali także rodzice naszych Podopiecznych. Dla których „samodzielność i bezpieczeństwo” ich dorosłych dzieci jest kwestą najpilniejszą, ponieważ opiekunowie to osoby starsze, często samotnie już wychowujące swoje dorosłe dzieci.
W czasie pandemii kwesta ta staje się jeszcze bardziej istotna z uwagi na fakt, iż stanowią Oni wspólnie grupę wysokiego ryzyka zachorowań na koronawirusa. Dlatego oprócz potrzeby, która jest fundamentem tego projektu determinacja jest jego wsparciem!
Państwa zaangażowanie w postaci 1 % będzie istotnym elementem w zapewnieniu stabilności naszym podopiecznym, mieszkańcom Naszego Przyjaznego Dom. Którzy stanowią wyjątkową grupę wszechstronnie uzdolnionych osób. Są piękni i młodzi, choć trochę inni od reszty. I nie różnią Ich potrzeby, bo te mają takie jak każdy! Wśród Nich są artyści, którzy swoje myśli malują pędzlem i tacy którzy wygrywają je nie tylko na bębnach ale i pianinie. Są tez tacy, którzy je recytują na próbach teatru! Są przyjazną grupą ludzi, która stara się żyć samodzielnie i bezpiecznie, jednak bez naszego wsparcia, bez Państwa wsparcia idea może być trudna w utrzymaniu i realizacji.
1 % przekazanego podatku to nie tylko wsparcie finansowe, to także udział w budowaniu wyjątkowego rozwiązania dot. osób z niepełnosprawnościami. Miejsca, które pokazuje, uświadamia i uczy, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są wartościową częścią naszego społeczeństwa.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Nasz Przyjazny Dom” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi