Jesteś tutaj: Strona główna PITy 2016

 • PITy 2016 w PITax.pl

  Bezpłatny
  i najprostszy w Polsce
  program PIT

 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
 • Gazeta Wyborcza
 • E-Deklaracje
 • Comodo Internet Secure
 • Rzetelna Firma
 • Innowacyjna Gospodarka
 • zobacz więcej
 • Rozliczenie PIT 2016

  Rozliczenie PIT 2016

  Z PITax.pl Łatwe podatki rozliczenie PIT 2016 stanie się proste, a Ty zapłacisz niższy podatek. Sprawdź najlepszy program do rozlienia podatku dochodowego PIT w 2016 roku. Program dostępny jest od stycznia do kwietnia 2016 roku w celu złożenia zeznania. Korekty zezniania możesz składać w ciagu 5 lat od końca roku, w którym zeznianie zostało złożone po raz pierwszy, tak więc zeznanie podatkowe PIT 2016 będziesz mógł skorygować do końća roku 2020. Program do PIT 2016 - skorzystaj już dziś!

 • Program PIT 2016

  Program PIT 2016

  PITax.pl Łatwe podatki to najlepszy darmowy program do PIT 2016 roku! Autorzy programu dołożyli wielu starań, aby stworzyć najłatwiejszy w obsłudze program do rozliczania podatku dochodowego ze źródeł dochodu w Polsce oraz poza granicami. Sprawdź sam!

 • PITy 2016 z PITax.pl

  PITy 2016 z PITax.pl

  Doświadcz nowej jakości rozliczania PITów. Dzięki programowi online do rozliczania PIT rozliczenie podatkowe stało się nie tylko łatwiejsze, szybsze i bardziej zrozumiałe, ale będziesz też mógł zapłacić niższy podatek, gdyż PITax.pl dba o to, abyś nie zapłacił więcej niż powinieneś. Zwracmy uwagę na ulgi podatkowe i inne odliczenia, tak abyś mógł rozliczyć PIT w dogodny dla Ciebie sposób płacąc przy tym najniższy możliwy podatek. PITy z PITax.pl stały się proste, a podatki niższe!

 • PIT 2017 przez internet

  PIT 2017 przez internet

  Pitax.pl to innowacyjny, łatwy w użytkowaniu program do rozliczenia PIT-u. Program zapewnia bezpieczeństwo danych oraz poprawność obliczeń (autorzy programu sami rozliczyli się przez pitax). Z pitaxem możesz rozliczyć się indywidualnie, razem z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Poprzez darmowy program do PIT-ów 2017 pitax.pl możesz złożyć online zarówno zeznanie roczne, jak i korektę do urzędu skarbowego.Co roku nasz program zyskuje coroaz większe grono miłośników.Nasz aplikacja, jest naprawdę łatwa i zrozumiała dla każdeg. Wyprubój pitax.pl.

   

   

 • PIT 2016 program

  PIT 2016 program

  Spośród wielu dostępnych na rynku program do rozliczania PIT 2016 zachęcamy Państwa do wybrania program do rozliczenie PIT 2016 online przygotowanego przez naszą firmęPrzygotowaliśmy dla Państwa wysokiej jakości PITy 2016 program. Rozliczenia podatku PIT staną się dzięki niemu niezmiernie proste. Z programem PIT nie potrzebujesz tracić czasu na zastanawianie się, na szukanie w papierkach, ustawach, przepisach, które ciągle się ulegają zmianie. Rozliczenie roczne PIT 2016 to gwarancja komfortu i zaoszczędzonego czasu.

   

 • PIT 2017

  PIT 2017

  Nie wiesz jak wypełnić zeznanie roczne PIT-37? Nie masz czasu na zapoznawanie się z różnymi formularzami, co chwilę zmieniającymi się przepisami podatkowymi? Wzoty PITów zmieniają się co roku. Nasza aplikacja uwzględnia najnowszy zmiany w prawie podatkowym. Darmowy program PIT 2016 online zrobił to już za Ciebie! Rozliczając się przez pitax.pl możesz być spokojny o swoje rozliczenie. To program wiarygodny, który przeszedł mnóstwo testów potwierdzających jego rzetelność. Sprawdź nas! Możesz rozliczyć się online lub wydrukować swoje rozliczenie i zanieść do urzędu skarbowego.

 • PIT 2017 online

  PIT 2017 online

  Zapraszamy i zachęcamy do rozliczenia PIT przez PITax. To darmowy i nowoczesny program do PIT online. Przeszedł on wiele testów, które potwierdziły jego wiarygodność oraz profesjonalizm.  

   

 • Formularze PIT

  Formularz PIT-11  Pracodawca ma obowiązek przekazać ten formularz pracownikowi do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

  Formularz PIT-36 Rozliczają osoby które:

  • prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej,
  • działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej

  Formularz PIT-36L Rozliczają go osóby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym.

  Formularz PIT-37 Obowiązek złożenia zeznania PIT-37 w 2017 r. spoczywa na podatnikach, którzy w roku 2016 osiągali przychody opodatkowane na zasadach ogólnych według skali podatkowej wyłącznie za pośrednictwem płatnika i wyłącznie ze źródeł położonych na terytorium Polski. Uzyskując wynagrodzenie z umowy o pracę, z umów cywilno-prawnych, uzyskujących wynagrodzenie z umowy o pracę, z umów cywilno-prawnych

  Formularz PIT-38 służy do rozliczenia podatku z odpłatnego zbycia papierów wartościowych. Wykazujemy w nim również przychody z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółkach posiadających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny inny niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.

  Formularz - PIT-4R to deklaracja roczna o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy.

 • Programy PIT

  Zeznanie roczne wypełnić muszą wszystkie osoby, które w danym roku rozliczeniowym uzyskiwały jakieś przychody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli podatnik uzyskał zerowy dochów – deklaracji nie składa. Nie składa jej także, jeżeli w lpoprzednich latach przychód uzyskiwał, a w roku 2016 go już nie było.
  Podobnie, jeżeli podatnik w danym roku miał stratę, to powinien złożyć PIT. Obowiązkowo podatnik musi wykazać przychody z danego roku, a uprawniony jest do tego aby wykazać koszty uzyskania lub straty z lat poprzednich. Deklaracja ze stratą może okazać się przydatna w kolejnych latach – strata może być odliczana od dochodu w następnych pięciu latach podatkowych (nie więcej niż 50% straty rocznie).
  Jeżeli podatnik miałtakie same przychody jak koszty jego uzyskania, powinien on złożyć deklarację roczną. Kwota przychodu jest bez znaczenia, lecz sam fakt ich uzyskania należy wykazać. Jeżeli podatnik zarobił mniej niż wartość tzw. kwoty wolnej od podatku – czyli mniej niż 3091 r. (dane na 2014 r.) – musi złożyć deklarację. Wtedy podatek będzie wynosił 0 złotych, niemniej może zdarzyć się tak, że w wyniku rozliczenia płatnik pobierał zaliczki na podatek od pierwszej zarobionej złotówki i podatnik otrzyma zwrot podatku.
  Podatnik deklaracji nie składa w przypadku, gdy uzyskiwał jedynie kwoty zwolnione z opodatkowania. Jeżeli natomiast uzyskiwał on przychody opodatkowane oraz zwolnione z opodatkowania lub nie podlegające w ogóle podatkowi – w zeznaniu rocznym deklaruje on wyłącznie przychody opodatkowane, niezwolnione; przychodów zwolnionych oraz nieopodatkowanych w deklarację taką nie wpisuje.
  Jeżeli podatnik uzyskał jedynie przychody za granicy (zerowe w Polsce), to deklarację wypełni tylko, jeśli umowa międzynarodowa nakazuje mu zastosować do jego przychodów metodę proporcjonalnego odliczenia. Wypełniając przychody zagraniczne w PITax.pl podatnik nie musi wiedzieć czy do danej grupy krajów należy państwo, w którym uzyskał pzychody - odpowiednie rozliczenie w zależności od wpisanego kraju jest wyliczone za niego. Jeżeli podatnik nie uzyskiwał przychodów na terytorium kraju a umowa międzynarodowa wskazywała na metodę zwolnienia z progresją – podatnik deklaracji nie składa (cała kwota jest bowiem zwolniona z opodatkowania). Jeżeli jednak podatnik oprócz przychodów zagranicznych – osiąga również w kraju przychody podlegające opodatkowaniu – to deklarację należy złożyć. Wykazać w niej należy przychody zagraniczne i to niezależnie od tego, czy środki z zagranicy są zwolnione (zagraniczne przychody mogą wpływać na stawkę podatku stosowaną do przychodów uzyskanych w kraju), czy podlegają metodzie proporcjonalnego odliczenia (będą rozliczane na terytorium Polski, z prawem odliczania podatku zapłaconego za granicą).
  Jeżeli nierezydent uzyskuje w Polsce przychody, to złoży on deklarację z tytułu przychodów uzyskiwanych na terytorium kraju, chyba że podatek w jego przypadku pobierany jest ryczałtowo przez płatnika.
 • Korekta zeznania

  Najczęściej wypełnianym formularzem jest PIT-37, dlatego właśnie w nim popełniamy błędy. Należy wtedy złożyć korektę zeznania podatkowego. Program PITax.pl daje możliwość bez wychodzenia z wypełnienia korekty i wysłania jej do urzędu.Każdemu podatnikowi przysługuje prawo do złożenia korekty.Błędnie wypełniony PIT należy skorygować kiedy pomyliliśmy się zarówno na korzyść swoją lub urzędu. Korektę można szybko złożyć za pomocą prostego, szybkiego i  darmowego programu PITax.pl

  Rozlicz lub złóż korektę się już dziś! 

  Rozliczając się z naszym programem dostajesz nieograniczony dostęp do swoich zeznań podatkowych z możliwością prostego i szybkiego rozliczenia w milka minut. Swój PIT możesz w każdym momencie wysłać online do urzędu lub tez wydrukować i złożyć osobiście. Nie zwlekaj, to naprawę dziecinnie proste, zaufaj doświadoczym ekspertom i rozlicz swój PIT z PITax.pl. 

  Mamy 5 lat na złożenie korekty, licząc od końca roku, w którym została złożona właściwa deklaracja PIT. Najlepiej złożyć zaraz po wykryciu błędu. Jeżeli w wyniku korekty wyjdzie nam większy podatek do zapłaty, to wraz z korektą należy uiścić należną kwotę. Korekta nie jest możliwa, gdy urząd już rozpoczął kontrolę względem nas.

  Najczęstszym powodem dokonywania korekty PIT jest nieuwaga podatnika dlatego często spotykane są literówki oraz błędy rachunkowe.

  Aby ograniczyć do minimum błędy, rozlicz się z profesjonalnym programem i dołącz do grona zadowolonych urzytkowników.

 

Jesteś tutaj: Strona główna PITy 2016

Newsletter

Krajowa Informacja Podatkowa

 • (22) 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00