Jesteś tutaj: Strona główna Historia aktualności

1% dla OPP

Roczne rozliczenie podatkowe to unikalna szansa wsparcia sektrora organizacji pożytku publicznego poprzez przekazanie 1% procenta dla wybranej przez podatnika organizacji. Jest to najbardziej bezpośredni mechanizm dysponowania przez obywateli pobieranymi przez państwo podatkami.

 

Czytaj więcej

Niezawodne sposoby na obniżenie podatku za rok 2018

To od nas zależy, ile zapłacimy fiskusowi. Nawet kilkaset złotych podatku więcej lub mniej może wyniosić nasz podatek w zależności od metod optymalizacji podatkowej, na które się zdecydujemy.

Czytaj więcej

Rozliczenie podatku dochodowego obywateli Ukrainy

Obywatele Ukrainy zatrudnieni przez polskich pracodawców i pobierający w związku z tym wynagrodzenie, podlegają obowiązkowi rozliczenia podatku dochodowego w RP. Sposób rozliczenia podatkowego i poboru należnego podatku zależą od miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy w Polsce, okresu zatrudnienia, a także od rodzaju zawartej umowy.

Czytaj więcej

Korekta zeznania PIT 37 sporządzonego przez urząd skarbowy

W efekcie złożenia PIT-WZ podatnik otrzymuje z właściwego mu urzędu skarbowego powiadomienie o sporządzeniu zeznania PIT 37 na podany we wniosku adres e-mail. Zaproponowane rozliczenie należy w każdym wypadku sprawdzić przed podjęciem decyzji o jego akceptacji.

Czytaj więcej

Pomoc techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Podatkowa

  • (22) 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00