• Przychody z Umowy o pracę i działalności liniowej - jak je rozliczyć?
  Przychody z umowy o pracę i podatek liniowy

  Bywają sytuacje, kiedy podatnik napotyka przeszkodę z rozliczeniem podatkowym przychodów, które nie pochodzą z jednego źródła. Jeśli podatnik w roku podatkowym, za który chce się rozliczyć, uzyskiwał przychód z więcej niż jednego źródła - w zależności od tego jakie było to źródło, będzie musiał wypełnić kilka deklaracji podatkowych.

 • PIT za 2018: Co, jeżeli wyślę dwa PIT-y do Urzędu Skarbowego?
  Co, jeżeli wyślę dwa PIT-y do Urzędu Skarbowego?

  Złożenie deklaracji podatkowej to czynność, która jest corocznym obowiązkiem każdego Podatnika. Do tej pory to Podatnik musiał wybrać odpowiednią deklarację podatkową, właściwie ją wypełnić i przesłać do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej, listownej lub doręczyć je osobiście. W 2019 roku mamy już jednak o jedną opcję więcej - “Twój e-Pit".

 • Programy do PIT za 2018: oto czego nie rozliczymy przez system “Twój e-pit"
  Czego nie rozliczymy przez system “Twój e-pit"?

  Początek roku to zawsze moment, kiedy należy rozliczyć swoje przychody z poprzedniego roku. Co ciekawe, pomimo tego, że na rozliczenie się z fiskusem mamy czas aż do 30 kwietnia, często zostawiamy to na ostatni moment. Od 2019 roku może wyglądać to jednak nieco inaczej, bowiem deklarację PIT za Podatnika wypełni Krajowa Administracja Skarbowa.