Jesteś tutaj: Strona główna Poradnik Aktualności Awaria systemu e-Urząd Skarbowy uniemożliwia wysyłanie PIT za rok 2020

Awaria systemu e-Urząd Skarbowy uniemożliwia wysyłanie PIT za rok 2020

▪ 16 lutego 2021 r. ▪ Zaktualizowano: 20 lipca 2022 r. ▪ Autor: Redakcja PITax.pl

Wczorajsza awaria systemu elektronicznego na rządowym serwisie internetowym e – Urząd Skarbowy sprawiła, że podatnicy nie mogli rozliczyć swoich deklaracji podatkowych. Usługa Twój e-PIT, która miała ułatwić wysyłkę PIT, okazała się niedostępna.

Awaria systemu e-Urząd Skarbowy uniemożliwia wysyłanie PIT za rok 2020

Usterki na stronie Twój e-PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy

W nowym sezonie rozliczeniowym 2021 roku, Ministerstwo Finansów przygotowało serwis internetowy e-Urząd Skarbowy, gdzie na stronie Twój e -PIT miały być udostępnione wypełnione automatycznie PIT-y. e-Urząd Skarbowy to nowy serwer, na który przeniesiono usługę Twój e-PIT, która, w roku poprzednim – 2020, występowała na stronie Portal Podatkowy. e-Urząd Skarbowy działa od 1 lutego 2021 roku.

Jednak, jak się wczoraj okazało, portal wykazuje usterki, które doprowadziły do zawieszenia systemu. Podatnicy z powodu problemów technicznych na stronie Twój e- PIT nie byli w stanie rozliczyć PIT za pomocą serwisu rządowego.

Trzeba przy tym brać pod uwagę, że nowy serwer zawiera bardzo duże ilości danych i stanowi duże wyzwanie informatyczne. Umieszczono na nim miliony wstępnie wypełnionych danymi deklaracji PIT-28, PIT-36, PIT-37PIT-38. Wszystkie one zostały przygotowane ze względu na konkretnego użytkownika, który może sprawdzić i zaakceptować wpisane już dane na podstawie informacji, które zebrała Krajowa Administracja Skarbowa. Takie przedsięwzięcie może być narażone na usterki i może wymagać korekty działania portalu.

Awaria systemu – portal Twój e-PIT niedostępny

Przez weekend trwały przygotowania do otwarcia dla podatników wypełnionych PIT. Z uwagi na prace nad serwisem był on niedostępny. Następnie portal rozpoczął działanie. Jednak wczoraj w godzinach porannych, po zalogowaniu do serwisu strona wyświetlała komunikat: „ The service is unavanaible”.

Po paru godzinach sytuacja się zmieniła i administrator strony poinformował o próbach naprawienia awarii, serwis przepraszał za usterki i prosił o zalogowanie się w późniejszym terminie.

fdfdfdfdfdfd

Źródło: www.e-urzadskarbowy.gov.pl

Podatnicy przez ten czas nie mogli się rozliczać. Jednak prace nad uruchomieniem strony umożliwiły po następnych paru godzinach zalogowanie się do serwisu. Wszelkie operacje na stronie trwały jednak bardzo długo, a dokumenty się nie ładowały. Sprawne dokonanie rozliczenia było w takich warunkach niemożliwe. Wczoraj strona rządowa nadal podejmowała działania, które miały usprawnić pracę portalu. Podatnicy zostali zmuszeni do czekania na możliwość przeprowadzenia rozliczenia PIT.

 

Darmowe rozliczenie Bezpieczna wysyłka Wsparcie ekspertów Średnia ocena 12 lat na rynku 5 razy więcej ulg

Zalety rozliczenia PIT
z PITax.pl

Zaleta PITax.pl

korzystne rozliczenie – podpowiadamy jak zapłacić możliwie niski podatek

Zaleta PITax.pl

system zgodny z najnowszymi przepisami podatkowymi

Zaleta PITax.pl

z weryfikatorem poprawności wprowadzonych danych

Zaleta PITax.pl

z oficjalnym Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO)

Sprawdź najwyżej oceniany w Polsce program do rozliczeń PIT

PITax.pl Łatwe Podatki to wygodny, szybki i darmowy sposób na Twoje PITy.

Rozlicz PIT Online

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00 – 12:00
  • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 8:00 – 18:00