Jesteś tutaj: Strona główna Wiedza Aktualności Wizyta w urzędzie skarbowym będzie możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji

Wizyta w urzędzie skarbowym będzie możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji

▪ 1 kwietnia 2021 r. ▪ Zaktualizowano: 1 kwietnia 2021 r. ▪ Autor: Redakcja PITax.pl

Trwa sezon rozliczeń PIT za 2020 r., w którego czasie większość podatników rozlicza podatek dochodowy przez internet. Zeznanie złożone w formie elektronicznej oznacza szybszy zwrot nadpłaconego podatku – w terminie do 45 dni, ale jest także wobec zagrożenia COVID-19 bezpieczniejszym rozwiązaniem. Co w sytuacji, gdy konieczna jest wizyta w urzędzie skarbowym?

Wizyta w urzędzie skarbowym będzie możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji

Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym

W sytuacjach, gdy nie można załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i trzeba udać się osobiście do urzędu skarbowego, należy wcześniej umówić się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu i godziny wizyty.

Najprostszym rozwiązaniem jest rezerwacja przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Rezerwacja wizyty pozwala uniknąć kolejek i przyśpieszyć obsługę, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędów skarbowych.

Bez umawiania wizyty dokumenty można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie (jednak bez potwierdzenia odbioru) albo w punkcie podawczym z potwierdzeniem odbioru.

Ze względu na sytuację epidemiczną w poszczególnych urzędach skarbowych mogą wystąpić czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na stronach internetowych urzędów.

Należy jednak pamiętać, że wiele spraw z urzędem skarbowym można załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy, a elektroniczny PIT to nie tylko najwygodniejsza, ale i najbezpieczniejsza – w obecnych okolicznościach – forma rozliczenia podatkowego.

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00
  • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00