Jesteś tutaj: Strona główna Wiedza Informacje podatkowe Ulga na internet - najczęściej zadawane pytania

Ulga na internet - najczęściej zadawane pytania

620x100 dziecinnie proste

Ulga internetowa w roku 2019 wciąż obowiązuje - jednak w ograniczonym zakresie. Ulgę tę mogą odliczyć osoby, które po raz pierwszy rozliczały ją rok temu (w roku 2018 lub dwa lata temu.

Ulga na internet - najczęściej zadawane pytania

Kiedy można odliczyć ulgę internet?

Ulgę na internet mogą odliczyć osoby, które odliczają ją po raz pierwszy lub po raz pierwszy odliczały ją w zeszłym roku. Ulga przysługuje tylko w dwóch następujących po sobie kolejno latach.

Kto może odliczyć ulgę na internet

Ulgę na internet może odliczyć osoba, która ponosi wydatki na internet (jej imię i nazwisko widnieje na dowodach wpłaty) oraz na którą internet jest zapisany (widnieje na dokumencie zakupu internetu).

Ile wynosi ulga na internet?

Możemy odliczyć wydatki faktycznie poniesione, jednak nie więcej niż 760 zł.

Czy można odliczyć ulgę na internet w telefonie albo w kafejce?

Tak, ulgę internetową można odliczyć niezależnie od miejsca lub sposobu dostępu do internetu - jeśli posiadamy dokumenty zawierające nasze dane, dane sprzedającego, kwotę i rodzaj usługi to nic nie stoi na przeszkodzie aby odliczyć ulgę internetową.

Czy ulga na internet przysługuje, jeśli internet zakupiono w pakiecie z innymi usługami

Tak - ale na dokumencie/rachunku musi być wyszczególniona cena za korzystanie z internetu. Ulga internetowa nie przysługuje na wydatki na modernizację, instalację, naprawę, obsługę techniczną sieci internetowej. Ulga internetowa nie przysługuje na wydatki na modernizację, instalację, naprawę, obsługę techniczną sieci internetowej.

Rozliczając się wspólnie już nie mam prawa do ulgi na internet. Czy ulgę może rozliczyć małżonek?

Jeśli rozliczając się wspólnie jeden z małżonków już nie ma prawa do ulgi na internet, to ulgę tę może rozliczyć drugi z małżonków, gdy jej jeszcze nie rozliczał lub po raz pierwszy rozliczał rok temu - jeśli rachunki są wystawione na jego nazwisko.

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00