Jesteś tutaj: Strona główna Poradnik Poradnik rozliczenia PIT 2019: Ostatnie dni na złożenie deklaracji PIT

PIT 2019: Ostatnie dni na złożenie deklaracji PIT

▪ 24 kwietnia 2019 r. ▪ Zaktualizowano: 16 listopada 2023 r. ▪ Autor: Redakcja PITax.pl

30 kwietnia 2019 r. mija ostateczny termin na złożenie deklaracji podatkowej. Wszyscy podatnicy, którzy do tej pory jeszcze tego nie zrobili, powinni czym prędzej wypełnić deklaracje i złożyć je w Urzędzie Skarbowym. To już ostatni dzwonek! Sprawdź w jaki sposób możesz złożyć deklarację podatkową!

PIT 2019: Ostatnie dni na złożenie deklaracji PIT

Spis treści

 1. Samodzielne wypełnienie deklaracji
 2. Twój e-PIT

Samodzielne wypełnienie deklaracji

Deklarację podatkową podatnik może wypełnić samodzielnie. Zrobić to może za pomocą kreatora deklaracji PIT dostępnego online lub w formie programu do pobrania i wypełnienia offline. Tego typu kreatory są jak najbardziej dobrym wyborem w przypadku mniej skomplikowanych sytuacji podatkowy.

W przypadku niejasnych sytuacji, zawiłości sprawy i niepewności co do poprawności zeznania, podatnik powinien skontaktować się z biurem rachunkowym, które z pewnością pomoże w każdej, najbardziej nawet skomplikowanej sytuacji.

Kreatory deklaracji podatkowych to szybki i prosty sposób na wypełnienie i złożenie zeznania podatkowego, gdzie niejednokrotnie proces wypełnienia i wysłania zeznania podatkowego, wraz z otrzymaniem Urzędowego Poświadczenia odbioru (UPO) to kwestia maksymalnie 15 minut.

O tym powinieneś pamiętać, składając deklarację podatkową:

 • dokładnie sprawdź poprawność informacji zawartych w zeznaniu podatkowym,
 • Nieznajomość przepisów podatkowych nie zwalnia z odpowiedzialności!
 • fakt, że organy administracji skarbowej wypełniły za Ciebie PIT nie oznacza, że nie zawiera on błędów lub że zawiera wszelkie wymagane informacje,
 • za niezłożenie deklaracji podatkowej w terminie, grożą sankcje,
 • W deklaracji podatkowej należy ująć wszystkie przychody, nawet te o których organy skarbowe nie posiadają wiedzy - to pozbawi Cię problemów w przypadku kontroli skarbowej.

Samodzielne rozliczenie deklaracji podatkowej za 2018 rok umożliwia oprogramowanie PITax.pl Łatwe Podatki dostępne na stronie.

Twój e-PIT

Nie wszyscy podatnicy mogą mieć problemy ze złożeniem deklaracji podatkowej. Za niektórych, organy administracji skarbowej, samodzielnie wypełniły zobowiązania podatkowe.

Ci “szczęśliwcy” to podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-37PIT-38. W tym roku usługa “Twój e-PIT" jest skierowana tylko do podatników rozliczających się na w/w dwóch formularzach deklaracji, jednak w przyszłym roku możliwości tej usługi zostaną rozszerzone o deklaracje PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28. Oznacza to, że organy administracji skarbowej rozliczą PIT-y za podatników, którzy do rozliczeń używają formularzy PIT-37, PIT-38, PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28.

Pamiętajmy jednak, że fakt, iż urzędy skarbowe rozliczają deklaracje podatkowe za podatników nie znaczy, że robią to poprawnie lub że ujmują w nich wszystkie wymagane przychody, koszty, ulgi etc. W usłudze “Twój e-PIT" nie ujęto informacji, które nie zostały zgłoszone do organów administracji skarbowej, w konsekwencji czego należy zrobić to samodzielnie, za pomocą możliwości modyfikacji zeznania.

Dobrze jest więc sprawdzić wypełnione zeznanie i zaakceptować je, bowiem w przypadku braku działania, deklaracja ta zostanie uznana za zgodną ze stanem faktycznym – chyba, że do organów administracji skarbowej wpłynie deklaracja rozliczeniowa podatnika w formie elektronicznej lub pisemnej – przed upływem terminu 30 kwietnia 2019 r.

Darmowe rozliczenie Bezpieczna wysyłka Wsparcie ekspertów Średnia ocena 12 lat na rynku 5 razy więcej ulg

Zalety rozliczenia PIT
z PITax.pl

Zaleta PITax.pl

korzystne rozliczenie – podpowiadamy jak zapłacić możliwie niski podatek

Zaleta PITax.pl

system zgodny z najnowszymi przepisami podatkowymi

Zaleta PITax.pl

z weryfikatorem poprawności wprowadzonych danych

Zaleta PITax.pl

z oficjalnym Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO)

Sprawdź najwyżej oceniany w Polsce program do rozliczeń PIT

PITax.pl Łatwe Podatki to wygodny, szybki i darmowy sposób na Twoje PITy.

Rozlicz PIT Online

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00 – 12:00
 • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 8:00 – 18:00