• Rozlicz PIT przezinternet

  Bezpłatny
  program do rozliczania
  PITu w internecie

 • PIT przez internet z PITax.pl

  Do 30 kwietnia należy rozliczyć się z PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Do końca stycznia natomiast z PIT-28. Polecamy rozliczanie PIT przez internet z PITax.pl - program zadaje proste pytania, użytkownik na nie odpowiada, aby otrzymać poprawnie wypełniony PIT. PIT można wysłać online lub wydrukować i zanieść osobiście, czy też wysłać pocztą do urzędu skarbowego.

 • Kiedy można rozliczyć PIT przez internet

  Kiedy można rozliczyć PIT przez internet

  Roczne zeznanie PIT przez internet możemy rozliczyć w dogodnym dla nas czasie. System e-Deklaracje jest dostępny we wszystkie dni tygodnia nie wyłączając świąt. Formularze PIT do urzędu skarbowego online możemy składać przez 24 godziny na dobę. W ostatnim dniu obowiązującego terminu na złożenie większości deklaracji  (2 maja w tym roku) może być tłoczno w systemie i składanie PIT przez internet będzie wtedy utrudnione, może przebiegać wolniej niż zwykle. Warto o tym pamiętać i złożyć PIT przez internet wcześniej, aby nasze PITY dotarły do urzędu skarbowego na czas. Wprawdzie ostateczny termin mija 2 maja o godzinie 23:59, ale wysłanie pit online przed północą 2 maja może spowodować, że poświadczenie odbioru będzie wygenerowane dopiero po północy, czyli już 3 maja. Złożenie deklaracji podatkowej po terminie jest zagrożone sankcjami przewidzianymi w kodeksie karno skarbowym.

 • Łatwe wypełnianie PIT przez internet

  Łatwe wypełnianie PIT przez internet

  Rozliczenie PIT przez internet jest dużo prostsze i zajmuje mniej czasu niż wypełnianie formularzy papierowych. Dzieje się tak dlatego, że wiele czynności wykonuje za nas program PIT. Już na samym początku nie musimy zastanawiać się nad wyborem rodzaju deklaracji, bo odpowiedni PIT oraz wymagane załączniki wybierze dla nas program po uzyskaniu odpowiedzi na kilka pytań. Po wprowadzeniu danych zostanie sprawdzona poprawność wpisów, a następnie automatycznie przeprowadzone będą bezbłędnie wszystkie obliczenia.

  Rozliczając PIT przez internet nie musimy używać kalkulatora, sprawdzać wysokości stawek podatkowych, limitów odliczeń, czy wymaganych zaokrągleń. Otrzymamy ostateczną kwotę należnego podatku i jeśli przysługiwały nam ulgi podatkowe możemy spodziewać się zwrotu nadpłaty.

 • Rozliczenie PIT przez internet z zagranicy

  Rozliczenie PIT przez internet z zagranicy

  PIT przez internet możemy rozliczyć w dowolnym czasie oraz w dowolnym miejscu. Warunkiem niezbędnym jest dostęp do internetu przez dowolne urządzenie - komputer, tablet, telefon komórkowy.

  Mając dostęp do danych potrzebnych przy składaniu zeznania, jak dane personalne podatnika, współmałżonka, dzieci, informacje o przychodach, kosztach, wydatkach związanych z  przysługującymi ulgami, pit przez internet możemy złożyć nie tylko z domu, ale będąc nawet “na końcu świata”, pod warunkiem, że jest tam zasięg sieci internetowej. Może to być szczególnie ważne dla osób, które dużo podróżują, pracują daleko od domu, np. za granicą. Dla nich złożenie PIT przez internet będzie najlepszym sposobem na rozliczenie z fiskusem.

 • Wstępnie wypełnione zeznanie PFR

  Wstępnie wypełnione zeznanie PFR

  W rozliczeniu niektórych deklaracji podatkowych PIT przez internet możemy skorzystać z ułatwień proponowanych podatnikom przez administrację podatkową.

  Osoby, które uzyskały w roku podatkowym dochody wyłącznie za pośrednictwem płatników na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mogą skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania PFR. Zeznania takie są sporządzane na podstawie informacji otrzymanych przez organy podatkowe od płatników. Płatnicy przekazują formularze PIT-11 do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

  Urzędnicy mają około dwóch tygodni na przygotowanie wstępnych zeznań. Po tym czasie osoby, które nie mają innych przychodów poza uzyskanymi od pracodawców czy innych płatników sporządzających informacje PIT-11,  mają dostęp do PIT 37 I PIT 38. Wystarczy je sprawdzić, podpisać i wysłać pit przez internet do urzędu skarbowego online. Można też wprowadzić uzupełnienia i zmiany, jeśli np. chcemy skorzystać z ulg i przekazać 1% dla OPP.

 • Wspólne rozliczenie małżonków przez internet

  Wspólne rozliczenie małżonków przez internet

  PIT przez internet tak samo jak w formie papierowej możemy rozliczyć indywidualnie albo wspólnie z małżonkiem.

  Wspólne rozliczenie pit polega na tym, że podatek obliczany jest od połowy łącznych dochodów małżonków, a następnie mnożony przez dwa. Forma ta jest szczególnie korzystna, gdy tylko jeden z małżonków osiąga dochody, albo różnica dochodów jest znaczna. Można wtedy dwukrotnie skorzystać z kwoty wolnej od podatku (gdy dochody ma tylko jedna osoba) albo uniknąć przejścia do wyższej 32% stawki podatku.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00